Skocz do zawartości
  • 0

Sprzęt do odbioru Smart HD+


mihawooo
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem SMART HD+ z oferty NC+. Zanim jednak zamówię kartę, potrzebuję dekodera. I tu jest moje pierwsze pytanie. Z góry ostrzegam że jestem strasznie zielony w tych sprawach więc proszę o łaskawość.

Czy dekoder Ferguson ARIVA 252 Combo nada się dobrze do tej karty?

Moje drugie pytanie jest następujące. Czy do odbioru SMART HD+ z dekodera Ferguson ARIVA 252 Combo potrzebuję anteny satelitarnej? Jeżeli tak, to jaka będzie najlepsza, oraz czy ta antena (https://akcesoria.ncplus.pl/akcesoria-i ... terem.html) będzie do tego dobra.

Czy jeżeli kupiłbym samą antenę satelitarną, inną niż ta podana przeze mnie, to czy musiałbym dokupywać do niej konweter, czy jest od razu w zestawie?.

 

Najprościej będzie jak poproszę, by ktoś mi napisał co potrzebuje by odtwarzać SMART HD+ (nie wliczając telewizora :brawo: ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Droższa opcja VU+ ZERO i najtańsza opcja AB CryptoBox 600HD (260zł), w cenie 400zł nie ma szczególnego wyboru, tak na koniec ciekawy dekoder to VU+ SOLO SE ale kosztuje 790zł.

 

Za ~ 280 zł na Allegro jest jeszcze OPENBOX S10 HD PVR i to też tuner wart zakupu/uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kaspian0007 Miraclebox Mini Plus nie ma idealnego obrazu z tego co użytkownicy piszą, może poprawki softu to zniosą ale na chwilę obecną miewa fochy na kodowanych kanałach i piksele serwuje, moim zdaniem jeśli ktoś nie ma szczególnych wymagań to AB CryptoBox 600HD wystarczy bo w tej cenie u konkurencji nie ma nic sensownego,

ja jakbym miał kupować lepszy dekoder to VU+ SOLO SE lub VU+ SOLO 2 i tego Solo 2 lub nowszy model w przyszłym roku sobie sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kto nagadal ci bzdur to nie wiem.Mam Vu Zero i we

dekoder i zapewniam cię ze nic takiego się nie dzieje ;) Softy hmm mam dostęp do.wersji rozwojowych i pomagam z suppotem...Mira ma wyraźnie głębszy i ostrzejszy obraz niż podawane wyżej modele.Pikseloza występuje u tych co mają słabo ustawiona antenę ;) Glowice w Miracle są tak samo czule jak np Vu plus solo2 czy też Vu Zero..Napewno odradze nboxa no chyba ze na obrazie ci nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kaspian0007 pisałem o przycinaniu na niektórych kanałach obrazu i pikselach 8)

ale co tu dużo pisać każdy ma swoje zdanie i nie będę tego drążyć bo Forum o telewizji satelitarnej a nie video 8)

jeśli ktoś nie ma telewizora 4k rozdzielczości to nie będzie widzieć tak mocno różnic w jakości obrazu a przy skromnym budżecie trzeba iść na kompromis i kupić tuner na miarę portfela,

co do jakości obrazu w tunerach/dekoderach to ja akurat za wielkich różnic nie widzę ale mam drogi amplituner który poprawia jakość obrazu i TV też, więc wyostrzanie czy kolory jak się da to w dekoderach czy innych sprzętach video ustawiam na neutral by ni przedobrzyć z ulepszaczami, tak na koniec to CP czy nc+ ma kiepskiej jakości kanały HD (to jest lepsza jakość SD w wyższej rozdzielczości) i trudno tu pisać o porządnym obrazie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Szukam dekodera do mojej karty Smart HD+. Dekoder może mieć dysk do nagrywania. Nie interesuje mnie dekoder ITI 5800 SX.

Edytowane przez Barti
Połączono wątek z istniejącym już wątkiem dotyczącym doboru dekodera (tunera) do oferty Smart HD+. Nie dublujemy wątków na forum. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jest łatwy dostęp do konwertera to można zaryzykować jakiś Opticum Twin za 30-40 zł. W razie czego szybka wymiana na nowy i oglądasz dalej :) Jeśli trudniejszy dostęp, to lepiej trochę dołożyć np do Televesa Twin (60-70 zł). Sam ostatnio kupiłem ten model i wygląda solidnie. Wcześniej miałem Inverto Red Twin - wytrzymał niespełna 5 lat (przestał odbierać jedną polaryzację). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...