Skocz do zawartości

Orange - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościć na wsi i taki internet.A inni muszą się męczyć przy 4-5 mega :lol2: A znajomi mają jeszcze gorzej nawet poniżej 2.

To nie jest typowa wieś, to prawie pod-olsztyńska sypialnia. Zapytałem montera, ile "vipów" jest w mojej wsi. Nie był pewny, ale za był pewny, że jestem 20-ty(!), któremu podłączają opcję 80Mb :) Wszystko w tym roku.

Ja prawdę mówiąc nie wiem, jak wykorzystać szybkości. Dali to wziąłem, ale nie korzystam chyba z żadnych źródeł, które dawałyby tak szybki download...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz swój komputer do tego twojego FunBoksa za pomocą kabla sieciowego Ethernet, a nie przez Wi-Fi. Wtedy też będzie ci hulać pełne 80 Mbit/s, bo z tego, co widziałem na pokazanym przez ciebie screenie, łącze synchronizuje ci się na "maks". :) Też bym tyle chciał, no ale muszę się zadowolić choćby tą "sześćdziesiątką". ;)

 

Wieś, w której mieszkam, też jest de facto taką jakby "sypialnią" Opola, położoną kilkanaście kilometrów od niego. Jednak z Neostradą w mojej okolicy jest dość krucho. :? Jest tylko jedna centrala, która znajduje się akurat w mojej wsi, ale z tego, co wiem, obsługuje ona także kilka innych okolicznych wsi, które oddalone są od mojej nawet o kolejne kilkanaście kilometrów... :roll: Tak więc, mam chyba "szczęście w nieszczęściu", że mój dom od tej centrali oddalony jest akurat "tylko" o 400 metrów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobijacie mnie tylko, mieszkam najgęściej zaludnionym powiecie w Polsce, jednym z najgęściej zaludnionych miast i od tego roku mogę pochwalić się zabójczą Neostradą która osiąga max 50 . Jedyne pocieszenie, że ciągną w moim kierunku światłowód i pewnie za 2 lata będzie FFTH.

 

Co do autora, ta 300 jest ci zbędną bo FB2 działa maksymalnie z przepustowością 144 w technologi net w sieci 2,4 GHz. Tak więc kup jakaś dobrą 150 ale i tak nie wyciągniesz tu maxa tylko jakieś 70, aby wciągnąć maxa karta sieciowa 1000 albo dongel Wi-Fi w technologi ac, czy 5 GHz.  Te tanie 150 niekoniecznie działają na max przepustowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miałem wczoraj trochę czasu i sporo się wyjaśniło :)

Pożyczyłem laptopka (Win7) i podpiąłem kabelkiem do Funboxa: speedtest pokazał 51-53Mbps (ping i upload takie jak poprzednio, czyli OK). No więc nieźle, ale... zwykle używam Firefoxa, coś mnie tknęło i spróbowałem jeszcze potestować używając Internet Explorera i speedtest pokazał 74-76Mb! Sprawdzałem po kolei kilka razy - za każdym razem było tak samo, na IE regularnie ponad 70Mb a na Firefoxie 20Mb mniej. "Osochodzi"?!

 

To nie koniec rewelacji. Przy uruchamianiu PC wpadło mi  w oko, że pokazuje wykryte konfiguracje (napędy, dyski i coś tam jeszcze) i mignęło mi, że są koncentratory USB 1.1 i 2.0 - o [beep]a!? Czyżby mój PC był aż tak stary (2008r.)? Dongle Sagem był wpięty w jedno z 4-ch gniazd USB z tyłu, przepiąłem do jednego z 2-ch gniazd z przodu, zainstalował się "na nowo" i... speedtest pokazał download 21-23Mb!!! Czyli jednak to USB ograniczało, a ja nawet nie wiedziałem, że mam niektóre  w standardzie 1.1 No to lizakowi Sagem zwracam honor, przynajmniej częściowo, ale może przy sile sygnału 4 kreski (na 5 możliwych) więcej się nie da wyciągnąć. Speedtest pokazuje to samo używając Firefoxa, jak i IE.

 

No to jestem prawie w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem, czy w dobrm temacie pisze, jakby co, to możecie przenieść. Mianowicie, zastanawiam sie, gdzie trafiają działające modemy, livebox'y, itp, które sie oddaje na stałe, lub wymienia na inny, bo np. bierze sie szybszy Intenet, niż może pociągnąc twój "stary" sprzęt.

 

Wiem, że głupie pytanie, ale tak mnie jakoś naszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca wakacji Orange daje 1410 GB bonusu za doładowanie 200 zł. Bonus jest ważny 155 dni, ale wszystko wskazuje na to, że można go przedłużać. 

 

http://biuroprasowe.orange.pl/blog/1410-gb-neta-za-doladowanie-w-orange-free-na-karte/

Chyba wiadomo skąd taka ilość internetu coś z Bitwą pod Grunwaldem albo chwila...

1kg mąki 4 litry wody 10 dag drożdży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Mój dziadek miał telefon stacjonarny w Orange(ówczesnym tp) od 1999 roku do 2010. W 2010 roku przeniósł usługę do Netii, dodatkowo dobrał sobie internet. Po dwóch latach zrezygnował z obydwu usług, od tego czasu nie płacił opłat za utrzymanie linii czy czegoś takiego. Ostatnio chciał założyć sobie internet Orange i okazało się, że nie jest to takie proste (a przynajmniej tak mówiła mu konsultantka). Otóż, nie może teraz wziąć samego internetu, bo linia jest nieaktywna, musi wziąć dodatkowo na 2-3 miesiące telefon stacjonarny, z którego może później zrezygnować. Dziadek nie zgodził się na to, chce tylko i wyłącznie internet i żadnych dodatkowych kosztów.

Wydaje mi się to trochę dziwne i obawiam się, że konsultantka słysząc, że rozmawia z osobą dość średnio żeby nie powiedzieć słabo zorientowaną w temacie chciała go po prostu naciągnąć na dodatkową usługę telefonu stacjonarnego. Czy to możliwe, że nie można teraz wznowić usługi internetu bez skorzystania z usługi telefonu stacjonarnego? Ktoś wznawiał na swojej starej linii usługi od Orange i wie jak to mniej więcej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś zawsze telefon stacjonarny to pierwszy raz zetknałeś sie z opłata za "utrzymanie łącza", poczytaj co to jest w necie to bedzie jasne.

Albo ta oplata albo stacjonarny.

Mozna tez kombinować, brac telefon, potem go zawieszać.

Albo wziąść Orange Love, tam ta opłata wynosi 10zł a nie prawie 30.

Raczej w zsiegu Orangowego swiatłowodu nie jestes bo gdybys był to bys sie nie mógł opędzić od telefonów, a na swiatłowodzie dopiero utrzymania łącza nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Orange wprowadza płatną opcję przedłużania bonusowych GB w Orange Free na kartę bez kolejnego doładowania.

 

7 dni za 3 zł – *101*7#

31 dni za 9 zł – *101*31#

365 dni za 30 zł – *101*365#

https://fs.siteor.com/gsmonline/article_attachments/attachments/190793/original/Regulamin_Wiecej-czasu-na-Internet_20190204.pdf?1549277517  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam planuję migrację z plusa do orange, głownie dlatego że Orange a właściwie jej internet w telefonie bardziej dostępny jest na za[beep]iach przynajmniej w moich stronach. Plus non stop albo brak zasięgu albo wieczne problemy z apką mobilną. Jak z przedłużaniem negocjacją umów, zasięgiem na obrzeżach miast? Jakie macie prędkości na Telefonie w miastach bo w plusie rzadko kiedy powyżej 5-8 mega 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
15 minut temu, xut2zs napisał:

Jakie macie prędkości na Telefonie w miastach bo w plusie rzadko kiedy powyżej 5-8 mega 

Wrocław :

Download:  39.03 Mbps

Upload :      13.48 Mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasięg, to Orange ma w skali kraju dużo więcej stacji od Plusa. Gęstsza siatka = lepsze pokrycie sygnałem. Co do prędkości - najlepiej sprawdzić osobiście np kupić starter, bo bardzo dużo zależy od położenia i wyposażenia stacji bazowych w okolicy. Ja np w miejscu zamieszkania łapię stację z samym LTE1800 i w godzinach popołudniowych jest ledwo 1-2 Mbps. Z kolei stacja 2 km dalej z kompletem pasm LTE i tam prędkości ponad 100 Mbps są normą. Generalnie, w ogólnopolskich rankingach prędkości Orange jest przed Plusem (http://www.speedtest.pl/ranking_isp/1/315/2-0-1-1-2-0-0-0-1). Ale tak jak pisałem, dużo zależy od położenia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejka, czy korzystacie z Orange Flex pytam bo nie zawsze wyczerpie gigabaty a tu jest taka możliwość że można dzielić się gigabajtami, jak by ktoś był zainteresowany zawsze moze podać nr tel na pw lub bądź na https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/bd-p/orange-flex i napisz że chętnie p[beep]rniesz neta a ktoś z pewnością podaruje ci jak ma się zmarnować to lepiej podarować mój okres rozliczeniowy to 14-go każdego miesiąca jeśli masz  duży odstęp to czemu nie? ;-)

 

Masz na kartę przejdź do Flex. 

 

Jeśli ktoś będzie chciał zarobić 50zł z polecenia to mój kod  kod jednorazowy musisz być więcej niż 1 miesiąc JACEK6QLF

 

Oferta, zapoznaj się: 

 

https://flex.orange.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

50zł za przejście do FLEX i kasa od Flex na Taxi

 

Jeśli nie jesteście jeszcze w Orange Flex należy pobrać aplikację Orange Flex i "wpisać kod promocyjny FREENOW przed dodaniem karty płatniczej". Od razu po aktywacji swojego Planu we Flex otrzymacie w wiadomości SMS 2 kody zniżkowe – 30zł na pierwszy przejazd z FREE NOW i 20 zł na kolejny. Po miesiącu w Orange Flex otrzymacie dodatkowo 50 zł zwrotu na kartę płatniczą. Jeśli korzystasz już z Orange Flex w aplikacji znajdziecie kod zniżkowy na pierwszy przejazd z FREE NOW o wartości 30 zł.

 

Reasumując, każdy obecny i nowy Klient Orange Flex może skorzystać z kodu o wartości 30 zł na pierwszy przejazd FREE NOW (jeśli wcześniej nie korzystał z usługi). Dodatkowo każdy nowy klient, który skorzysta z kodu promocyjnego FREENOW otrzyma 20 zł na przejazdy FREE NOW.

Kody FREE NOW się sumują

Jeżeli nie korzystaliście wcześniej z usług FREE NOW i dołączacie do Orange Flex z kodem promo to możecie wykorzystać zarówno kod na 30 zł (na pierwszy przejazd), jak i drugi indywidualny na 20 zł (na kolejne przejazdy).

 

Więcej: 

 

https://mobirank.pl/2019/11/20/kody-znizkowe-na-przejazdy-free-now-w-orange-flex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś Flex powiększył pakiety pass teraz to bez limitu, bez pobierania danych:

 

Video Pass : HBO GO, Netflix, Yotube, Orange Go, Vod.pl i WP-PILOT*

 

Music Pass : Tidal, Apple Music, Polskie Radio, Deezer, Amazon music & Spotify i Open Fm*

 

Socjal Pass / socjal posiadasz za darmo w ramach swojego pakietu bez dodatkowych kosztów : Tiktok, Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp & Viber i Telegram i ParrotOne*

 

 

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/orange-flex-nowosci-w-passach/

 

 

*Nowość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...