Skocz do zawartości

Co ostatnio czytałeś?


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za opinię i czekam na następne

Ja polecam książki Wiktora Suworowa, są to książki dotyczące historii ZSRR, napisane ciekawym jezykiem, jężeli checie przeczytać o prawdziwej historii ZSRR to polecam książki tego autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Wzorem popularnego tematu o ostatnio oglądanych filmach, postanowiłem założyć temat o ostatnio czytanych książkach. Zasady są podobne, trzeba podać tytuł, autora, krótki opis (ale prosiłbym bez spoilerów :) ), oraz ocenę tego, rekomendację lub krytykę, jak kto woli.Może to się przydać innym użytkownikom, jak będą szukać czegoś do czytania. Jak ktoś ma życzenie to może nawet pisać w jakim formacie to czyta (papierowa czy ebook).

 

Ostatnio czytałem "Żołnierzy wolności" Wiktora Suworowa. Bardzo szczera, i chwilami zabawna opowieść o wojsku radzieckim końca lat 60. Ogólnie mam słabość do tego autora, potrafi on moim zdaniem pisać interesująco o historii, niezależnie od formy, czy to jest powieść, czy felietony publikowane w miesięczniku "Historia Do Rzeczy". Polecam każdemu pasjonatowi historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam książki Wiktora Suworowa, ostatnio pochłonąłem Jego najnowszą pozycję "Alfabet Suworowa".

Ostatnio zacząłem czytać "Skrwawione ziemie : Europa między Hitlerem a Stalinem" książkę której autorem jest Timothy Snyder.

Ogólnie to dużo czytam książek z historii, szczególnie XX wieku, nie pogardzę też dobrą fantastyką szczególnie polskich autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze, że powstał ten wątek. Od czasu do czasu dobrze jest sobie poczytać i dowiedzieć się, co czytają inni, bo może trafi się coś ciekawego. Ostatnio przeczytałem "Złodziejkę Książek" Markusa Zusaka. To naprawdę dobra książka opowiadająca o losach Lisy Meminger, młodej Niemki, która żyje w czasach II wojny światowej w przybranej rodzinie. Na pewno ta lektura była wartościowa i nie żałuję, że po nią sięgnąłem. Co ciekawe narratorem w książce była śmierć. Wspomniana już przybrana rodzina Lisel udzielała schronienia Żydowi.

 

Niedawno czytałem też autobiografie włoskiego piłkarza Andrei Pirlo. Każdemu fanowi piłki nożnej polecam tę książkę. Jest ona znakomicie napisana. Nie brakuje ciekawych anegdot. Była to najlepsza sportowa biografia jaką czytałem, lepsza nawet od świetnej autobiografii Zlatana Ibrahimovicia.

 

Wstyd się przyznać, ale ostatnio przeczytałem też "50 twarzy Greya". Zrobiłem to z ciekawości, bo słyszałem dużo zachwytów nad tą książką. W trakcie czytania napisałem w wątku o tej książce/filmie taki komentarz:

 

"Słyszałem wiele opowieści o tej książce. Ponoć taka dobra i w ogóle. Kobiety w wieku 20-30 lat zachwycone. Postanowiłem się przekonać. Pożyczyłem tę książkę. Jestem w połowie i muszę przyznać, że czegoś tak głupiego, infantylnego i sztampowego nie czytałem chyba nigdy. Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej książki. Głupia, nudna, sztywna fabuła. Praktycznie nic ciekawego nie dzieje się w tej książce. Jest fatalnie napisana. Ta bohaterka ciągle się rumieni, ciągle coś jej mówi podświadomość. Dodam, że E L James, która napisała tę żenadę została okrzyknięta przez portal "Amazon" pisarką wszech czasów. To jest po prostu śmieszne. Pisarka wszech czasów! Teraz takie miano nosi się po napisaniu grafomańskiej książki. Film ponoć jeszcze gorszy."

 

Po przeczytaniu do końca, nie zmieniam zdania. Książka była słabiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

''Prezesi - oni rządzili TVP'' - książka-wywiad z osobami, którzy rządzili Telewizją Polską m.in. z Maciejem Szczepańskim, Wiesławem Walendziakiem, Robertem Kwiatkowskim, Andrzejem Urbańskim czy Juliuszem Braunem. Najbardziej mi się podobał wywiad z Maciejem Szczepańskim (szefem ''Radiokomitetu'' w latach 70-tych) i Andrzejem Urbańskim, który powiedział m.in. dlaczego wprowadził program ''Tomasz Lis na żywo''.

 

Książkę polecam, ponieważ byli prezesi opowiadają w niej o ciekawostkach na temat TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"7 dni. Świat Andrzeja Turskiego" Urszuli Chincz i Anny Morawskiej. Wspaniała książka o wspaniałym człowieku. Dużo ciekawostek o kulisach pracy nad Panoramą i programem "7 dni świat". Zaskakująca może być informacja o pochodzeniu fragmentów wywiadu, jakiego Turski udzielił Maciejowi Orłosiowi. Miał być on częścią książki nt. TVP w czasach przełomu. Książki nie wydano, ale fragmenty tego wywiadu są zawarte w opowieści o Turskim. Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

''Chłopaki niech płaczą'' - książka w postaci wywiadu-rzeki z Olafem Lubaszenką który opowiada m.in. o ojcu-aktorze Edwardzie Linde-Lubaszence i ich relacjach, o sukcesach aktorskich i reżyserskich oraz przede wszystkim o depresji, która doprowadziła go do obecnego stanu. Bardzo polecam tą książkę, ponieważ jest bardzo ciekawa i zarazem przejmująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

"Czas próby" Krystiana Frelichowskiego. Bardzo ciekawa opowieść osadzona w realiach lat 80. Jest to historia młodego opozycjonisty, który trafia do więzienia po nieudanej ucieczce przed SB-kami. Początkowo Krzysztof, bo tak ma na imię główny bohater książki, jest niezłomny i nie chce sypać, jednak z czasem w jego życiu więziennym pojawiają się zdarzenia każące wątpić w niezłomność... Nie powiem jaki będzie koniec, kto chce, niech sięgnie. Ja bardzo polecam, bardzo dobrze jest pokazany odwieczny problem więźnia politycznego. Opowieść pełna realizmu i prawdopodobnie oparta na faktach, choć sam autor nic o tym nie wspomina. A przy okazji kupiłem ją w okazyjnej cenie 9,90 w Toruniu w sklepie z tanią książką (naprzeciwko Empiku na Starówce). Jest jeszcze jeden egzemplarz, więc kto się zainteresował, niech szybko dokona zakupu. Chyba że wolicie zamówić w internecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...