Skocz do zawartości

Świat Wiedzy/Extra/Historia/Sekrety Medycyny/Kosmos/Junior/Quizy


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świat Wiedzy – miesięcznik popularnonaukowy ukazujący się od 18 lipca 2011 roku. Czasopismo zawiera działy takie jak: „Świat i Natura”, „Świat i Nauka”, „Świat i Człowiek”, „Świat i Historia” czy „Świat i Cywilizacja”. Świat Wiedzy jest liderem sprzedaży wśród magazynów popularnonaukowych.

 

Tradycyjne czasopismo ukazuje się co miesiąc, a co pewien czas pojawiają się wydania dodatkowe: Świat Wiedzy Extra, Świat Wiedzy Historia, Świat Wiedzy Sekrety Medycyny, Świat Wiedzy Quizy, które są kwartalnikami.

 

Cena zwyklego numeru to 5,99 zł, wydań specjalnych 6,99 zł. Każde czasopismo ma 100 stron.

 

Moim zdaniem to bardzo fajne czasopismo, kilka lat temu odkryłem to czasopismo i teraz kupuję wszystkie numery, polecam poczytać.

 

Obecnie w sporzedaży są Swiat Wiedzy, Świat Wiedzy Sekrety Medycyny, Świat Wiedzy Quizy, od dzisiaj można nabyć też nowy numer Świata Wiedzy Historia.

 

Ktoś czyta te czasopisma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Początkowo kupowałem "Świat wiedzy", mam chyba pierwsze 7 numerów, gdy kosztowało to chyba 4 zł bez grosza. Obecnie kupuję jeśli zainteresuje mnie dany temat. Cena jaka jest teraz też jest przystępna, czasopismo jest na dobrym poziomie, choć moim zdaniem "Focusy", szczególnie "Focus Historia" są trochę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kosztował 4,99 i było to tylko jedno wydanie mające 116 stron. Potem zaczeły pojawiać sie Światy Wiedzy Extra. Teraz ŚW Extra zastapiono reguralnie wydawanymi miej więcej co kartał wydaniami specjalistycznymi: o historii, medycynie i z quizami, krzyzówkami i zagadkami, które fajnie się rozwiązuje. A główne wydanie zmniejszono do 100 stron i kosztuje od kilkunastu miesięcy 5,99.

Ja kupuję od pewnego czasu wszystkie numery bo to bardzo ciekawa lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnych wydań Świata Wiedzy nie miałem jeszcze okazji czytać ,ale około 18 lat temu nagminnie kupowałem tygodnik o tym samym tytule obejmujący tematykę: nauka i technika, ciało człowieka, sztuka, historia świata, zwierzęta i rośliny, planeta ziemia,atlas Świata . Kompendium wiedzy, coś na kształt encyklopedii w odcinkach, na luźnych kartach wkładanych do segregatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu taki segregator, dostałem niejako "w spadku" od znajomej, która chciała to wyrzucić do śmietnika, i ten segregator zawiera cały cykl "Historia świata". Nawet w fajnej formie jest to opisane, jako artykuły, a nie typowe hasła encyklopedyczne. Przy okazji przypomniała mi się kolekcja "Wielka encyklopedia A-Z", jakieś 14 lat temu to zbierałem, ale były problemy z regularnym wydawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od pewnego czasu Świat Wiedzy Historia jest dwumiesięcznikiem, a nie kwartalnikiem. Pojawiło się także nowe czasopismo specjalne:  Świat Wiedzy Ludzie. Było 100 stron już o Hitlerze, obecnie można nabyć numer poświęcony Osamie Bin Ladenie.

 

P.S. Przy okazji przydałoby się zmienić nazwę tematu i słowo ''Extra'' zastapić słowem ''Ludzie''.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodatkowym atutem jest prawie brak reklam, więc właściwego materiału jak przeglądałem jest 97 stron, reklamy zajmują tylko tylnią okładkę i druga stronę, co też warto zauważyć. Całego numeru jeszcze nie czytalem, ale wygląda to bardzo ciekawie, zreszta ja kupuję wszystkie wydania Świata Wiedzy, a że wszystko jest tam ciekawe, to zawsze czytam wszystko, a że za bardzo nie mam czasu, więc nazbierała mi się kupka ostanich wydań. :-)  Trzeba kiedyś znaleźć czas.

 

 

Ale, że czytam wszystko do dobrze pamiętam większość materiałów. Dlatego zwróciłem uwagę na reklamę nowego czasopisma Świat Tajemnic za jedyne 2,50 i jak widzialem okładkę to zauważyłem, że to jest kopia poprzednich materiałów z Świata Wiedzy. Ktoś przeglądał to nowe czasopismo już, coś mają wspólengo ze sobą, czy jest to czasopismo związane z Światem Wiedzy dla osób nie skłonnych wydan np. 6 zł na normalny Świat Wiedzy czy kopia ŚW i wykorzystanie już pisanych artykułów przez inną redakcję ?

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wczoraj w Empiku to nowe czasopismo "Świat tajemnic", wydaje je Bauer, pierwszy numer ma 48 stron, a naczelny tego czasopisma jest także naczelnym redakcji "Świata Wiedzy", zresztą pomysł na nowy tytuł też został opracowany przez tamtejszą redakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak uznać. Może to być też dobre rozwiązanie dla tych, którym trochę szkoda wydawać 6 złotych (choć to i tak nie jest moim zdaniem majątek). 2,50 to taka bardzo optymalna cena, jeszcze przy okresie wakacyjnym się to też może sprawdzić jako lektura na podróż.

 

Jedna różnica: Świat tajemnic ma krzyżówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był też Świat Wiedzy Quizy gdzie było w każdym numerze kilkaset zagadek, więc ciekawe czy z tego też  to wzieli.

 

A w Świacie Tajemnic jest artykuł o całunie turyńskim, który jest także w jeszcze do kupienia Świacie Wiedzy Historia.Nawet część okładki podobna.

 

 

 extracover2.jpg

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawą rzecz zauważyłem w Empiku. Można tam nabyć archiwalne numery " Świata Wiedzy Historia". Normalnie to po upływie czasu stare numery znikają. Ciekawe czy to przypadek, czy celowe działanie? Ale mimo wszystko fajnie, że taka sytuacja jest.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od najnowszego numeru Świata Wiedzy Historia czasopismo jest drukowane na sporo gorszym jakosciowo papierze. Niestety i tu doszły oszczędności. A myślałem, że na tak popularnym czasopismie nie będą oszczędzać.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ten lepszy jakościowo papier podrożał, więc musieli zdecydować, czy dalej wydawać to w lepszej jakości, ale ryzykując ewentualną podwyżkę ceny, czy też przerzucić się na gorszy papier, zachowując obecną cenę. Dochodzi tu jeszcze kwestia nakładu, pewnie też planowano, czy opłacałoby im się drukowanie na lepszym papierze 160 tysięcy egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...