Skocz do zawartości

NTL Radomsko


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ad. 1 Przy likwidacji spółek majątek trwały ( licencje  ze względu na amortyzację mimo, że nazywa się je dobrami niematerialnymi  traktuje się jako majątek trwały)  może być sprzedany lub podzielony między udziałowców proporcjonalnie do udziałów. Czyli można by w tym przypadku powiedzieć, że licencje z likwidowanego kanału mogą być dalej w obrocie, ale już jako własność innego podmiotu. W przypadkach opisanych przez Ciebie tj. Viva oraz Relgia .tv z tego co wiem były to osobne spółki. Więc w przypadku Religia majątek trafił do ITI i mógł zostać wniesiony np. do TVN gdzie mógłby być dystrybuowany dalej lub wewnętrznie np. w Player. Jeśli chodzi o Vivę to  ciekawa sprawa, bo z tego co pamiętam głównymi udziałowcami ( założycielami ) Vivy niemieckiej były koncerny muzyczne a pomysł na stację wniósł Pan Górny ( chyba tylko polskie nazwisko )  i miała to być kontra do MTV, które na rynku niemieckim żądało dużych opłat za emisję teledysków.  Finalnie główny konkurent przejął ich. Z tego co wiem nie wciągali VIVA GMBH do struktur Viacom , ale nie wiem też czy wyciągnęli licencje. Co ciekawe szefową VIACOM d/s. sprzedaży kontentu  na rynki  zagraniczne jest teraz Polka Agata Ziomek bardzo fajna dziewczyna. To wszystko opisane wyżej dotyczy sytuacji kontentu oryginalnego.  W USA np. podobna sytuacja była z kontentem  Hannah Barbera. Po likwidacji HB prawa miała córka chyba Billa Hanny a potem sprzedała o ile pamiętam wszystko do Warner Bros. W przypadku licencji zewnętrznych, które kupuje się  na rok lub dwa po prostu wygasają. 

Ad. 2  Zaznaczam, że sytuacja sprzed 5 lat około i nie zajmowałam się dystrybucją więc tak orientacyjnie a bieżących info nie posiadam. Kanały filmowe: Od 0,13 Euro do  0,40 euro za gniazdko. Informacyjne: w paczkach, ale to wychodziło około 1.40 pln za znany kanał informacyjny. Sportowe: Od 0,15 euro po 0.50 euro i więcej. Muzyczne: Za darmo oprócz MTV i paczki Viacomu z wyłączeniem Vivy.  Serialowe od 0,15 euro po 0.50 euro. Ceny w zależności od wielkości sieci oraz ilości abonentów w pakietach. Oczywiście na rynku były już wtedy kanały, które musiały płacić a nie kasować i nie były to tylko kanały typu mango. Dzisiaj też są...

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV skoro naziemnie w MUX L3 brak EPG to może z satelity też je wyłączysz ? Zaoszczędzone rachunki wydasz na poprawę ramówki,  tyle że to chyba miało będzie skutek w postaci spadku oglądalności. Nie każdy ma czas aby wiedzieć i czekać przed tv bo może coś go zainteresuje, EPG najłatwiej moim zdaniem dotrzeć do widza, jestem od zawsze w zasięgu NTL i kibicuję jego rozwojowi, ale sam starasz się o odpływ widzów ukrywając ramówkę w EPG.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda EPG to nie jedyne źródło ramówki, jednak pierwsze po włączeniu tv. Strona też nieaktualna, no chyba że się poprawiło, przestałem tam zaglądać. Jednak gdzie mam szukać co jest teraz na antenie będąc przed tv jak jak nie w EPG właśnie skoro do tego jest przeznaczone ?

Nie wymagam punktualności, poślizgi kilkudniowe są na każdym kanale nawet Premium.

Nawet odbiornik sat. FTA pokazuje EPG płatnych kanałów aby skusić potencjalnego klienta do kupienia abonamentu, tu jest odwrotnie odbiór mam i nie wiem co kiedy będzie. Jeśli mam sprawdzać program w necie i to nie na stronie nadawcy to rezygnuję. Np. oglądam Echo 24 na YouTube też lokalny program i to z tej samej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Echo24 została sprzedana i jest nadawana przez spółkę spoza grupy MWE. MWE natomiast jest wciaż właścicielem MUX L4, na którym to Echo 24 jest nadawane.

 

Sprawdzimy temat EPG, aby do końca roku wszystkie nasze kanały na muxach lokalnych miały te dane poprawne.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj chciałem obejrzeć serwis lokalny Kurier o godzinie 18:05 niestety odechciało mi się. Emisja rozpoczęła się z opóźnieniem 8 minut.

 Ważniejsza emisja telezakupów i reklam, tyle że mały poślizg rozumiem, jednak takie wielkie opóźnienie może odbić się na kontakcie z reklamodawcą i pytaniem czy jego towar jest tak samo "dobry" jak punktualność tv NTL Radomsko ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o informacje ,to wszystkie stacje ,które je emitują ,nadają je punktualnie ,bez poślizgów. Także pod tym względem NTL jest chyba wyjątkiem.

W dniu 7.12.2019 o 19:54, maks27 napisał:

Edit: niedziela 11:27 msza św.  jest bez głosu  @PowerTV czy ktoś kontroluje emisję ?

 

Nie liczyłbym na odpowiedź ,bo kiedyś również zadałem podobne pytanie i pozostało bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Jak utrzymać reklamodawców kiedy program który ma jedną z większych oglądalności na NTL ma takie opóźnienia. Powoduje to że ludzie rezygnują z oglądania a co za tym idzie zmniejsza się zasięg emitowanych reklam ze szkodą dla reklamodawców

Edytowane przez TvFanR-sko
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca myśli że skoro ma oglądalność to może tak robić, ja w takiej sytuacji rezygnuję z oglądania i szukam wiadomości na lokalnych portalach. Na jednym z nich są materiały Irka Staszczyka, którego nie ma już na antenie NTL Radomsko.

Jestem za rozwojem tej kiedyś lokalnej tv, jednak takim traktowaniem widzów nie będzie rosło ich grono, na czym nadawcy powinno zależeć.

23 grudnia  w EPG 7:45-8:05  reportaż, a faktycznie na antenie pasy łowickie, po czym blok reklamowy i koleją pozycja już zgodnie  z EPG czyli telesprzedaż.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 10:08, maks27 napisał:

Wczoraj chciałem obejrzeć serwis lokalny Kurier o godzinie 18:05 niestety odechciało mi się. Emisja rozpoczęła się z opóźnieniem 8 minut.

 Ważniejsza emisja telezakupów i reklam, tyle że mały poślizg rozumiem, jednak takie wielkie opóźnienie może odbić się na kontakcie z reklamodawcą i pytaniem czy jego towar jest tak samo "dobry" jak punktualność tv NTL Radomsko ?

Jak się wykupuje gdzieś reklamę, to się chce żeby była ona oglądana:

● Jak najszybciej - żeby oglądający już, teraz nabył mój towar - żebym już, teraz zaczął zarabiać #CzasToPieniadz

● W najlepszym, możliwym czasie - nim więcej osób ogląda daną reklamę podczas jednej emisji, tym lepiej. 

?

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem  ze  na reklamach zarabia nadawca aby się utrzymać, jednak takie wielkie opóźnienie odstrasza mnie jako widzą i nasuwa się myśl że może nasta0iła zmiana ramówki i nie będzie tego programu na który czekam ?.

Same programy informacyjne są w każdej tv punktualnie tylko czasem jest poślizg czego przykładem "mikołajkowy blok reklamowy" w Polsacie co rok powoduje opóźnienie serwisu informacyjnego. Niestety w NTL Radomsko zdarza się to często, tu celowo w EPG jest Kurier 19:25 a o której emisja każdy sam może sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SatExpert napisał:

Jak się wykupuje gdzieś reklamę, to się chce żeby była ona oglądana:

● Jak najszybciej - żeby oglądający już, teraz nabył mój towar - żebym już, teraz zaczął zarabiać #CzasToPieniadz

W najlepszym, możliwym czasie - nim więcej osób ogląda daną reklamę podczas jednej emisji, tym lepiej. 

?

To pod tym względem najlepszy czas to: 18.50 ,19.00 i 19.30 :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejna wpadka: zamiast programu "Komentarz tygodnia" emisja czarnego ekranu z logiem i oznaczeniem wiekowym ?

Czy ktoś w ogóle pilnuje emisji?

Przez to spada oglądalność, skoro nie mam co oglądać. Dawniej nie było takich wpadek przy poprzednim właścicielu.

Co pomyśli sobie gość zaproszony do programu? Zaprosił znajomych do obejrzenia i obejrzą czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV jak wiesz, to Twoja firma, NTL Radomsko jest nadawany również z satelity i  każdy może mieć podgląd emisji, nawet nie będąc w zasięgu MUX-L3, także w Warszawie. A tu wyglądało to jakby

 nikt nie widział, co jest emitowane. Do powtórki emisji następnego dnia można było zareagować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości chciałem podejrzeć w piątek NTL Radomsko, bo zawsze jakoś przy przeglądaniu całej listy kanałów umyka mi m.in. ten program.

 

Jest to bardzo ciekawa koncepcja, gdyż można przeprowadzić kalibrację telewizora bezpośrednio z dekodera bez specjalnego generatora. Pytanie tylko czy na takim programie można zarobić? Proponuję by pokazywać kilka różnych plansz testowych rotacyjne, dodatkowo przerywając taki pokaz reklamami albo dać na dole lub na górze mały pasek reklamowy wyświetlany non-stop.

 

Na co dzień nie jestem sarkastyczny, ale tym razem nie wiem jak można skomentować taką sytuację? Nie wiem jakie są koszty emisji wraz z utrzymaniem sprzętu czy zespołu. Podejrzewam, że nie małe. Nie są to moje koszty, więc tym bardziej powinno komuś zależeć, aby w paśmie prime-time stacja coś emitowała i na siebie zarabiała.

 

434a97410c4d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...