Skocz do zawartości

Co ostatnio czytałeś?


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Teraz czytamy z moim facetem po kolei wszystkie powieści Remigiusza Mroza. Aż dziw że trzydziestolatek napisał ich juz 10 i większość dobra. Najlepsze sa te z Hylką i Zordonem w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas nie pisałem w tym wątku, ale teraz mam dobry powód by coś tu zamieścić. Skończyłem dzisiaj czytać 8 część przygód Harrego Pottera, czyli "Przeklęte Dziecko".

 

Ogólnie rzecz biorąc to jest to scenariusz sztuki teatralnej, Rowling pisała go z pomocą 2 osób. Nie jest to źle napisane, ale czuć już podczas czytania "obcą ingerencję", że to nie jest tylko dzieło J.K. Rowling. Fabuła wymyślona całkiem pomysłowo. Chociaż samo poprowadzenie akcji, cóż... trochę zepsuto. Przez 1/4 książki strasznie gonimy, bo jedna scena dzieje się na początku pierwszego roku szkoły syna Pottera, a w następnej towarzyszy Potterom na dworcu już rok później. Potem trochę to się bardziej skupia na głównej osi fabularnej. Jest trochę nawiązań do "Czary Ognia", wydarzenia z tego właśnie tomu są istotne w "Przeklętym Dziecku". Brakowało mi też jakiegoś wątku obyczajowego, czegoś co było w poprzednich tomach, gdzie nie tylko była walka z Sami-Wiemy-Kim, ale też poznawaliśmy trochę bardziej naszych bohaterów od tej nieco prywatnej strony, pokazane było ich życie. Tego w najnowszej części nie ma, zapewne z racji wymogów, jakie niesie ze sobą tworzenie scenariusza.

 

Zagorzali fani Pottera zapewne i tak po najnowszy tom sięgną, ci którzy czytali poprzednie tomy, ale nie mają wielkiej Potteromanii, też mogą przeczytać, bo to nie jest zła książka. Choć wydaje mi się, że gdyby to było napisane jako powieść, to by nieco lepiej wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od dzisiaj czytam "Akta Odessy" autorstwa Fredericka Forsyth'a

Jest to thriller polityczno-spiskowy, akcja jest osadzona w latach 60 XX wieku.

"W końcowej fazie II Wojny Światowej, gdy ostateczna klęska Trzeciej Rzeszy wydawała się nieunikniona, dowódcy kierowanej przez Himmlera SS rozpoczęli przygotowania do ucieczki. Z niemiec wywieziono znaczne ilości złota, które zdeponowano na tajnych kontach bankowych (...).

Gdy w końcu alianci zajęli Berlin, okazało się, że większość esesmanów zniknęła"

Na podstawie książki powstał film w 1974 roku z Jonem Voightem i Maximilianem Schellem w rolach głównych.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem ostatnio najnowszą książkę Rafała A. Ziemkiewicza, czyli "Złowrogi cień Marszałka". Pozycja ciekawa i dyskusyjna, autor bardzo krytycznie jest nastawiony do postaci Piłsudskiego, choć też wykazuje w jego działaniu pewne pozytywy. Znajduje się tam nawet pewna - delikatna ale jednak - krytyka niektórych działań strony endeckiej. Kontrowersyjne może być porównanie kwestii zabójstwa prezydenta Narutowicza do obecnej sytuacji politycznej. Ale ogólnie całkiem niezła lektura, napisana znanym ziemkiewiczowskim stylem, kto jest ciekawy, ten może sięgnąć, na pewno jest to inne spojrzenie na Marszałka, niż takie, które dominuje w historiografii. Przy okazji też znalazło się w ostatnich 20 stronach streszczenie tez z "Jakiego pięknego samobójstwa" jako puenta książki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

''Tomek Beksiński. Portret prawdziwy'' Wiesława Weissa - jest to książka biograficzna o Tomaszu Beksińskim, nieżyjącym już dziennikarzu radiowym i muzycznym oraz tłumaczem filmów. W książce wypowiadają się najbliżsi jego przyjaciele oraz osoby, które znały Beksińskiego + w książce pojawiają się zdjęcia (w tym 2 ostatnie na dzień przed śmiercią Tomasza Beksińskiego).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jestem w trakcie czytania klasycznej powieści Stephena Kinga - "To". Z początku książka może odpychać swoim... rozmiarem, ale na prawdę warto wsiąknąć w ten świat. King nie tylko straszy tytułowym stworem, lecz nie raz pobudza wyobraźnię czytelnika, który prawdopodobnie po dziennej sesji z książką, bałby się pójść do toalety. Zdecydowanie polecam wszystkim tę książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam kryminały Katarzyny Bondy. W chwili obecnej 3 cześć "Czterech Żywiołów", na które składają się: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Smok. Wcześniej czytałam "Polskie Morderczynie" i "Dziewiąta Runa". Polecam. Co ciekawe, jest to mój debiut na czytniku e-book.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mnie kusi kupowanie książek, które zostały zekranizowane. I tak właśnie zakupiłem dziś kolejną - "Patrick Melrose" (tom 1- 5, wydanie łączone z 2018) Edwarda St Aubyna. Pomimo tego, że serial, z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej, czeka w kolejce, najpierw chciałem zapoznać się z książką.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...