Skocz do zawartości

Do Rzeczy


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dzięki :) Czyli poszli niejako tym tropem co redakcja "wSieci" w poprzednią Wielkanoc, wtedy to oni dołączyli książkę religijną (wtedy była o św. Faustynie).

Sytuacja się poprawiła "Do Rzeczy" , bo zazwyczaj jak dodawali książki to były one dodatkowo płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, pamiętam że gdy na przełomie sierpnia i września 2015 do tygodnika dodano książkę z felietonami Kukiza, to za numer z książką trzeba było zapłacić 19,99 zł.

Przy okazji zauważyłem, że najprawdopodobniej książkę dodano teraz do całego nakładu, a nie jak dotychczas, tylko do części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cześć nakładu była z książkami i były one droższe, cześć była bez książki w normalnej cenie. Chyba to pierwszy tego typu przypadek w "Do Rzeczy", bo "wSieci daje różne dodatki w cenie numeru( mają sponsora to mogą sobie na to pozwolić). Tymczasem chyba zdecyduję się ponownie na prenumeratę papierową wraz z dwoma książkami o wyklętych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wSieci" czasem daje dodatki, chociaż ostatnio książkę u nich widziałem rok temu. Obecnie to robią coś takiego, że albo wrzucają osobno zszywany zeszycik w nakład (zrobili tak jakiś czas temu przy Żołnierzach Wyklętych), albo jako dodatek dają kilka stron w środku numeru. W wielkanocnym numerze zastosowano 2 opcję, ale numer jest droższy o złotówkę. Inna sprawa że nie jest spinany zszywkami, tylko klejony, i ma lakierowaną okładkę.

 

Tak w ogóle to patrząc na rynek tych popularnych tygodników, to tylko Do Rzeczy nie podniosło ceny z powodu zwiększonej objętości na święta. Reszta tygodników podniosła o złotówkę, oprócz Angory (tam jak zwykle 50 groszy drożej niż zwykle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak czytam "Polityka" na stale podnosi cenę na 6,90 zł. Ciekawe czy ich tropem pójdą inne tygodniki. Pomyśleć,że jeszcze kilka lat kupowałem "Uważam Rze" za 2,90 zł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak czytam "Polityka" na stale podnosi cenę na 6,90 zł. Ciekawe czy ich tropem pójdą inne tygodniki. Pomyśleć,że jeszcze kilka lat kupowałem "Uważam Rze" za 2,90 zł.  

Zazwyczaj było tak, że gdy jeden z głównych tytułów podnosił swoją stałą cenę, to w ślad za nim po pewnym czasie podążały inne tygodniki. Tylko że co do tego newsa o "Polityce" to pewności nie mam, gdyż cenę jak na razie podniesiono z powodu zwiększonej objętości numeru, trzeba by było poczekać tydzień, byśmy się przekonali, czy "Wirtualne Media" miały rację. "Newsweek" też podniósł cenę świątecznego numeru do 6,90 zł.

 

Jeśli chodzi o "Uważam Rze", to jednak jako tygodnik potrafili utrzymać cenę 2,90 przez ponad rok, dopiero potem wzrosła do 3,90. No, jeszcze był taki etap krótki w grudniu 2012, gdy znowu przywrócono poprzednia cenę. Choć i tak nawet 3,90 nie było aż tak zaporową kwotą, bo już wtedy "Wprost" kosztował chyba 4,50 albo 5 zł. Jak teraz wygląda "URze" - dobrze wiemy. By nie rozwijać dłużej tej sprawy, dam ciekawe opracowanie o tym piśmie: https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-01186476/document (link co prawda FR, ale treść polska)

 

W zasadzie to gdyby się news o wzroście ceny "Polityki" potwierdził, to możliwe że "Do Rzeczy" też by to zrobiło,w zamian za na przykład zwiększoną objętość (np. 120 stron zamiast 100). Ale jak na razie trzymają się nieźle, jak na prawie 6 zł za numer, do tego wiadomo, że za taką cenę mamy dobry dziennikarsko produkt (nawet jeśli ktoś nie zgadza się z treściami tam zamieszczanymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym "Do Rzeczy" dużo o mediach publicznych i obrona dr Sławomira Cenckiewicza brutalnie zaatakowanego przez tygodnik "wSieci" piórem Piotra Zaremby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Lichocka w tym numerze nie pisze, tylko jest z nią przeprowadzony wywiad. A że jest w gronie osób, które przygotowują ustawę medialną, i do tego pracowała w TVP, to ja nie widzę w tym nic dziwnego, że akurat z nią się przeprowadza rozmowę na ten temat. Zawsze się szuka kogoś, kto jest zorientowany w temacie, a kto lepiej wie o ustawie niż ci, którzy nad nią pracują? To, jaka jest treść wywiadu, to już inna kwestia, nie do tego tematu raczej, tylko parę pięter wyżej, do działu o TVP. Ale sam fakt rozmowy z Lichocką nie jest dla mnie zaskakujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym "Do Rzeczy" bardzo ciekawa rozmowa z Robertem Górskim z Kabaretu Moralnego Niepokojumiędzy innymi o TVP.  Polecam także rozmowę z ks. Jackiem Stryczkiem, oczywiście okładkowy wywiad z Prezydentem RP, poza tym raport aborcyjny, cykl dotyczący chrztu Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując ten wątek techniczny. Właśnie otrzymałem informację,że poprzedni nr tygodnika ze względu na problemy techniczne otrzymam z opóźnieniem. Historia była taka, mając jeszcze prenumeratę cyfrową po informacjach o podwyżkach cen w obawie jej podniesienia przez Tygodnik "Do Rzeczy" zamówiłem prenumeratę papierową roczną wraz z dwoma książkami " Bitwy wyklętych" Szymona Nowaka i "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy" Tadeusza M. Płużańskiego - cena takiej prenumeraty jest jedynie o 7 zł wyższa niż prenumeraty rocznej samego tygodnika, więc się opłaca. No i po półtorej tygodnia jak się spodziewałem, gdyż miałem jeszcze jeden nr w wersji cyfrowej przyszła przesyłka. Okazało się,że zawiera ona same książki bez nr tygodnika. Po dokładnym przejrzeniu przesyłki okazało się,że datowana jest na 31.03, czyli przed wydaniem nr, który miał do mnie dotrzeć. Czekam kolejne dni, jednak nic. Napisałem do nich. Ku mojemu zdziwieniu w poniedziałek w skrzynce jest nr tygodnika bieżący.  Mam nadzieję,że jeśli chodzi o dzień dotarcia to poziom poza tym incydentem będzie dotrzymany. Jak dwa lata temu miałem prenumeratę to przychodziła najwcześniej we wtorek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś nr 14 tygodnika "Do Rzeczy" (nr przedostatni) . W środku było pismo podpisane przez prezesa zarządu Roberta Pstrokońskiego,w którym znalazły się przeprosiny za opóźnienie dostarczenia 14 numeru. Zapewniono,że wina nie leżała po stronie redakcji tygodnika czy działu prenumeraty. Znalazła się informacja,że prowadzą działania mające na celu poprawienie terminowości dostarczania tygodnika " Do Rzeczy". W ramach rekompensaty otrzymałem wraz z tym nr tygodnika książkę Ks. Mariusza Bernasia  "Potęga Nadziei - Opowieść o Cierpieniu Człowieka i Miłosierdziu Boga". 

Pismo miało formę Szanowni Państwo. Zastanawiam się czy to jedynie taki standardowy szablon czy problem dotyczył większej grupy prenumeratorów. Jednak myślę,że to jednak to pierwsze. Bez sensu było by dawać akurat tą książkę, która była dołączona do wydania na Wielkanoc innym prenumeratorom,a ja udokumentowałem fakt,że prenumeratę dopiero co zamówiłem i ona zaczynała się od 14 numeru. Miło,że znalazło się pismo z przeprosinami i z taką rekompensatą. 

Warto jednak mieć ten nr chociażby na super obszerny wywiad z Wojciechem Cejrowskim gdzie jest poruszone wiele kwestii. Poza tym polemika Antoniego Dudka z autorami "Do Rzeczy" na temat IPN i odpowiedź autorów, cykl nt. chrztu Polski, rozmowa z Pawłem Kowalem Marka Migalskiego. Jednak nr na razie podebrała mi mama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/photos/a.505973156099696.80280141.505864632777215/1182434351786903/?type=3&theater

Max Kolonko, rozmowa z Łysiakiem, Wiplerem, mocny może być wywiad z Ewą Stankiewicz. Niedawno wywiad z Cejrowskim(znakomity). Warto stawiać na osobowości, ludzi, którzy potrafią powiedzieć coś niebanalnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prenumeraty, to istotnie, bardziej opłaca się brać wariant z książkami niż taką "gołą". To dobry sposób na przyciągnięcie prenumeratora. I dający obopólne korzyści.Wydawcy mają pieniądze, a czytelnik otrzymuje dobre i pouczające książki w prezencie. Swoją drogą to podobny mechanizm działa także w tygodniku "Wprost". W końcu ten sam wydawca. Trochę szkoda, że nie ma przy "Do Rzeczy" opcji zamówienia prenumeraty studenckiej, we "Wprost" taka opcja istnieje, a gdyby przy "DRz" też to było, to bym się może skusił.

Zwłaszcza że z tego co widzę to w tym tygodniu będzie wiele ciekawych tekstów (szczególnie wywiad z Kolonką i rozmowa z Łysiakiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Do Rzeczy: 

https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13051654_1187124034651268_4140256571319892179_n.jpg?oh=c265b306002f743e39dc6d1362cf226d&oe=579EED03

Bardzo fajnie,ze Do Rzeczy poświęca uwagę takim krajom jak Brazylia, tym razem RPA.  Ciekaw jestem artykułu o lidze chińskiej, która faktycznie ściąga gwiazdy chcące dorobić na emeryturę. Mnie szczególnie interesuje rozmowa na temat bezpieczeństwa energetycznego. 

 

Warto odnotować,że sportem oprócz Ł. Majchrzyka w "Do Rzeczy" zajmuje się Ł. Zboralski. Miejsce M. Magierowskiego zajął Piotr Kowalczuk. a  Macieja Chmiela Grzegorz Brzozowicz. Dość nowym nabytkiem jest Marcin Makowski czy Dominika Cosić. Brakuje Wam na łamach Macieja Chmiela, Piortra Gursztyna, Marka Magierowskiego czy Krzysztofa Czabańskiego?? Osobiście mnie nie brakuje tegoż ostatniego, większość jego tekstów była o tym samym. Piotr Kowalczuk to także bardzo dobry dziennikarz znający się na sprawach zagranicznych. Odejście Piotra Gursztyna dla mnie z kolei osłabiło skrzydło tzw. "brązowników historii" . Poprzednie lata to gorące dyskusje na łamach na temat historii czy obecnego stosunku do kwestii Ukrainy. Z jednej strony Ziemkiewicz/Zychowicz/ Cenckiewicz z drugiej Wildstein/ Gursztyn/W. Łysiak/ Piotr Semka . Dwóch pierwszych z drugiej listy już nie ma, zresztą widzę,że cykl takich politycznych- historycznych debat w "Do Rzeczy" póki co minął, szkoda. 

 

Waldemar Łysiak w wywiadzie w ostatnim numerze wyraził oburzenie z powodu obecności na łamach "Do Rzeczy" prof. Jadwigi Staniszkis. Uważa,że pluralizm jaki chce stworzyć Paweł Lisicki może przynieść negatywne skutki i odejście "żelaznego elektoratu" . Jakie jest Wasze zdanie?? Czyt lepiej jak pismo ma jednoznaczną i klarowną linię czy dobrze jak można w niej odnaleźć różne głosy? Zawsze osobiście ceniłem to,że "Do Rzeczy" dopuszcza inne głosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wywiad z Łysiakiem (nawiasem mówiąc jeden z moich ulubionych autorów w tym piśmie), i akurat w tej kwestii się z nim nie zgodzę, gdyż moim zdaniem taki pluralizm jest dobry, może przynieść bardziej pozytywne skutki niż negatywne. Dzięki temu czytelnik ma szansę poznać inny punkt widzenia, i na podstawie wielu głosów wyklarować sobie własną opinię. Nie odczuwa się takiego kładzenia na jeden typ myślenia. I to właśnie różni "Do Rzeczy" od "wSieci". Zresztą Staniszkis to nie jest jedyny przykład, przez długi okres publikował tu Paweł Kukiz. Jak dla mnie pokazanie, że są inne głosy, jest bardzo dobre, i przyczynić się może nie do odejścia "żelaznego elektoratu" (czyli w tym wypadku wiernych czytelników), a do zyskania nowych. Jeśli ktoś sięgnie po ten tytuł pierwszy raz, i zobaczy, że znajdzie tam różne punkty widzenia, to będzie chętniej kupować, niż gdyby sięgnął po pismo, w którym po przeczytaniu kilku numerów będzie się wiedziało, co napiszą w kolejnych 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Mocna okładka : https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/photos/a.505973156099696.80280141.505864632777215/1191517754211896/?type=3&theater

Zapowiedź numeru dokonana przez Rafała Aleksandra Ziemkiewicza :https://www.youtube.com/watch?v=bqKjNOqfZ6I

Pełne menu : https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/photos/a.505973156099696.80280141.505864632777215/1191737734189898/?type=3&theater

Stefan Sękowski chyba został stałym współpracownikiem działu ekonomicznego "Do Rzeczy".  http://www.nowakonfederacja.pl/author/stefan-sekowski/

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...