Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć jest jeszcze 8 kanał - Echo24 (plansza testowa).

 

Jakie są parametry tego muxa? Z info w necie wynika, że modulacja to DVB-T / QPSK, FEC 3/4, GI 1/8. Przy takich parametrach nadawania przepustowość muxa to 8,23Mb/s,więc jakim cudem tam tyle programów ?

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest jeszcze 8 kanał - Echo24 (plansza testowa).

nie widzę jej :)

 

Jakie są parametry tego muxa? Z info w necie wynika, że modulacja to DVB-T / QPSK, FEC 3/4, GI 1/8. Przy takich parametrach nadawania przepustowość muxa to 8,23Mb/s,więc jakim cudem tam tyle programów ?

No właśnie nie jestem pewny odnośnie modulacji - taka widnieje w parametrach MUX-a na sat-charts.eu :) jak ktoś ma podgląd na dokładne parametry, to niech napisze czy jest tam QPSK, czy coś innego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo i nawet ciut większą, bo MUX 1-3 FEC mają ustawiony na 3/4, a GI na 1/8 :)

 

W MUX-ach ogólnopolskich sprawa nie jest taka prosta. Wygląda na to, że tam, gdzie mamy do czynienia z SFN, jest 5/6, a w pozostałych przypadkach - 3/4. Tak to przynajmniej wygląda na Dolnym Śląsku: MUX-1 ze Śnieżnych Kotłów (k. 30) ma 3/4, a ze Ślęży (k. 55) - 5/6. Tak samo z MUX-2 z tych samych lokalizacji (odpowiednio k. 35 i 58).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wrocław L4 dzisiaj dodano Polsat HD więc wyświetla się 7 stacji nie sprawdzałem czy nadal dwie idą jeszcze w mpeg2. Oczywiście obydwa programy w HD są bez EPG

 

Obecnie nadają

Stars TV

VOX Music TV

4FunTV

4Fun Hits

Mango

TVN HD

Wszystko działa wyśmienicie tak na marginesie antena pokojowa :jupi:    lokalizacja ...... 7 km od Wrocławia :D

Jedyny mankament brak epg na niektórych programach

 

DSC_0272.jpg

 

DSC_0269.jpg

 

 

DSC_0269.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się ciepło zrobiło i sygnał z L4 z anteny pokojowej zdachł :(

 

EDIT:

Teraz widzę, że antenę siatkową muszę dosłownie kłaść żeby "patrzyła" w stronę sufitu, żeby był sygnał z L4 :lol2: ten multipleks to jest ciekawe zjawisko - sygnał z niego idzie do mnie z kosmosu (dosłownie) :lol2:

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja oczywiście na plus, szkoda tylko tego EPG bo na prawdę jest to już standard w dzisiejszych czasach, nie wiem dlaczego operator nic w tym kierunku nie robi. Niestety jest też negatywna strona tego wszystkiego, u mnie jakość sygnału spadła do ok 50% i czasem potrafi nawet w granice 30 spaść, a wcześniej było 90-100% - antena siatkowa, 35 km od Wrocławia na płd-wsch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumie bywa różnie z tą jakością sygnału, czasem jest 100, czasem się utrzymuje 70-80% a czasem tylko w granicach 30, w zależności od pory dnia, ale siła sygnału jest zawsze blisko 100%. Pod koniec zeszłego roku jeszcze przed odpaleniem TVN'u prawie zawsze miałem 100. W sumie te wartości mało znaczą, bo wiarygodny jest miernik a nie jakieśtam software'owe wskaźniki z tunera, w dodatku każdy tuner jest inny. Zapomniałem dodać, ze siatkę mam z boku budynku na zachodniej ścianie na wysokości 6-7 metrów, przez co jej pole jest nieco ograniczone od wschodniej strony, w dodatku sygnał jest rozdzielony na dwa STB rozgałęźnikiem. Więc tak czy owak, wynik nie taki zły.

 

Co do pytania wyżej - może być problem, na innym forum wypowiadał się ktoś kto również z podobnej odległości próbował złapać sygnał ale bez skutku. Mimo to, spróbować nie zaszkodzi.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość odbioru może zależeć od tego w którym kierunku jest ustawiona antena. Podstawowe multipleksy są nadawane ze Ślęży, a MUX3 także z Żórawiny, jednak MUX-L4 idzie z mniejszą mocą ze Sky Tower, co przy antenie ustawionej bokiem lub tyłem może sprawiać problemy, kiedy np. poruszają się drzewa, albo w okolicy przejeżdża samochód / autobus / ciężarówka, itp.

 

To, że kiedyś odbiór był bardziej stabilny wynika również z lepszych parametrów. Operator multipleksu (o ile się nie mylę) stosował modulację 16-QAM, a obecnie jest to 64-QAM, które ma większe wymagania co do minimalnego poziomu sygnału i poziomu jego zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Podstawowe multipleksy są nadawane ze Ślęży, a MUX3 także z Żórawiny, jednak MUX-L4 idzie z mniejszą mocą ze Sky Tower.....

Tak na marginesie mam blisko do Żórawiny a Sky Tower widzę wchodząc na dach budynku ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...