Skocz do zawartości

NTL Radomsko


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koronakryzys to najwyższy czas na reorganizację spółki. Straty z lat ubiegłych są tak ogromne, że NTL-owi odmówiono nawet zwolnienia ze składek ZUS w ramach tarczy. Nie można do tego dokładać w nieskończoność, szczególnie gdy przychody drastycznie spadły.

Zobaczymy, co będzie za miesiąc, dwa, trzy. Tak jak Bauer zobaczy co będzie z CD Action za 3 miesiące, ale redakcja pracuje i wydaje magazyn. Wszyscy dalej pracują w Radomsku, bo wypowiedzenia to nie jest zwolnienie człowieka z dnia na dzień. Okresy wypowiedzeń to 3-4 miesiące praktycznie.

Oby rynek reklamy się odbił, nowe badania Nielsena pokazały wyższą oglądalność i zamiast zwalniać, będziemy zatrudniać.

Edytowane przez PowerTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie właścicielu Tv NTL. Panie Michale Winnicki...

 

Chyba wiedział Pan co kupuję. Zdawał sobie sprawę czy NTL ma długi i ile osób tam pracuje. Jeśli nie powziął Pan takiej wiedzy tym gorzej dla Pana.To tylko pana lub pana prawnika wina. Narzeka Pan na brak reklam na antenie....sprawdziłem. Ta telewizja nie ma działu marketingu i reklamy. Mój Boże, nawet malutkie kablówki mają! Skąd więc NTL ma mieć reklamy? O to trzeba zadbać!  I choć trochę zainwestować w ludzi. 

 

Póki co ma Pan w środowisku opinię grabarza i słynie teraz (nawet tu na forum) z tego że zwalnia Pan ludzi jak śmieci! 

 

Sprawa ostatnia. Kolego Stars.tv. Ten tak pogardzany przez Ciebie NTL ma lepszą oglądalność niż wszystkie Twoje kanały w jakości VHS razem wzięte.....A do obu panów mam takie przesłanie: bycie przedsiębiorcą nie zwalnia z bycia przyzwoitym człowiekiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Igor65 napisał:

Narzeka Pan na brak reklam na antenie....sprawdziłem. Ta telewizja nie ma działu marketingu i reklamy. Mój Boże, nawet malutkie kablówki mają! Skąd więc NTL ma mieć reklamy? O to trzeba zadbać!  I choć trochę zainwestować w ludzi. 

TVN Media, mówi Ci to coś?

https://www.tvnmedia.pl/nasze-media/tv/ntl

 

 

6 minut temu, Igor65 napisał:

Sprawa ostatnia. Kolego Stars.tv. Ten tak pogardzany przez Ciebie NTL ma lepszą oglądalność niż wszystkie Twoje kanały w jakości VHS razem wzięte.....

Według jakich badań? :D

 

 

6 minut temu, Igor65 napisał:

A do obu panów mam takie przesłanie: bycie przedsiębiorcą nie zwalnia z bycia przyzwoitym człowiekiem....

Możesz sam nim zostać, bo widzać, że na biznesie telewizyjnym zjadłeś zęby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Igor65, mam do Ciebie prośbę a brzmi ona tak: przestań bredzić :) Mam tylko jeden kanał w jakości VHS i na szczęście ma on wyższą oglądalność niż NTL. I dla jasności, nie pogardzam NTL, stwierdzam jedynie fakty, stacja ma 102 widzów w grupie komercyjnej (za TVN było podobnie). Jakkolwiek będziesz zaklinał i czarował to jest to po prostu bardzo słaba oglądalność i tyle.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie użytkowniku Igor65,

 

Telewizja NTL nie została kupiona dla sławy, tylko dla osiągania zysku, bo to przedsiębiorstwo komercyjne. Zarzut zwalniania ludzi "jak śmieci" to chyba zły adres albo jakieś pomówienie.

Każda osoba dostaje należne mu świadczenia, zgodnie z kodeksem pracy. Spółka nikomu nie zalega z pensjami, mimo iż przynosi straty i nie dostała żadnej pomocy z tarczy. Poza tym wszyscy DALEJ PRACUJĄ. Nie wiemy tylko na jakie pensje będzie stać spółkę NTL Radomsko za kilka miesięcy, stąd takie a nie inne decyzje o zmianie formy zatrudnienia.

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lokalne miały ogromną widownię, pamiętam jak TeDe biło rekordy oglądalności w czasie powodzi tysiąclecia, a teraz? Echo24 ogląda tylko garstka osób... ? Ja się pytam: dlaczego kiedyś kanały lokalne tak fajnie się oglądało, a teraz pomimo niezłej ramówki taki NTL oglada... 

1 godzinę temu, STARS.TV napisał:

(...) 102 widzów w grupie komercyjnej (...)

 

❓?

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie że NTL ma 102 widzów to bzdury jak cała ta telemetria. Same programy lokalne w Radomsku i okolicach ogląda sporo osob, zapewne żadna z nich nie bierze udziału w badaniach oglądalności.

MWE, NTL zostało kupione nie dla samego NTLu tylko dla multipleksu którego jest operatorem.

Winny cały czas koronakryzys? A co takiego MWE zaproponowało widzom do oglądania w czasie tej narodowej kwarantanny? Ano nic‼️

Nikt nie zostanie przed telewizorem.jesli serwuje mu się pasy łowickie albo czarny ekran przez 10 minut?

Lokalny biznesmen potrafił ten kanał utrzymać przez lata, bez jakiejś wymyślnej ramówki, a ten poważny gracz medialny jakim jest MWE? po kilku miesiącach  zarznal prawie stacje?

Co to za firma medialna, co jednego kanału profesjonalnie zrobić nie może, a chwali się ile to anten nie uruchomiła. Nie liczy się ilość a jakość, a tej u was brak? 

A co do rynku reklamowego. NTL miał biuro reklamy, ale pozyskiwanie reklam oddano chyba TVN media. Ten dom medialny raczej pozyskiwaniem reklam z rynku lokalnego się nie zajmuje, a to też pieniądz z którego MWE częściowo rezygnuje. W tv lokalnej ludzie wolą to co się dzieje wokół nich, nawet reklamy lepiej w takiej stacji się ogląda lokalne niż te co w każdej innej tv można zobaczyc.

MWE nawet od tych którym wręczył wypowiedzenia mógłby się uczyć robić tv?

Poznaj człowieku specyfikę lokalnego rynku telewizyjnego dopiero rób telewizję?

A nie byle się nachapac?

Nie jeden z forumowiczów a i widzow z chęcią by zobaczył choć jeden, dobrze zrobiony, z dobrą ramówka kanał od MWE

 

PS. Wcześniej koronawirus był odpowiedzialny za niemożność zmiany siedziby, teraz za reklamy i oglądalnisc.

 Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy?

Edytowane przez TvFanR-sko
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bzdura, ale tak wygląda w zarabianie na telewizji. Kasa jest tylko z telemetrów, więc nie jest łatwo w tej branży i trzeba podejmować racjonalne decyzje, by za kilka miesięcy z długiem nie skończyć. Nie lada wyzwanie na SAT utrzymać kanał lokalny. Choćby NTL Radomsko został uatrakcyjniony o liczne magazyny, reportaże itp., to nic nie zmieni, ponieważ zainteresowanych widzów tą telewizją jest za mało, by zarobić i wyjść chociaż na zero. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie Telewizji Radomsko - zapraszamy. Zostań sponsorem swojej ulubionej stacji. Wydawaj na jej utrzymanie kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Nie oczekuj zysku.

 

A tak na serio. Nigdzie nie ogłosiliśmy, że likwidujemy jakieś programy. Szanujemy wszystkich pracowników. Nie zamykamy też kanału. Robimy reorganizację redakcji, bo dotychczasowy model jej działania nigdy nie przyniósł zysku, a straty w trakcie koronakryzysu tylko się zwiększyły. Reguł ekonomii nie przeskoczymy. Każdego roku wcześniej NTL przynosił straty. Nawet wujaszek Sam z Ameryki się połapał, że to nie ma sensu i Discovery TVN postanowiło się bardzo szybko pozbyć tej stacji. Chcemy i musimy sprawić by w tym roku NTL wyszedł przynajmniej na zero. Może mało kto sobie zdaje z tego sprawę, ale MWE uratowało NTL od upadłości, a wtedy cytując klasyka nie byłoby już niczego.

 

Zobaczcie jak skończyła działająca w podobnym modelu lokalna Telewizja Łużyce. Zniknęła z dnia na dzień z wielomilionowymi stratami, a NTL cały czas nadaje i to nawet w HD np. w sieciach Toya czy Metroport.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zbierałem się kilka dni z tym wpisem. Bo mam kilka pytań. Chcę zapytać, dlaczego nie ma już "Kuriera" w sobotę? W ogóle zauważyłem, jak inni, że czasami zamiast najważniejszego programu stacji są pasy albo czarny ekran.....Po drugie, ja odbieram NTL dzięki CP i zawsze kiedy jest nawet słaby deszcz, ten kanał to pikseloza.  Nie wiem, czy to wina mojej anteny, czy NTL ma tak słaby sygnał? I jako widz z Piotrkowa proszę, by może było więcej informacji z mojego miasta. I tak jesteście 100 razy lepsi od naszej lokalnej TV, ale wciąż tylko Radomsko i Radomsko. Czasami jakiś Bełchatów i Tomaszów Mazowiecki, a Piotrkowa jak na lekarstwo. Nie wiem... Może macie za mało dziennikarzy, a może im się nie chce jeździć do PT? A szkoda! Pozdrawiam. Rysiek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Ryszardzie,

Wydanie sobotnie Kuriera z Radomska zostało zdjęte ze względu na przerwę wakacyjną. Serwis informacyjny z Łodzi również w wakacje będzie mieć 5 wydań zamiast 6.

 

Opracowujemy nową strategię programową telewizji NTL, aby po wakacjach była ciekawa dla widza i rentowna dla właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nie było emisji o 19:30  nie było emisji programu "Minął tydzień" i to też w ramach przerwy wakacyjnej ? 

Początkowo brak emisji  programów przygotowywanych w Radomsku  można było uznać za awarię po przeniesieniu emisji z Radomska, ale to zbyt długo  już trwa i ta niby awaria się powtarza jak ubiegłej soboty zapętlone ruchome logo przez zaplanowany czas wspomnianego "Minął tydzień".

Trochę nadzieją awaria tylko na programach lokalnych z Radomska czyli jakby celowo tego nie emitowano, następnie skutkuje to słabą oglądalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PowerTV napisał:

Opracowujemy nową strategię programową telewizji NTL, aby po wakacjach była ciekawa dla widza i rentowna dla właściciela.

Rentowność jest tu najważniejsza i pewne działania w jej kierunku są w pełni zrozumiałe, ale nie można przesadzać. Nie da się ukryć, że jako nadawca coraz bardziej zyskujecie wśród widzów coś co można nazwać złą sławą, a to nie jest dobre, o czym przekonali się już tacy nadawcy jak Polcast, czy ViacomCBS (w tym przypadku dotyczy głównie ich kanałów muzycznych). Ci nadawcy maja tak słabą reputację, że nawet jak próbują ją odbudować, to i tak niewiele zyskują, ponieważ większość widzów ma ich kanały za przeproszeniem gdzieś. Można by tu napisać: Co z tego, skoro zysk się zgadza? Ale w przypadku mniejszych nadawców jak MWE to może nie być takie łatwe. Dlatego zamiast pustych zapowiedzi radzę czasami w miarę możliwość starać się zaskakiwać pozytywnie widzów, póki wam na to pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną niby "awaria". O 8:30 lokalny program "Minął tydzień", a zamiast niego zapętlony jingiel stacji.

 Po nim normalny blok reklamowy, jakby nic się nie stało. Tak się wypełnia wymogi na lokalne programy, później narzeka na brak zysków. Jednak w tabelkach będzie zaliczona emisja lokalnego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boję się trochę o NTL przez to co się stało.

Wszystko zostało zrównane z ziemią...

Od września NTL to będzie tylko kanał emitujący programy przyrodnicze itp., dużo disco polo i muzyki dla dzieci ze szczyptą kilku godzinnych telezakupów.

Czy jest jakiś dekoder który umożliwiałby wykasowanie jakiegoś kanału ze swojej listy? Chętnie bym to zrobił z kanałami Winnickiego.

Już nawet za czasów zarządzania stacja przez TVN było lepiej, bo można było znaleźć dużo programów autorskich.

Edytowane przez risema16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTL po pozbyciu się "Kuriera" i "Rozmowy Dnia" zostanie bez treści lokalnych. Samo MWE mówiło o upadku Telewizji Łużyce, a NTL podzieli jego los. Dlaczego jedynie regionalna Trójka się utrzymuje, a reszta to lokalne TV kablowe, TV Regionalna.pl, TVT i Echo24 z oglądalnością w granicach błędu? Od jesieni mieszkańcom regionów, do których głównie dociera NTL (nie liczę Łodzi) będą skazani na portale internetowe, bo państwowe radia i TV regionalne niczego nie powiedzą o takim Radomsku! Nawet Strefa FM, która nadaje z Kamieńska, olewa Radomsko.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, risema16 napisał:

Faktycznie, oni mają w koncesji by spełniać lokalność. No, jestem bardzo ciekawy...

W Wielkiej Brytanii "kanały lokalne" w rodzaju That's TV emitują w pętli cały tydzień kilka tych samych wiadomości przeplatanych telezakupami albo filmami royalty free ;).

NTL i tak długo się utrzymywało z dużą ilością programów lokalnych, jak na warunki, jakie są na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...