Skocz do zawartości

NTL Radomsko


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem trafiłeś na pasy, ja pisałem wyżej o czarnym ekranie z logiem i oznaczeniem wiekowym.

To już broni się tradycja że tak jest w czasie audycji lokalnych.  Zdarzało się że pasy miały przerwę na reklamy i po nich dalej pasy.

Nie wiem po produkować audycję ponosząc koszta i potem emitować takie "cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może podsumujmy kilka ostatnich stron wątku. :-) Dziury w ramówce ("pasy łowickie" zamiast programów), przewalone czasy emisji, problemy z dźwiękiem - atrakcje serwowane widzom regularnie od wielu miesięcy. Trzeba przyznać, że najdynamiczniej rozwijający się koncern medialny w tej części galaktyki ma bardzo oryginalne i nowatorskie podejście do tego, co idzie w eter. ;-) PowerTV, technika emisji zatrudniacie na śmieciówce czy na 1/8 etatu?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 12:27, PowerTV napisał:

 

Sprawdzimy temat EPG, aby do końca roku wszystkie nasze kanały na muxach lokalnych miały te dane poprawne.

 

 

@PowerTV pisałeś o EPG do końca roku, jest już luty a nadal nie ma EPG na wszystkich kanałach. Jak to jest będzie czy nie i to tylko obiecanki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV, od kilku dni Wasz kanał NTL Radomsko (wersja SD) nadawany jest w UPC z bitrate video poniżej 1 Mbps (wcześniej było około 3,5 Mbps). Czy testujecie jakiś nowy wydajny enkoder, czy po prostu UPC tak ostro Was przycina? :shock:

Edit:

Widzę, że w takiej jakości kanał nadawany jest na satelicie, a zatem po prostu zmienili źródło sygnału ze światłowodu na sat. :/

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, EPG na NTL Radomsko jest dostępne. Rzeczywiście dziwne, może przymierzają się do przełączenia sygnału na HD, stąd chwilowa zmiana dosyłu? Wszystkie pozostałe kanały od MWE (za wyjątkiem To!TV - ale ten chyba oferują operatorom tylko w SD) mamy w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTL mam wrażenie że obniżył jakość na sat w momencie wejścia Top kids junior. Tak jakby odstąpili im trochę . Mój tuner nie pokazuje wartości bitrare, ale zauważyłem przy nagrywaniu , że pliki mniej zajmują (około godzinne nagranie 530 mega, wcześniej nie zwróciłem uwagi dokladnie było, ale około 30min ponad 400 mega) NTL , Nuta, Power po trochu zmniejszona jakość i miejsce się na nowy kanał znalazło ?

Edytowane przez ppm
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

1 lutego sieć kablowa Multimedia wyłączyła analog, w związku z tym nie ma już w ofercie NTL Radomsko.

Klient dzwoni do biura obsługi z pytaniem czy ta telewizja będzie przeniesiona do oferty cyfrowej ?

Pani poprosiła o chwilę cierpliwości, sprawdzi i za chwilę wróci, po czym mówi że nadawcy nie tym nie zależy i danego kanału już nie będzie w ofercie.

@PowerTV jak to w końcu jest zależy firmie MWE na obecności w sieciach kablowych podobno nawet udostępnianie sygnał jakości HD ?

NTL Radomsko jest w sieci Vectra oraz UPC. A Multimedia informuje że nie chce nadawca wejść do cyfrowych pakietów Multimedia. ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wrócili w UPC  do dosyłu światłowodowego. Niestety nadal dostępna jest tylko wersja SD tego kanału.

Ciekawostka - choć w wersji satelitarnej kanał ma znacznie niższy bitrate video, to bitrate audio wynosi 192 kbps. W dosyle światłowodowym natomiast bitrate video jest znacznie wyższy, ale bitrate audio wynosi tylko 128 kbps. Mógłbyś wyjaśnić @PowerTV dlaczego tak jest? Trochę to mało logiczne. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV awaria jakaś emitowana plansza logo NTL.

Może ktoś wrzucił zrzut tej planszy ?

Edit:

Wygląda na to że emisja bez kontroli.

Przed piętnastą były pasy łowickie, teraz na antenie coś innego niż EPG. Całkowity rozjazd ramówki z EPG. Właśnie jest program "Zwirerzątkowo"  a EPG coś innego:

Edit 2:

W sobotę o 19:30 zamiast "Kuriera" flagowego programu NTL Radomsko i po nim ""Rozmowy Dnia" leciały teledyski to pewnie nowa forma serwisu informacyjnego, programu lokalnego.

Dziś niedziela specjalnie obejrzałem całe wydanie "Kuriera" o 8:30 prowadzone przez dyrektora stacji Daniela Łuszczyna, żadnej wzmianki, przeprosin za bałagan w ramówce poprzedniego dnia czyli w sobotę.  Choćby krótkie: mieliśmy problemy techniczne.

Edytowane przez maks27
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 09:40, maks27 napisał:

@PowerTV awaria jakąś emitowana plansza logo NTL.

 

Awarie się zdarzają, jednak żadnej informacji od nadawcy nie było.

Choćby pasek na ekranie z informacją: z powodów problemów technicznych program może nie zgadzać się zaplanowanymi godzinami..

Czy następnego dnia w serwisie informacyjnym proste: przepraszamy za wczoraj. A prowadzący w dodatku dyrektor jakby nic wczoraj się nie stało normalnie prowadzi bieżące wydanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 17:31, WebMat napisał:

Z ciekawości chciałem podejrzeć w piątek NTL Radomsko, bo zawsze jakoś przy przeglądaniu całej listy kanałów umyka mi m.in. ten program.

 

Jest to bardzo ciekawa koncepcja, gdyż można przeprowadzić kalibrację telewizora bezpośrednio z dekodera bez specjalnego generatora. Pytanie tylko czy na takim programie można zarobić? Proponuję by pokazywać kilka różnych plansz testowych rotacyjne, dodatkowo przerywając taki pokaz reklamami albo dać na dole lub na górze mały pasek reklamowy wyświetlany non-stop.

 

Na co dzień nie jestem sarkastyczny, ale tym razem nie wiem jak można skomentować taką sytuację? Nie wiem jakie są koszty emisji wraz z utrzymaniem sprzętu czy zespołu. Podejrzewam, że nie małe. Nie są to moje koszty, więc tym bardziej powinno komuś zależeć, aby w paśmie prime-time stacja coś emitowała i na siebie zarabiała.

 

434a97410c4d5.jpg

@TvFanR-sko masz rację na tym zdjęciu jest dowód że najczęściej są problemy z materiałami przygotowanymi w Radomsku i emisja poza Radomskiem nie przełączyła na materiał dosłany.i zamiast lokalnego programu poszło w eter co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano kolejny raz pasy łowickie   zamiast programu "Bilans"

To chyba powtórka z wczoraj wieczór, chęć obejrzenia programów przygotowanych w Radomsku zaczyna przypominać zgadywanie: będzie emisja, czy nie będzie ?

Edit:

Następny dzień piątek 14 luty godzina 7:25  kolejny emisja programu "Bilans"  o oczywiście kolejny raz emitowane pasy łowickie !!!

@PowerTV to raczej nie wygląda na usterkę czy awarię, skoro za każdym razem brak emisji jakby nie było w systemie emisyjnym tego programu i "awaryjnie emisja pasów łowickich"  

Edit 2:

Godzina 7:45 kolejny program realizowany w Radomsku: "Oczami twórcy' i znowu kolorowe pasy łowickie. ?

Edytowane przez maks27
Uzupełnienie
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery sprzedając tego mux'a bez gwarancji utrzymania jakości dla lokalnej społeczności przynajmniej przez rok dwa po prostu pokazało [beep]'a mieszkańcom Radomska i okolic. Inna sprawa, że niestety w USA wysprzedaż lokalnych sieci przez duże "networki" odbywa się masowo. Niestety w czasach internetu nie da się wyciągnąć sensownego profitu. A Disco. to USA. Natomiast amerykanie robią to trochę jednak bardziej w sposób cywilizowany. Przekazują taką stację pracownikom, wspierają finansowo  i pomagają przekształcić się np. w dobry lokalny  portal internetowy.  Zazwyczaj odbywa się to bez zwolnień. Trochę inna kultura. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mogę to określić nie jako "awarię"  bo to już chyba można nazwać zartami z chorych ludzi zamiast  Mszy Świętej był czarny ekran z logiem i oznaczenie wiekowe '7".

Sąsiadka nie wychodzi z domu i  nie mogła obejrzeć transmisji, pytała gdzie może się upomnieć i prosiła o poszukanie adresu do biura poselskiego z regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tym razem to nie brak emisji programu lokalnego, a brak retransmisji sygnału pobieranego z Youtube. Niestety osoba jak w tym przypadku sąsiadka nie mająca internetu, a lubiąca transmisję z tego kościoła ma żal do NTL Radomsko za brak obiecanej transmisji.

Nie wiem czy transmisję Mszy Świętej z innego regionu niż NTL Radomsko można uznać za program lokalny ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...