Skocz do zawartości

MUX L4 (MWE Teleport)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo tak pomyślałem, że pewnie coś w pobliżu włączyli co zakłóca (np. właśnie Czechy) ale wg informacji jakie znalazłem w Czechach na kanale 24 nie ma nic. Na innym forum kolega z Rawicza donosi, że również w ostatnim czasie przestał odbierać ten mux (brak sygnału), to dalej niż ja i w zupełnie inną stronę, tyle że ja sygnał odbieram ale niewystarczający do odbioru. Mieszkam w jednorodzinnym domku dość daleko od innych anten sąsiadów więc siejące wzmacniacze też bym wykluczył. A Ty kolego SatExpert jaką masz odległość do SkyTower? Ja wg Google 29km w linii prostej. Antena jakaś stara siatka noname z symetryzatorem ustawiona bardziej na Ślężę ale nigdy nie miałem żadnych problemów i teraz z pozostałymi MUX'ami również nie mam a odbieram też na niej MUX1-3 i MUX8 ze Ślęży i Czechy, MuX4 z Żórawiny też sygnał jest.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 30 km od Wrocławia (południowy-wschód) i obecnie na sygnał nie mam co narzekać.

Owszem, zatnie się przy sporym deszczu 2 czy 3 razy, jednak w "bez deszczu" wszystko wg. norm technicznych. :-)

 

Zrobiłem latem fotkę na pamiątkę mojej anteny z symetryzatorem na której odbieram wszystko, łącznie z Czechami, gdy zobaczyłem balon na antenie. 

new47.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotkę to możesz mieć nawet 5-6 km do nadajnika bliżej ode mnie i do nadajnika masz wtedy mniej niż 30 km (o ile to te miasto, o którym myślę), zmierz sobie na google odległość w linii prostej od SkyTower. Moja siatka nie ma takich direktorów (kiedyś taką miałem i była nieco większa od obecnej, nie wiem co mnie pokusiło aby wymienić). Być może pora zajrzeć do samej anteny, ale jak mówię nic innego się u mnie nie pogorszyło poza tym muxem a niczego w instalacji od dobrych kilku lat nie zmieniałem, więc jeśli nic innego nie zakłóca i nie masz wyraźnie bliżej ode mnie (lub po prostu lepszych warunków odbioru) to jednak trzeba będzie skontrolować co tam w puszce piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam jednak 5-6km dalej, być może masz dodatkowo nieco lepsze warunki odbioru. Ja mam sygnał na granicy odbioru, czasem nawet się da oglądać, ale jeszcze we wrześniu, październiku zawsze była żyleta bez względu na warunki. Też mam zwykły symetryzator w puszce kupowany bodajże w 2012 roku nie pamiętam firmy ale nie był to jakiś no-name. Jeszcze później sprawdzę jak z odbiorem tylko na jednym odbiorniku TV podpiętym bezpośrednio pod antenę, bo standardowo mam jeszcze rozgałęźnik na 2 TV po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antenie wpiętej bezpośrednio do pierwszego TV jest lepiej (co jest logiczne) da się oglądać jakość sygnału nieco się poprawia i tylko sporadycznie na chwilę czasem przytnie. Nie mniej jednak od początku DVB-T miałem na 2 TV i nie będę dokładał osobnej anteny. Polepszą się warunki to jeszcze będzie rewizja puszki (albo powrót do starej, nieco większej siatki) ale widać, że sygnał na tym muxie jest słabszy niż był jeszcze w 3 kwartale zeszłego roku.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że  taki mux8  nadaje z mocą  2kw   z Trzebnicy  i bez problemu odbieram a mux l4  też 2kW ale są duże problemy jeśli się chce dzielić  sygnał.     Wystarczyło by by dali sygnał większy  np 12-16Kw.

Takie anteny siatkowe są antena dookolnymi  odbierają  wszystko doskonale.  Czechy  Polskie muxy  lokalne  muxy  wszystko.    A tak bez kierunkowej Televesa  nie odbiore L4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka postów wyżej chyba byłem cytowany (odbiór w Rawiczu).

Moim zdaniem coś zostało zmienione (albo moc, albo parametry).

Od kilu tygodni brak sygnału.

A bez problemu odbieram muxy czeskie z nadajnika Praded (k.28, 36, 51 i 53).

Nic przy antenie nie było "grzebane".

Może ktoś z techników MUX L4 powie czy zaszły zmiany czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, odniosłem się wcześniej do Twojej wypowiedzi z innego forum. 

U mnie sytuacja nieco się poprawiła, kilka dni po napisaniu tutaj na forum sygnał na tunerze ala wiwa wzrósł do ok 30-50% jakości (chyba ok 17 stycznia) i przez większość czasu dało się oglądać, sygnał potrafił późnym wieczorem osłabnąć poniżej granicy odbioru. Ok 22 stycznia miałem wrażenie, że wszystko już wróciło na dawne tory ponieważ miałem 100% i praktycznie brak BER, nawet poprzestawiałem kolejność na listach kanałów na dawną. Niestety dzień później znów problemy z sygnałem, natomiast od 3 dni jest tak że zazwyczaj sygnał jest mocny jak dawniej, natomiast czasem w godzinach porannych lub późnym wieczorem potrafi być znaczne pogorszenie, że nieraz się nie da oglądać. Zbyt często jednak nie sprawdzam, raczej sporadycznie w losowych momentach dnia gdy tv jest włączony, bo ja generalnie telewizji i tak prawie nie oglądam. Nie wiem z czym się wiąże poprawa sygnału w ostatnim czasie, być może coś poprawiono, a może po prostu czasowo poprawiły się warunki odbioru. Zobaczymy czy i jak sytuacja będzie się zmieniać z czasem.
Myślę, że na wypowiedź techników tutaj za bardzo nie mamy co liczyć. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w ogóle tu zaglądają, czytają no i robią coś (o ile mogą) w kierunku poprawy sytuacji.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam i nie miałem żadnych problemów z odbiorem tego MUX. Mieszkam 25 km na wschód od Wrocławia a do nadajnika na Sky Towerze mam jeszcze 5-10 km i odbiór jest bardzo dobry, bez zakłóceń. Do tego wskaźniki sygnału pokazują 100% (siła/ jakość - dekoder Wiwa) więc może w Waszych okolicach jest coś co powoduje zakłócenia w odbiorze L4. Dodam też że mieszkam na 3 piętrze w bloku i po jego remoncie korzystam ze zbiorczej instalacji antenowej na dachu. Nawet kiedy miałem jeszcze własną antenę za oknem to odbiór był bezproblemowy (siłą/jakość 100% - dekoder Ferguson Ariva).

 

Ciekawe, kiedy pojawi się wreszcie EPG na kanałach TVN HD, Eska TV Extra, 4Fun TV i 4Fun Gold?

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na k24 jest silny MUX-2 z Łodzi oraz MUX-4 z kilku nadajników na Śląsku. Może gdzieś tam zmieniły się parametry i teraz są większe zakłócenia L4 w Rawiczu. Mieli podnosić moce MUX-4 w całej Polsce... Jak pisałem wcześniej, nic się nie zmieniło po stronie nadawczej we Wrocławiu ani w Świdnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.01.2019 o 20:24, mm4738 napisał:

Kilka postów wyżej chyba byłem cytowany (odbiór w Rawiczu).

Moim zdaniem coś zostało zmienione (albo moc, albo parametry).

Od kilu tygodni brak sygnału.

A bez problemu odbieram muxy czeskie z nadajnika Praded (k.28, 36, 51 i 53).

Nic przy antenie nie było "grzebane".

Może ktoś z techników MUX L4 powie czy zaszły zmiany czy też nie.

Masz antene Televesa  zmieniłeś sobie z jakiejś innej. Chętnie się dowiem czy ktoś kto jest w takiej samej odległości czyli 30-60km   i  może odebrać na antenie  podłączając dobry wzmacniacz regulowany. Bodajże Televes prowadza taki wzmacniacz.  

 

Ja mam starego Telmora jednak nie był testowany na wzmacniaczu regulowanym . Tyle że  dopiero na Televesu odbiór był dostępny. Telmor  to antena dookólna   czyli że odbieramy Czechy i wszystkie muxy no ale czy zmacniacz regulowany kanałowy by dał rade wzmocnić sygnał na tyle by odbierać nawet przy mocnych deszczach  przy aktywnym sygnale satelitarnym . Całość po multiswitchu.  

Czechy przechodzą na DVB-T2 w HEVC sygnał jest bardzo mocny. Więc zostanie wzmocnić tylko L4. Dlatego szukam kogoś kto ma problem z L4 i mógby sprawdzić na wzmacniaczu regulowanym.

W dniu 1.02.2019 o 01:21, canton napisał:

Na k24 jest silny MUX-2 z Łodzi oraz MUX-4 z kilku nadajników na Śląsku. Może gdzieś tam zmieniły się parametry i teraz są większe zakłócenia L4 w Rawiczu. Mieli podnosić moce MUX-4 w całej Polsce... Jak pisałem wcześniej, nic się nie zmieniło po stronie nadawczej we Wrocławiu ani w Świdnicy.

Jaka zmiana mocy jakie podnoszenie. Nic takiego nie miało miejsca.  Ja nie rozumiem tylko czemu mux8 z taką sama mocą jest u mnie odbieralny z 2 nadajników bez problemu a L4 tylko na wzmacniaczu.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem  różne anteny, ale tak jak kiedyś pisałem zmiana na Televes dała rezultat i bez problemu odbierałem L4. Niestety od mniej więcej grudnia 0 sygnału. Żadnych zmian w antenie, kablu itd. Odbieram wszystko z Czech z nadajnika Praded. Więc sygnał z anteny  jest OK.

Akurat u mnie kierunek na Sky Tower i Praded prawie idealnie się pokrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...