Jump to content

Recommended Posts

I już wrócili w UPC  do dosyłu światłowodowego. Niestety nadal dostępna jest tylko wersja SD tego kanału.

Ciekawostka - choć w wersji satelitarnej kanał ma znacznie niższy bitrate video, to bitrate audio wynosi 192 kbps. W dosyle światłowodowym natomiast bitrate video jest znacznie wyższy, ale bitrate audio wynosi tylko 128 kbps. Mógłbyś wyjaśnić @PowerTV dlaczego tak jest? Trochę to mało logiczne. :?

@PowerTV awaria jakaś emitowana plansza logo NTL.

Może ktoś wrzucił zrzut tej planszy ?

Edit:

Wygląda na to że emisja bez kontroli.

Przed piętnastą były pasy łowickie, teraz na antenie coś innego niż EPG. Całkowity rozjazd ramówki z EPG. Właśnie jest program "Zwirerzątkowo"  a EPG coś innego:

Edit 2:

W sobotę o 19:30 zamiast "Kuriera" flagowego programu NTL Radomsko i po nim ""Rozmowy Dnia" leciały teledyski to pewnie nowa forma serwisu informacyjnego, programu lokalnego.

Dziś niedziela specjalnie obejrzałem całe wydanie "Kuriera" o 8:30 prowadzone przez dyrektora stacji Daniela Łuszczyna, żadnej wzmianki, przeprosin za bałagan w ramówce poprzedniego dnia czyli w sobotę.  Choćby krótkie: mieliśmy problemy techniczne.

Edited by maks27
  • Upvote 1
W dniu 8.02.2020 o 09:40, maks27 napisał:

@PowerTV awaria jakąś emitowana plansza logo NTL.

Awarie się zdarzają, jednak żadnej informacji od nadawcy nie było.

Choćby pasek na ekranie z informacją: z powodów problemów technicznych program może nie zgadzać się zaplanowanymi godzinami..

Czy następnego dnia w serwisie informacyjnym proste: przepraszamy za wczoraj. A prowadzący w dodatku dyrektor jakby nic wczoraj się nie stało normalnie prowadzi bieżące wydanie.

• Like 1
  • Confused 1

Bo wina nie leży w samej redakcji w Radomsku ale w emisji. Radomsko nagrywa Kurier, a kto inny emituje. Zapewne się dowiadują że brak emisji razem z widzami. 

Działało, było dobrze to MWE zachciało się kombinować. Zamiast lepiej wyszło gorzej 🤷

• Confused 1
W dniu 20.01.2020 o 17:31, WebMat napisał:

Z ciekawości chciałem podejrzeć w piątek NTL Radomsko, bo zawsze jakoś przy przeglądaniu całej listy kanałów umyka mi m.in. ten program.

Jest to bardzo ciekawa koncepcja, gdyż można przeprowadzić kalibrację telewizora bezpośrednio z dekodera bez specjalnego generatora. Pytanie tylko czy na takim programie można zarobić? Proponuję by pokazywać kilka różnych plansz testowych rotacyjne, dodatkowo przerywając taki pokaz reklamami albo dać na dole lub na górze mały pasek reklamowy wyświetlany non-stop.

Na co dzień nie jestem sarkastyczny, ale tym razem nie wiem jak można skomentować taką sytuację? Nie wiem jakie są koszty emisji wraz z utrzymaniem sprzętu czy zespołu. Podejrzewam, że nie małe. Nie są to moje koszty, więc tym bardziej powinno komuś zależeć, aby w paśmie prime-time stacja coś emitowała i na siebie zarabiała.

434a97410c4d5.jpg

@TvFanR-sko masz rację na tym zdjęciu jest dowód że najczęściej są problemy z materiałami przygotowanymi w Radomsku i emisja poza Radomskiem nie przełączyła na materiał dosłany.i zamiast lokalnego programu poszło w eter co widać.

• Confused 1

Na takie pasy łowickie patrzę od kilku minut. Studio emisyjne nie emituje programu lokalnego. I coraz częściej tak się zdarza, że zamiast programu jest ekran pokryty kolorowymi pasami.

Edited by TvFanR-sko
🤷

Dziś rano kolejny raz pasy łowickie   zamiast programu "Bilans"

To chyba powtórka z wczoraj wieczór, chęć obejrzenia programów przygotowanych w Radomsku zaczyna przypominać zgadywanie: będzie emisja, czy nie będzie ?

Edit:

Następny dzień piątek 14 luty godzina 7:25  kolejny emisja programu "Bilans"  o oczywiście kolejny raz emitowane pasy łowickie !!!

@PowerTV to raczej nie wygląda na usterkę czy awarię, skoro za każdym razem brak emisji jakby nie było w systemie emisyjnym tego programu i "awaryjnie emisja pasów łowickich"  

Edit 2:

Godzina 7:45 kolejny program realizowany w Radomsku: "Oczami twórcy' i znowu kolorowe pasy łowickie. 🙄

Edited by maks27
Uzupełnienie
  • Upvote 1

Discovery sprzedając tego mux'a bez gwarancji utrzymania jakości dla lokalnej społeczności przynajmniej przez rok dwa po prostu pokazało [beep]'a mieszkańcom Radomska i okolic. Inna sprawa, że niestety w USA wysprzedaż lokalnych sieci przez duże "networki" odbywa się masowo. Niestety w czasach internetu nie da się wyciągnąć sensownego profitu. A Disco. to USA. Natomiast amerykanie robią to trochę jednak bardziej w sposób cywilizowany. Przekazują taką stację pracownikom, wspierają finansowo  i pomagają przekształcić się np. w dobry lokalny  portal internetowy.  Zazwyczaj odbywa się to bez zwolnień. Trochę inna kultura. 

• Like 1

Tym razem mogę to określić nie jako "awarię"  bo to już chyba można nazwać zartami z chorych ludzi zamiast  Mszy Świętej był czarny ekran z logiem i oznaczenie wiekowe '7".

Sąsiadka nie wychodzi z domu i  nie mogła obejrzeć transmisji, pytała gdzie może się upomnieć i prosiła o poszukanie adresu do biura poselskiego z regionu.

• Confused 1

Tyle że tym razem to nie brak emisji programu lokalnego, a brak retransmisji sygnału pobieranego z Youtube. Niestety osoba jak w tym przypadku sąsiadka nie mająca internetu, a lubiąca transmisję z tego kościoła ma żal do NTL Radomsko za brak obiecanej transmisji.

Nie wiem czy transmisję Mszy Świętej z innego regionu niż NTL Radomsko można uznać za program lokalny ?

Edited by maks27

Dla mnie niezrozumiałe jest jak tv może emitować w kratkę swój główny serwis informacyjny 🤷

Proszę sobie wyobrazić taką sytuację na TVP1, TVN czy POLSAT., Że główne wydania serwisów informacyjnych są emitowane co 2, 3 dni a jak się uda to terminowo. 

Amatorka straszna

• Like 1
  • Thanks 1

Tyle że od czasu jak emisję NTL Radomsko już nie jest z Radomska to takie cuda się zdarzają jak emisja pasów łowickich,  bo system emisyjny żyje swoim trybem, czy ruchoma godzina "Kuriera" plus minus kilka minut.

Gdy emisja była z siedziby w Radomsku, ktoś pilnował emisji i reagował od razu. Po prostu włączony monitor z sygnałem odbieranym z nadajnika i wiadomo co ludzie widzą, teraz chyba tego brakuje. Jednak nie problem choćby sygnał z satelity traktować jako kontrolę poprawnej emisji, skoro jest ten sam, nawet w Warszawie czy Szczecinie.

• Upvote 1

Niestety EPG nadal nie opanowane, niby jest, ale po włączenie na jakikokolwiek  znika ponieważ jest ponownie zła data w sygnale lipie 2000.

Żeby sprawdzić EPG musimy włączyć innego mux-a i wtedy mamy widzialne EPG MUX-L3 ponieważ jest bezbłędnie data..

Testowo ustawiłem nagranie na NTL Radomsko i niestety jak jest godzina startu nagrania odbiornik wykrywa że jest rok 2000 i nagrywanie nie startuje. Planując nagrywanie trzeba je dostosować do daty w sygnale muxa. Nie tak ma być w planowaniu nagrywania przy użyciu EPG.

W dniu 23.02.2020 o 19:08, maks27 napisał:

Kolejna wpadka emisji w ramach tradycji:

18:05 - 18:25 zamiast Magazynu Sportowego kolejne wydanie pasów łowickich. 

Może MWE planuje na stałe wprowadzić do ramówki " pasy łowickie" jako część programu lokalnego, albo audycja o tolerancji 😉😎