Skocz do zawartości

Scripps Networks Interactive właścicielem TVN S.A.


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma do tego przetarg na Ekstraklasę?

ITI/C+ parę złotych wpadnie do kieszeni. Wszystkiego chyba nie przepiją. Coś zainwestują w platformę :)

TVN raczej nie ma takiego wpływu na nc+. Bardziej to właśnie Groupe CANAL+.

 

A mowilo sie o CNN , Travel , Bauer Media , Time Warner ... :P

CNN to Time Warner, a Travel Channel to Scripps Networks Interactive.

 

No to ciekawostka :D .

 

Każdy spisywał tę firmę na "straty", a tymczasem oni dokonali kupna, chociaż ja bym jeszcze nie stawiał kropki nad "i", bo skoro cała ta firma jest warta (według tego co mówili w "TVN24") 9 miliardów dolarów, to znaczy, że kupno "TVN" + spłata jego długów, to dla nich całkiem spory wydatek i wcale nie wiadomo czy ostatecznie mu podołają, a nawet jeśli, to o o rozwoju "TVN" można zapomnieć, tzn. na pewno zyska "TVN Meteo", po przekształceniu w "TVN Meteo Active", bo na pewno dadzą tam programy ze swojej biblioteki, ale o rozwoju oferty sportowej, filmowej, czy informacyjnej nie ma moim zdaniem co marzyć, chyba, że "myk" jest taki, że teraz nowego właściciela "TVN" kupi "Discovery", albo jakiś inny "Fox" :D???

 

W ogóle mnie zawsze śmieszą, w komunikatach prasowych po takich transakcjach te pełne podniecenia i entuzjazmu wypowiedzi prezesów i zastanawiam się czy oni sami to wymyślają, czy ktoś im to pisze :D???

 

Aha, moim zdaniem sprzedaż "TVN" tej firmie pokazuje, że zarząd "TVN" za wszelką cenę nie chciał sprzedać firmy Niemcom (może bali się, że to może oznaczać, że kiedyś przejmie ich ktoś z Rosji i będą musieli o 360 stopni zmienić lansowane poglądy :D???)...

Yahoo! chciało odkupić tę spółkę, oraz jeszcze CNN od Time Warner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, nie będzie większych zmian. :P

Ameryki nie odkryłeś. Kto by nie przejął to zmian, które uszczegółowiłeś w następnym poście by nie było. Otwarcie kibicowałem Discovery, bo może by jakieś skoki trafiły na antenę otwartą czy coś innego,a tak to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazesie...firma to też ludzie. Poczytaj kto to Tellenbach...może przewietrzą ci fantazje"Wanda Niemca nie chciała". A Niemiec portfel pokazał?

 

Ja wiem, że obecny prezes "TVN" pracował wcześniej w Niemczech, ale od tego czasu widać zasmakował w amerykańskim stylu i on mu bardziej odpowiada :D .

 

Najbardziej ciekawi mnie co zrobią teraz z "TVN24", "TVN24 Biznes I Świat" i "TVN 7", bo te kanały zupełnie nie pasują do tego czym zajmował się nowy właściciel???

 

A może będzie tak, że sprzedadzą te kanały innym???

 

Ja w każdym razie nie widzę przyszłości "TVN" w pozytywnych barwach, tzn. jeśli chodzi o widza, bo po tym jak nowy właściciel wykosztuje się na zakup i spłatę długów, które wynoszą tyle samo, albo i więcej (w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" chyba padła kwota 800 milionów euro) co cena akcji, to na pewno nie będzie ładował pieniędzy w nowy "kontent" i zapcha ramówki poszczególnych kanałów swoimi archiwami lub nowościami, które sam produkuje w USA, czyli możemy się spodziewać programów o pięknie życia amerykańskich rolników, albo najwyżej "TVNowej" wersji "Rolnik Szuka Żony" :D .

 

Tak jak pisałem najwięcej na tym może zyskać nowe "TVN Meteo" i "TVN Style", chociaż też tutaj nie spodziewam się produkcji zbyt wielu nowych programów, chyba, że na podstawie programów z USA nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Grupa ITI i Canal + będa mieli 0% udziałów w TVN bo sprzedali wszystkie które mieli bo mieli tylko to co sprzedali. A Grupa ITI już kompletnie nic nie ma. Ani w Legii, Onecie, Multikinie, TVNie, nc+. NIC

 

Zatem całkowity rozwód C+ z TVN stał sie faktem. Zgodnie z umowami C+ ma 2 terminy na odkupienie 32% udziałów TVNu w nc+. Ciekawe czy odkupią je już w tym 1 terminie czyli w tym roku czy w tym 2 terminie, czyli za półtora roku.

 

 

A udziały w TVN teraz wyglądają tak:

W TVN udziały prezentują się następująco:

51,04% Scrips Networks Interactive

7,59 % ING OFE

7,11% OFE Aviva BZ WBK

6,17 OFE PZU Złota Jesień

3,55% TVN S.A

24,54% pozostali udziałowcy (bardzo wielu ich jest, którzy mają symboliczne ułamki %)

 

Trochę to smutne, że założycieli, czyli ITI nie mają nic. To jest wielkie wydarzenie. To tak samo jak by Solorz twórca Polsatu miał 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę to smutne, że założycieli, czyli ITI nie mają nic. To jest wielkie wydarzenie. To tak samo jak by Solorz twórca Polsatu miał 0%.

Ja smutny nie jestem, gorzej niz obecnie, w TVN nie bedzie. ITI ciagnelo w dol, cala oferte dawnej Cyfry+(zreszta swoje kanaly rowniez), dobrze ze nastal koniec tych prymitywow.

Ps. Proponuje zmiane tytulu watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu TVN uwierał? Przedmiotem transakcji jest: 2,4 mld zł wkładu i 3,4 mld zł SPŁATY długów. Coś kołó 6.

Kolos na glinianych nogach nawet teraz w momencie ożywienia rynku reklamowego. Wprawdzie "analytycy" mądrzący się w tefałenach przebąkiwali coś o kwocie 8-9 mld...ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazesie...firma to też ludzie. Poczytaj kto to Tellenbach...może przewietrzą ci fantazje"Wanda Niemca nie chciała". A Niemiec portfel pokazał?

 

Ja wiem, że obecny prezes "TVN" pracował wcześniej w Niemczech, ale od tego czasu widać zasmakował w amerykańskim stylu i on mu bardziej odpowiada :D .

 

Najbardziej ciekawi mnie co zrobią teraz z "TVN24", "TVN24 Biznes I Świat" i "TVN 7", bo te kanały zupełnie nie pasują do tego czym zajmował się nowy właściciel???

 

A może będzie tak, że sprzedadzą te kanały innym???

 

Ja w każdym razie nie widzę przyszłości "TVN" w pozytywnych barwach, tzn. jeśli chodzi o widza, bo po tym jak nowy właściciel wykosztuje się na zakup i spłatę długów, które wynoszą tyle samo, albo i więcej (w rozmowie w "Dzień Dobry TVN" chyba padła kwota 800 milionów euro) co cena akcji, to na pewno nie będzie ładował pieniędzy w nowy "kontent" i zapcha ramówki poszczególnych kanałów swoimi archiwami lub nowościami, które sam produkuje w USA, czyli możemy się spodziewać programów o pięknie życia amerykańskich rolników, albo najwyżej "TVNowej" wersji "Rolnik Szuka Żony" :D .

 

Tak jak pisałem najwięcej na tym może zyskać nowe "TVN Meteo" i "TVN Style", chociaż też tutaj nie spodziewam się produkcji zbyt wielu nowych programów, chyba, że na podstawie programów z USA nowego właściciela.

 

Te kanały będą nadal funkcjonować, bo skoro kupili a kanały mają widownię to raczej nie będą się ich pozbywać . Zyska na pewno TVN Meteo, TVN STYLE i jeszcze TVN Turbo (za sprawą treści z DIY Network). Zyska na tym Scripps ale nie TVN ani polscy widzowie. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nowy właściciel będzie chciał kupować jakikolwiek sport na anteny otwarte. I co z np. Ligą Europy. Bo teraz Canal + będzie miał 0% udziałów w TVN więc o ile LE na lata 15-18 kupi C+ to meczów nawet w TVN Turbo może nie być. Chyba, że nowy właściciel TVNu wyda gotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nadawca nie kupuje takich rzeczy. Chyba, że jakiś sport rekreacyjny. Nie dość, że spłacą długi, to mają jeszcze pakować się w wojnę o prawa sportowe? Aż tyle pieniędzy SNI, to nie ma. :P

 

Linia polityczna też powinna być bardziej liberalna, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że nowy właściciel to gwarancja status quo programowego- przecież obecnie Polsat stawia na kulinarię, programy lifestylowe itp. Discovery mloglo zapewnić jako jedyne chyba z grona kandydatów do nabycia TVN,że ten kanał będzie ciut inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie rozczarowany. TVN musi w rzeczywistości być w dużo gorszej sytuacji niż to jest powszechnie głoszone, bo nie wierzę, żeby poważni gracze medialni odpuścili takiego molocha w środku Europy dla biednych znajomych, którzy mają kilka kanałów o gotowaniu i travel channel. Oni nawet nie za bardzo mają co zrobić z tym swoim nowym zakupem.

 

A jak to wygląda od strony sprzedawców? Kto tak w zasadzie sprzedał TVN? Vivendi też coś z tej transakcji dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się zdawało, mniej więcej, ale wolałem jak ktoś mi napisze. Bo moim zdaniem Vivendi zrobiło genialny interes. Przejęli abonentów n (i już stracili), pozbyli się konkurencyjnej platformy satelitarnej, a teraz opchnęli do tego TVN i to takiemu podmiotowi, który nawet jakby chciał to i tak nie będzie konkurencją ani dla nc+ ani dla canal+. Może kiedyś komuś się będzie chciało i podliczy ile ostatecznie enka kosztowała Vivendi, czyli koszty pierwszego zakupu minus to co zarobili na TVNie. Odejdą im choćby koszty obsługi zadłużenia, co samo w sobie jest już dużą korzyścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Grupa ITI i Canal + będa mieli 0% udziałów w TVN bo sprzedali wszystkie które mieli bo mieli tylko to co sprzedali. A Grupa ITI już kompletnie nic nie ma. Ani w Legii, Onecie, Multikinie, TVNie, nc+. NIC

 

Zatem całkowity rozwód C+ z TVN stał sie faktem. Zgodnie z umowami C+ ma 2 terminy na odkupienie 32% udziałów TVNu w nc+. Ciekawe czy odkupią je już w tym 1 terminie czyli w tym roku czy w tym 2 terminie, czyli za półtora roku.

 

 

A udziały w TVN teraz wyglądają tak:

W TVN udziały prezentują się następująco:

51,04% Scrips Networks Interactive

7,59 % ING OFE

7,11% OFE Aviva BZ WBK

6,17 OFE PZU Złota Jesień

3,55% TVN S.A

24,54% pozostali udziałowcy (bardzo wielu ich jest, którzy mają symboliczne ułamki %)

 

Trochę to smutne, że założycieli, czyli ITI nie mają nic. To jest wielkie wydarzenie. To tak samo jak by Solorz twórca Polsatu miał 0%.

Scripps Networks Interactive ma/będzie miało 52,7% udziałów. Pewnie dlatego, że płacili za jedną akcję więcej, niż ona była warta.

 

ITI i C+ posiadali wspólnie około 52% TVNu z czego 51% należało do ITI a 49% do C+. Więc Vivendi niecałą połowę z tego dostanie.

A dokładniej to Groupe CANAL+ i ITI Group mieli odpowiednio po 49% i 51% w spółce N-Vision B.V. i do niej należy spółka Polish Television Holding B.V., która miała 52,39% (wrzesień 2013 r.) w TVN S.A. I to właśnie Scripps Networks Interactive przejmuje 100% w spółce N-Vision B.V., a w "PTH" będą mieli 52,7%, poprzez spółkę Southbank Media Ltd.

 

Po zakupie większościowego pakietu w TVN, Scripps może ogłosić wezwanie na akcje, by uzyskać 66% kapitału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/k ... 61236.html

Scripps Networks International kupił większościowy pakiet akcji TVN. Co to oznacza dla widzów i firmy? Czym zajmuje się Scripps Networks International? Dlaczego Amerykanie zainteresowali się polską telewizją? Czego TVN może się nauczyć od nowego właściciela? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN S.A. Markus Tellenbach i Chief Development Officer Scripps Networks International Joseph NeCastro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...