Jump to content
Nitros

13 Posterunek

Recommended Posts

Witam, postanowiłem założyć wątek o serialu 13 Posterunek jeśli już taki istnieje to z góry przepraszam i proszę o usuniecie.

Serial według mnie, genialny obok Miodowych lat jedyny tak naprawdę prawdziwy serial Komediowy.

Produkcją serialu zajęła się: Grupa Canal+ i Polsat

Drugi sezon już w całości był produkowany przez stację Canal+.

Warto wspomnieć że dwóch aktorów a nawet trzech juz nie żyją, mianowicie chodzi Komendanta Słoika, i alkoholika :D Stępnia a także bezdomnego nie pamiętam jak tam go zwano. ;-)

Zapraszam do dyskusji

Chodziło mu o Janosika czyli Marka Perepeczkę i ślepego granego przez Marka Walczewskiego.

Zgadza się! Marek Perepeczko ("komendant Władysław Słoik"), a także Marek Walczewski ("Stępień") niestety już nie żyją. :(

pewnie chodzi o tego z 13 posterunku 2 Rosomaka

Jak już to Rosolaka którego grał Aleksander Gawroński, który również nie żyje, czyli trzech aktorów.

Serial można oglądać na Polsacie 2 o godzinie 17:30, który leci chyba cały czas (po ostatnim odcinku puszczają od początku), a drugi sezon leci ostatnio na Pulsie, 2 odcinki od 16:00.

Tak zdecydowanie, chodziło o Rosolaka jakie są wasze opinie odnośnie tego serialu.? :-)

Zdecydowanie pierwszy sezon robiony przez Canal+ z Polsatem był lepszy, niż drugi jak Canal+ dogadał się z TVN.

@studiolitek TVN nie miał nic wspólnego z produkcją drugiego sezonu. On go tylko emitował jako telewizja otwarta. Drugi sezon powstał tylko i wyłącznie przez Canal+.

A możliwe że tak, w końcu premiera była 15 lat temu więc mogłem się pomylić :oops:

Wiecie panowie, może czemu ten serial został zakończony po takich dwóch fantastycznych seriach??

Ja nigdzie w internecie, nie znalazłem na ten temat informacji a mało na pewno nie szukałem. ;-)

Może dlatego, że 2. sezon produkowany już samodzielnie na zlecenie C+ miał kiepską oglądalność?

29.02.2000

Ponad milion trzysta tysięcy telewidzów oglądało w ubiegłą niedzielę kolejny odcinek nowej serii telewizyjnego sitcomu "13 Posterunek 2" nadawanego przez CANAL+. Była to najwyższa oglądalność CANAL+ od czasu rozpoczęcia nadawania tej stacji w Polsce w 1995 roku.

Serial "13 Posterunek 2" nadawany jest w niedziele w

godz. 20.30 - 21.00 w tzw. Oknie Otwartym, czyli paśmie niekodowanym

CANAL+. Powtórki nadawane są w soboty w godz. 13.30 - 14.00. Jak

wskazują badania oglądalności przeprowadzone przez AGB Polska, w

niedzielę 27 lutego wieczorem w czasie nadawania kolejnego odcinka

serialu "13 Posterunek 2" CANAL+ wybrało prawie 1 300

tys. widzów - ok. 3,5% mieszkańców Polski posiadających w domu telewizor

i ponad 7,7% wszystkich oglądających w tym czasie telewizję.

Drugą serię cieszącego się ogromną popularnością sitcomu "13

Posterunek" CANAL+ nadaje od początku br. Pierwszy odcinek

nowej serii nadany 2 stycznia 2000 roku oglądało nieco ponad 300

tys. widzów. Kolejne odcinki nadawane co tydzień cieszyły się rosnącą

oglądalnością, by w ub. niedzielę przyciągnąć, po raz pierwszy w

historii CANAL+, ponad milion widzów. Ta wzrostowa tendencja pozwala

nadawcom z CANAL+ oczekiwać kolejnych rekordów w nadchodzące niedziele.

czytaj wiecej: http://www.canalplus.pl/film/aktualnosc ... z3WdWzLuUa

Sam @ Jak widać nie oglądalność przecież serial był emitowany, w paśmie otwartym.

W moim odczuciu najlepszy był odcinek z Pierre Dzącym i wymawianą przez niego rymowanką: Jestem Pierre Dzący - [beep]zę dzień i w nocy :D

Ooo, tak! Pierre Dzący był świetny! Podobały mi się też odcinki z "Bączkiem", synem ministra. :D A już najlepszy to był ten odcinek, w którym na posterunek przybył właśnie sam minister Bączek. :)

Najlepszy odcinek 1.serii 13-tego Posterunku był o Kleju, niestety pan policjant zakleił się do słupa na sam koniec odcinka.

Z kolei najbardziej żenującym był odcinek wyborami z Miss Policji na 13-tym Posterunku. Z drugiej serii natomiast najśmieszniejszym odcinkiem był ten z "Ogórkami Zdzisława" czy też ten z nadpobudliwym Pershingiem zaś najgorsze te pierwsze m.in o próbie podniecenia Kasii przez Czarka.

Najlepszy odcinek 13 Posterunku to był właśnie Koks,którzy ci bohaterowie udają didżejów.

''13 Posterunek'' to był kultowy serial, który uwielbiałem oglądać. Moimi ulubionymi postaciami byli Cezary Cezary, komendant Władysław Słoik, Stępień, Arnie, Luksus, Inspektorzy Kot i Pierzchała oraz Bezdomny Janek. W II serii moją ulubioną postacią był Rysio.

Moimi ulubionymi odcinkami ''13 Posterunku'' były m.in. odcinek z CKM-em, z Fryderykiem, z Kalamburami Filmowymi, z Klejem, z Kamuflażem, z Księgowym Mafii oraz odcinek z Grypą (to był odcinek II serii).

Najbardziej zapadła mi w pamięć piosenka Cezarego Cezarego o Radiotelegrafiście.

Edited by Frontowiec

Ja dodałbym jeszcze Trupy w szafie gdzie po raz pierwszy pojawili sie inspektor Pierzchała i Kot oraz Zaginiony Homer jak Arni wypadł przez drzwi kopnęty przez osła odcinek z balem sylwestrowym zapadł mi w pamięć z drugiej seri dodałbym jak czarek opiekował się Pershingiem.

Ooo, tak! Ten odcinek z trupami w szafie też był świetny. :D Pamiętam, jak inspektor Kot dostał wtedy w swoje przyrodzenie ;) tym dużym, przesuwającym się w trakcie pisania wałkiem od maszyny do pisania. :D

W odcinku z balem sylwestrowym to Stępień spał na podłodze a reszta się bawiła z 2 seri dodałbym jeszcze odcinek z Japończykiem i Pierre Dzącym.