Skocz do zawartości

NTL Radomsko


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie usprawiedliwia to tego, że zamiast inwestować w ramówkę , to MWE inwestuje w rebranding i lub tworzy kolejne kanały z byle czym na antenie, czego przykładem jest SuperTV
TV regionalna jest nieopłacalna i od początku było wiadomo, że kanał przejdzie zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

@PowerTV

 

Takie podejście do rozmówców mnie rozwala. Nie można się wypowiadać na forum, nie można krytykować zmian, nawet jeśli podyktowane są czystą ekonomią, nie można mieć żalu, że historia NTL dobiega końca, bo jeśli się nie podoba, "trzeba było samemu zainwestować" xD Rozumiem - jeśli nie odpowiada mi gra polskiej reprezentacji w piłce nożnej, to sam mam biegać po boisku, a jeśli Andrzej Duda, to nie mój prezydent, powinienem wystartować w wyborach za pięć lat ? Tak naprawdę jeśli biznes się nie opłaca, to się w niego nie wchodzi. 

 

Ja rozumiem, że zakup NTL Radomsko to tak naprawdę zwykle przejęcie multipleksu lokalnego i miejsc w sieciach kablowych, dlatego wypadałoby mówić o tym wprost, a nie odgrywać znawcę rynku medialnego, na którym de facto się nic nie osiągnęło. I to żadna ironia, tylko fakt. A zaprzeczeniem całej tej paplaniny jest wypowiedź Romana Młodkowskiego w sprawie niskiej oglądalności Biznes24, że nie robicie tego dla liczby widzów. Serio? Najdroższy w produkcji kanał nie jest robiony dla zarobku? ? 

 

I dużo się tu naczytałem o nowej siedzibie NTL, o nowej ramówce, o przenosinach studia, koronawirusie i to w ciągu ostatnich kilku miesięcy, żeby nagle dowidzieć się, że biznes idzie do zamknięcia, bo się nie opłaca, bo są długi... No to shutdown, a nie kanał lokalny nadajecie na satelicie... Przez takie bystre decyzje niektórzy stracili pracę, bo zabrakło dla nich pieniędzy.

  • Popieram 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karol napisał:

Takie podejście do rozmówców mnie rozwala. Nie można się wypowiadać na forum, nie można krytykować zmian, nawet jeśli podyktowane są czystą ekonomią, nie można mieć żalu, że historia NTL dobiega końca, bo jeśli się nie podoba,

Ci inni rozmówcy piszą, żeby pisać, nie mając wielu sensownych argumentów, w przeciwieństwie do Twej osoby która nie pisze postów na prawo i lewo, a odzywa się rzadko, ale konkretnie. I słusznie zauważasz, że tu jest tylko czysta ekonomia.

 

20 minut temu, Karol napisał:

a nie odgrywać znawcę rynku medialnego, na którym de facto się nic nie osiągnęło

No nie wiem czy takie nic, dwucyfrowa liczba kanałów, brak likwidacji żadnego z swych kanałów, przyzwoite miejsce w rankingu grup telewizyjnych, posiadanie kilku multiplexów lokalnych...wielu by chciało mieć takie "nic".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafik206790 napisał:

Właściwie, po co komu NTL na satelicie? Na pewno utrzymanie kanału tam kosztuje spore $$$, nie lepiej żeby miejsce zajął "jakiś inny" kanał, a nie lokalny? 

@rafik206790 Programy lokalne nie powinny być dostępne drogą satelitarną w ogóle.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TvFanR-sko napisał:

Dwucyfrowa liczba kanałów na których nie ma.na czym oka zawiesić. Lepiej mieć jeden, dwa na których można coś oglądać niż 10  ktorych się nie ogląda, albo usuwa z listy kanałów?

@TvFanR-sko To jest właśnie urok polskiej telewizji.

Sprzedają kit a chcą nie wiadomo co w zamian.

No i właśnie na takiej zasadzie działa NTL - Zależna Telewizja Lokalna.

@Karol Zgadzam się na 100% z twoją opinią.

Niestety - NTL upada na naszych oczach. Po co zakładać TVC skoro i tak nic na niej nie będzie? Skok na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIZNES24 jest kanałem płatnym - ma przychody od operatorów pay-tv (jest kodowany na satelicie w C+, w płatnych pakietach UPC, Orange i wielu innych sieciach kablowych). Nie potrzebuje nie wiadomo jakiego wyniku w Nielsenie, bo przychody reklamowe są jego dodatkiem. Naturalnie fajnie mieć dobre wyniki oglądalności i cały czas o nie walczymy. Nie płacimy jednak za transponder satelitarny z przychodów reklamowych. Takie kanały z reguły płacą za transponder z pieniędzy od platformy satelitarnej. Nie można zatem porównywać modeli biznesowych kanału płatnego kodowanego do stacji free-to-air.

 

Wyników w Nielsenie potrzebują kanały FTA, które utrzymują się tylko z reklam. Takim kanałem jest NTL. Oczywiście mieliśmy inwestować w siedzibę w Radomsku, mieliśmy rozwijać, ale koronakryzys wszystko poplątał. Przychody, swoją drogą bardzo niskie przed kryzysem, spadły WIELOKROTNIE. Nie było żadnej możliwości ciągnąć tego dalej w tamtej formie, bo byłaby to prosta droga do upadłości. I tak utrzymywaliśmy dużą redakcję przez rok od przejęcia, aby dobrze poznać model działania i dać szansę na sukces. Pracownicy nie zgodzili się na skromniejsze wynagrodzenia (to ich wola, którą szanujemy i respektujemy ich decyzje w takiej sytuacji o pracy gdzieś indziej). Zbudujemy zatem ten kanał od nowa pod nową marką, stawiamy na całkowicie nowe otwarcie. Czy to się uda? Zobaczymy. Mi też było żal zmiany Polsat Sport News na DVB-T w kanał Super Polsat, ale ta decyzja Polsatowi biznesowo wypaliła kosmicznie.

 

Niektórzy tu piszą po co otwieramy Super TV, skoro NTL przynosi straty. Otóż Super TV ma taki super model biznesowy, że będzie rentowny od 1 dnia. Nawet na 1 dzień emisji wyprzedały się wszystkie sloty na telesprzedaż.

 

Oczywiście, że nasze kanały są małe. Weszliśmy na rynek, kiedy nie było już możliwe stworzenie stacji pokroju TV Puls, bo karty były już dawno rozdane. Nasza firma była pomyślana jako nadawca niszowych kanałów tematycznych, które razem wzięte do kupy utworzą grupę medialną, a ew. chwilowe problemy jednego z nich nie położą całej firmy. Dlatego nam np. TVR się opłaca, a jego poprzedni nadawca z Warszawy zbankrutował, bo trzymał wielki zespół do 1 małej stacji. A my niewielkim, ale świetnym zespołem robimy wiele stacji.

Podobny do nas model biznesowy ma firma PlayWay w branży gamingowej. Mają wiele małych gier, które razem robią bardzo dobre wyniki finansowe.

 

Kiedyś w Szczecinie były takie fajne telewizje PTV Morze, TV Bryza, TV Gryf. Wszystkie były bardzo fajne, od dziecka je oglądałem i podziwiałem. Był też bardzo fajny kanał TVN Warszawa. Czemu padł? Też tego wtedy nie rozumiałem. Wszystkie jednak przeszły do historii, zawsze ze względów ekonomicznych.

 

Jeśli coś się opłaca, to się to rozwija. Jeśli nie, to się to zmienia. To są właśnie prawa ekonomii.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PowerTV napisał:

BIZNES24 jest kanałem płatnym - ma przychody od operatorów pay-tv (jest kodowany na satelicie w C+, w płatnych pakietach UPC, Orange i wielu innych sieciach kablowych). Nie potrzebuje nie wiadomo jakiego wyniku w Nielsenie, bo przychody reklamowe są jego dodatkiem. Naturalnie fajnie mieć dobre wyniki oglądalności i cały czas o nie walczymy. Nie płacimy jednak za transponder satelitarny z przychodów reklamowych. Takie kanały z reguły płacą za transponder z pieniędzy od platformy satelitarnej. Nie można zatem porównywać modeli biznesowych kanału płatnego kodowanego do stacji free-to-air.

 

Wyników w Nielsenie potrzebują kanały FTA, które utrzymują się tylko z reklam. Takim kanałem jest NTL. Oczywiście mieliśmy inwestować w siedzibę w Radomsku, mieliśmy rozwijać, ale koronakryzys wszystko poplątał. Przychody, swoją drogą bardzo niskie przed kryzysem, spadły WIELOKROTNIE. Nie było żadnej możliwości ciągnąć tego dalej w tamtej formie, bo byłaby to prosta droga do upadłości. I tak utrzymywaliśmy dużą redakcję przez rok od przejęcia, aby dobrze poznać model działania i dać szansę na sukces. Pracownicy nie zgodzili się na skromniejsze wynagrodzenia (to ich wola, którą szanujemy i respektujemy ich decyzje w takiej sytuacji o pracy gdzieś indziej). Zbudujemy zatem ten kanał od nowa pod nową marką, stawiamy na całkowicie nowe otwarcie. Czy to się uda? Zobaczymy. Mi też było żal zmiany Polsat Sport News na DVB-T w kanał Super Polsat, ale ta decyzja Polsatowi biznesowo wypaliła kosmicznie.

 

Niektórzy tu piszą po co otwieramy Super TV, skoro NTL przynosi straty. Otóż Super TV ma taki super model biznesowy, że będzie rentowny od 1 dnia. Nawet na 1 dzień emisji wyprzedały się wszystkie sloty na telesprzedaż.

 

Oczywiście, że nasze kanały są małe. Weszliśmy na rynek, kiedy nie było już możliwe stworzenie stacji pokroju TV Puls, bo karty były już dawno rozdane. Nasza firma była pomyślana jako nadawca niszowych kanałów tematycznych, które razem wzięte do kupy utworzą grupę medialną, a ew. chwilowe problemy jednego z nich nie położą całej firmy. Dlatego nam np. TVR się opłaca, a jego poprzedni nadawca z Warszawy zbankrutował, bo trzymał wielki zespół do 1 małej stacji. A my niewielkim, ale świetnym zespołem robimy wiele stacji.

Podobny do nas model biznesowy ma firma PlayWay w branży gamingowej. Mają wiele małych gier, które razem robią bardzo dobre wyniki finansowe.

 

Kiedyś w Szczecinie były takie fajne telewizje PTV Morze, TV Bryza, TV Gryf. Wszystkie były bardzo fajne, od dziecka je oglądałem i podziwiałem. Był też bardzo fajny kanał TVN Warszawa. Czemu padł? Też tego wtedy nie rozumiałem. Wszystkie jednak przeszły do historii, zawsze ze względów ekonomicznych.

 

Jeśli coś się opłaca, to się to rozwija. Jeśli nie, to się to zmienia. To są właśnie prawa ekonomii.

@PowerTV Napisałeś dużo a jednak niewiele. Nie wiem czy twoje odniesienie ma jakiś sens, według mnie. 

@PowerTV Próbujesz wytłumaczyć koniec NTL problemami finansowymi. To czego zakładasz TVC skoro te problemy nie znikną dopóki czegoś nie zrobisz? To nie ma sensu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należało by się wycofać z satelity. Zaoszczędzi to na pewno trochę kasy. Dużo tańszą alternatywą byłby stream w internecie. Nie ma sensu zmieniać nazwy, bo (tak jak już użytkownicy wyżej pisali) wyjdzie to samo z innym logiem i oprawą. Na państwa miejscu, pozostał bym przy nazwie NTL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maks27 napisał:

W Radomsku NTL Radomsko był na bardzo wielu dekoderach CP nawet jak trzeba było go ręcznie wyszukać. Sami pracownicy APS pytali przy podpisywaniu umowy czy klientowi wyszukać ten kanał i pokazywali że jest na pozycji powyżej 1000.

Widać że CP nie zależy za bardzo na tej stacji....

Nie dziwię się jak wcześniej powiedziałem. A oni się chwalą tym, że są na CP. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiele osób z tylko anteną satelitarną CP się ucieszyło z wejścia na sat. Dodatkowo to lepszy sygnał jak  zapchany został MUX-L3.

Teraz jak brakło wszystkich programów realizowanych na miejscu już nikt z osób które znam nie ogląda NTL Radomsko, a sama telewizja potocznie była nazywana "Radomsko "  cytat: " idę obejrzeć Kurier na Radomsku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co wymyśli właściciel dla mnie to NTL Radomsko nawet chyba w koncesji jest ta nazwa, choć już poprzedni właściciel nie miał w logo pełnej nazwy zapisanej w koncesji. A kiedyś w prawym dolnym rogu było logo z pełną nazwą "NTL RADOMSKO".

@rafik206790  pewnego rodzaju rozwiązaniem byłaby transmisja jak "Echo24"  na YouTube.

Edytowane przez maks27
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafik206790 napisał:

Uważam że powinna zostać znaleziona tańsza alternatywą dosylu kanałów lokalnych do dekoderów satelitarnych, np. przez Internet. 

Byłoby to korzystne nie tylko dla NTL, ale też dla wielu innych lokalnych kanałów, tych mniejszych też. 

Tak.

1 minutę temu, maks27 napisał:

Nie ważne co wymyśli właściciel dla mnie to NTL Radomsko nawet chyba w koncesji jest ta nazwa, choć już poprzedni właściciel nie miał w logo pełnej nazwy zapisanej w koncesji. A kiedyś w prawym dolnym rogu było logo z pełną nazwą "NTL RADOMSKO".

Zapewne niedługo zmienią nazwę kanału w koncesji, ale to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z "rozrywki" ...

znowu msza święta w jeszcze  "NTL Radomsko" bez głosu...

Straszą sąsiadka wiernie oglądająca "Radomsko" chce się na to poskarżyć w biurze poselskim, bo to już nie wpadka ten brak głosu co któraś niedziela. A właściciel potem narzeka na długi i brak widzów.

@LKuser  NTL jest też na satelicie.  @ppm  głosu brak na każdym źródle sygnału sat,  MUX-L3 oraz sieci kablowe. Po prostu ktoś nie pilnuje emisji.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 22:10, TvFanR-sko napisał:

Ćwierć wieku ta stacja istniała, nawet z długami, przyszedł Winnicki i po niespełna roku jest pogrzeb?

Z marnym skutkiem, skoro była już kilka razy sprzedawana. ITI chociaż miało swoje bogate archiwum programów a MWE wielkie nic. Jedynie Polsat jest w stanie chyba ten kanał pociągnąć bez zmiany nazwy i rozszerzenia zawartości. Zawsze można live dać Polsat News przez pół dnia, a przez drugie Okazje TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...