Skocz do zawartości

Co ostatnio czytałeś?


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie czytam książkę Dariusza Michalskiego "To była bardzo dobra telewizja", bardzo interesująca pozycja. A 2 dni temu skończyłem "Partyzanta wolnego słowa" Tomasza Sakiewicza, zbiór około 70 felietonów, takich haseł polityczno-społecznych. Ciekawe i dające do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio przeczytałem "Byłem dziennikarzem" Wojciecha Reszczyńskiego. Ciekawe wspomnienia człowieka będącego pierwszą twarzą Teleexpressu i Wiadomości. Reszczyński opisuje swoje początki w radiu studenckim, a także pracę w Polskim Radiu oraz w rozgłośni za oceanem. Sporo też miejsca jest na temat pracy w Wiadomościach i zaangażowaniu w kampanię wyborczą Wałęsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

"Earl, ja i umierająca dziewczyna" - można uznać, że to taka parodia powieści opowiadających o młodych ludziach, którzy nagle chorują na raka. Cała książka nawet zabawnie napisana, z dużą dozą ironii, opowiada o dwóch znajomych, którzy hobbystycznie kręcą filmy, których nikomu nie pokazują. Jeden z nich nagle zaczyna się (pod przymusem) spotykać z chorą na raka dziewczyną. Czytało się nawet nieźle, ale zakończenie było takie trochę dziwne i niepasujące do reszty powieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezarego Łazarewicza. Bardzo mocny reportaż. Autor opisuje bardzo rzeczowo temat śmierci Grzegorza Przemyka, opisując przebieg śledztwa i procesu. Nie można przejść obok tej historii obojętnie. Jeśli będzie konkurs na najlepszy reportaż 2016 roku, to ta książka ma duże szanse, by to wygrać. Autor zasłużył na taką nagrodę za pracę, jaką włożył w ten tekst. Pierwotnie miał to być tekst prasowy na 30-lecie śmierci Przemyka, jednak ogrom materiałów spowodował, że powstała obszerna, ponad 300-stronicowa książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję przeczytać książkę Magdaleny Grzebałkowskiej pt. ''Beksińscy. Portret Podwójny'' o Zdzisławie, Zofii i Tomaszu Beksińskich, o których powstał film Jana P. Matuszyńskiego pt. ''Ostatnia Rodzina'', która od ponad tygodni jest wyświetlana w kinach. Książka jest bardzo ciekawa, opowiadająca całkiem ciekawe i zarazem smutne życie rodziny Beksińskich, w którym pojawiają się m.in. zdjęcia Beksińskich, obrazy Zdzisława Beksińskiego czy wypowiedzi ich przyjaciół, np. Wiesława Banacha, Anji Orthodox, Jarosława Łukomskiego, Marii Szabłowskiej czy Piotra Stelmacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...