Jump to content
andi12

Co ostatnio czytałeś?

Recommended Posts

Dżihadystka, Anny Erelle.

Relacja o tym jak działają komórki rekrutacyjne przez Internet.

Edited by tomaszzz

Fajnie, że są na tym forum ludzie co czytają jeszcze. Ostatnio czytałem też "Grę Endera", a obecnie zajmuje się książką "Minimalizm po polsku".

Oj jest jest tego kontentu do czytania. :D

Edited by tomaszzz

Ja obecnie czytam książkę Dariusza Michalskiego "To była bardzo dobra telewizja", bardzo interesująca pozycja. A 2 dni temu skończyłem "Partyzanta wolnego słowa" Tomasza Sakiewicza, zbiór około 70 felietonów, takich haseł polityczno-społecznych. Ciekawe i dające do myślenia.

Myślałem, ze Dariusza Michalczewskiego. :D Ta o TVP wydaje się szczególnie ciekawa. Muszę też przeczytać.

Ostatnio przeczytałem "Byłem dziennikarzem" Wojciecha Reszczyńskiego. Ciekawe wspomnienia człowieka będącego pierwszą twarzą Teleexpressu i Wiadomości. Reszczyński opisuje swoje początki w radiu studenckim, a także pracę w Polskim Radiu oraz w rozgłośni za oceanem. Sporo też miejsca jest na temat pracy w Wiadomościach i zaangażowaniu w kampanię wyborczą Wałęsy.

Pomału czytam "Bazar złych snów" Kinga. Jest co czytać. To jest zbiór takich oddzielnych opowiadań. Jedno się czyta tak średnio 30 minut. Dobra sprawa. :) Kindle mi pokazuje, że 14h czytania przede mną. :D

Edited by tomaszzz

Właśnie kończę czytać "Kolonię karną, sceny z życia małżeńskiego" Tomasza Jastruna.

Bardzo niedawno skończyłem czytać książkę - Antony Beevor "Druga Wojna Światowa", dziś kupiłem "Hubala" Jacka Komudy, na razie przeczytałem tylko dwa rozdziały i już mnie wciągnęła. 

Zabrałem się wreszcie za kolejną książkę o USA Marka Wałkuskiego- "Ameryka po kaWałku". Jak zawsze czyta się lekko jego książki. Tak się wciągnąłem, że pozamawiałem kolejne książki o Stanach Zjednoczonych. :)

"Earl, ja i umierająca dziewczyna" - można uznać, że to taka parodia powieści opowiadających o młodych ludziach, którzy nagle chorują na raka. Cała książka nawet zabawnie napisana, z dużą dozą ironii, opowiada o dwóch znajomych, którzy hobbystycznie kręcą filmy, których nikomu nie pokazują. Jeden z nich nagle zaczyna się (pod przymusem) spotykać z chorą na raka dziewczyną. Czytało się nawet nieźle, ale zakończenie było takie trochę dziwne i niepasujące do reszty powieści.

"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezarego Łazarewicza. Bardzo mocny reportaż. Autor opisuje bardzo rzeczowo temat śmierci Grzegorza Przemyka, opisując przebieg śledztwa i procesu. Nie można przejść obok tej historii obojętnie. Jeśli będzie konkurs na najlepszy reportaż 2016 roku, to ta książka ma duże szanse, by to wygrać. Autor zasłużył na taką nagrodę za pracę, jaką włożył w ten tekst. Pierwotnie miał to być tekst prasowy na 30-lecie śmierci Przemyka, jednak ogrom materiałów spowodował, że powstała obszerna, ponad 300-stronicowa książka.

Ostatnio czytałem książkę "James Bond: Operacja Piorun". Ekranizacja tej książki to część "Nigdy nie mów nigdy".

Edited by Solderowy123

Pan Mercedes - Steven King

A obecnie:

Czarodziejska Góra - Thomas'a Manna

Edited by tomaszzz

Ostatnio czytałem książkę "James Bond: Operacja Piorun". Ekranizacja tej książki to część "Nigdy nie mów nigdy".

Ekranizacja tej książki to "Operacja Piorun".

Dzisiaj wreszcie skończyłem całą, 3-tomową "Antologię polskiego reportażu" pod redakcją Mariusza Szczygła. Lektura długa, czasem wymagająca od czytelnika zatrzymania się na moment, ale straszliwie interesująca. Nie żałuję tych 200 złotych wydanych na te książki.

Dzisiaj miałem okazję przeczytać książkę Magdaleny Grzebałkowskiej pt. ''Beksińscy. Portret Podwójny'' o Zdzisławie, Zofii i Tomaszu Beksińskich, o których powstał film Jana P. Matuszyńskiego pt. ''Ostatnia Rodzina'', która od ponad tygodni jest wyświetlana w kinach. Książka jest bardzo ciekawa, opowiadająca całkiem ciekawe i zarazem smutne życie rodziny Beksińskich, w którym pojawiają się m.in. zdjęcia Beksińskich, obrazy Zdzisława Beksińskiego czy wypowiedzi ich przyjaciół, np. Wiesława Banacha, Anji Orthodox, Jarosława Łukomskiego, Marii Szabłowskiej czy Piotra Stelmacha.

Właśnie czytam w wolnej chwili (czyli głównie w pociągu, tramwaju i na dworcu) "Operację Muzeum" Agnieszki Sopińskiej Jaremczak. Jest to reportaż na temat budowy i funkcjonowania Muzeum Powstania Warszawskiego. Książka ciekawie napisana i bogato ilustrowana.