Jump to content

Recommended Posts

13 godzin temu, STARS.TV napisał:

Wypowiadam się: wszystkie stacje składają kwartalne raporty ze swoich poczynań. Najbliższy raport za IV kwartał 2019 trzeba będzie złożyć do 15 stycznia 2020.

14 dni po kwartale to się składało raport w kontekście kwot produkcji polskich, europejskich i pozaeuropejskich. Tam nawet w tabelkach nie było miejsca na opis tematyki. Tu chodzi o raport ze specjalizacji, bo ten wspomniany przeze mnie nie jest tym. Ten raport o którym Ty mówisz wynika raportowania KRRITU do UE. Zupełnie inna bajka.  

• Like 2
  • Confused 1

A to sorry, nie wyczytałem się w temat :) tak, ja mówię o kwotowym + realizacja udogodnień dla niepełnosprawnych.  Raportów ze specjalizacji oczywiście nie ma :)

• Like 2
  • Thanks 2

Arctic_Air, dzięki za imponującą dociekliwość. ;)

Sam się zastanawiałem, jakie "szczegółowe sprawozdania do KRRIT, w których wyszczególnione są co do sekundy wszystkie emisje wszystkich programów", ma na myśli Power. No ale uznałem, że może nie jestem na bieżąco. ;)))

A zatem, tak jak pisaliśmy: to, czy program jest zgodny z koncesją, może wykazać jedynie monitoring - kontrola nagrań dostarczonych przez nadawcę na żądanie KRRiT. Żadne "raporty składane przez nadawcę", żadna kreatywna księgowość.

Abstrahuję już od tego, że nadawca nie powinien mylić specjalizacji z lokalnością, bo to dwie różne pary kaloszy, dwie osobne rubryki we wniosku koncesyjnym. Notabene specjalizacji (w ścisłym rozumieniu) w tym przypadku nie ma, bo program ma charakter uniwersalny. Są kwoty programowe ogółem i kwoty dotyczące lokalności, z podziałem na różne typy programów, które tematykę lokalną realizują.

Niestety, przebieg tej dyskusji pokazuje, jaki stosunek ma Power do ludzi zadających mu dociekliwe pytania. Najpierw traktuje nas jak dzieci (?), którym można sprzedać byle bajeczkę, a potem chowa głowę w piasek.

Na koniec edytuje jeden z postów i dopisuje coś takiego (zacytuję, bo warto):

Ci którzy hejtują nasze działania są albo z konkurencji albo zazdrość ich zżera, że mała firma spoza Warszawy rośnie i się rozwija zamiast bankrutować.

Podsumowując: jesteśmy dziećmi konkurencji. ;)

Przyznam, że ten tekst wczoraj zrobił mi dzień. ;)

Edited by wot
  • Like 2
  • Confused 1

Jesteśmy dziećmi konkurencji udających ekspertów ziejących hejtem , którym można wcisnąć każdy kit.  ;) 

• Like 2
  • Confused 2
  • Upvote 1

A jaką to Tobie robi różnicę? Gdyby przechodzili do Polsat Media, to można by uznać to za rzeczywiście coś dużego.

• Confused 1
  • Upvote 1

Ja już kiedyś pisałem, że Pan Winnicki jakby chciał, to by wziął kamerę i coś fajnego nagrał. Nawet skromny teleturniej jak krzyżówka, jakiś koncert, może serial doku, lub nawet rozgrywki piłki plażowej. A panu się nie chce i woli puszczać gotówce. Oczywiście że kanał musi zarabiać ale żeby wyjąć najpierw trzeba włożyć jak mówi przysłowie. Z innej beczki wiecie może co się dzieje z archiwum stacji po przejęciu? Np stare programy tvr czy ITv to są gdzieś na serwerach czy poszło wszystko do kasacji? 

• Confused 1

8 godzin temu, Polohit0 napisał:

Ja już kiedyś pisałem, że Pan Winnicki jakby chciał, to by wziął kamerę i coś fajnego nagrał.

. Z innej beczki wiecie może co się dzieje z archiwum stacji po przejęciu? Np stare programy tvr czy ITv to są gdzieś na serwerach czy poszło wszystko do kasacji? 

Jednego posta masz i piszesz ,że już kiedyś pisałeś ?:-D

Ciekawy temat podjąłeś. Sam jestem ciekawy co się dzieje z archiwum stacji ,czy można go odkupić czy idzie do likwidacji ? Może @Arctic_Air się wypowie,z jej  postów wynika ,że miała związek z telewizją.

• Upvote 1

Wypowiadam się, ale nie jestem wszechwiedząca ;) Myślę, że archiwum NTL raczej na pewno zostało ze względów podatkowych ( wartości niematerialne ) Natomiast raczej na pewno nie przeszło nic z TVN-ów. Discovery się ceniło jak chodzi o kontent zawsze, oczywiście TVN też. Jaka była umowa? Nie mam pojęcia. Ale z obserwacji to ten zakup był typowym zakupem dystrybucji. Tzn. kiedyś dawno się tak przejmowało kanały we Francji w Polsce przykład to RED. Ale duże koncerny raczej tak nie robią.  Mają nowy produkt, mają renomę, negocjują i wchodzą. Przykład Eleveny. Chociaż z jednym kanałem mieliśmy w korpo pod górkę mimo, że duża firma. Naturalnie nie powiem jaka ;) . 

Chcieliśmy za dużo za gniazdko :). No, ale już jest wszędzie. Więc wracając jak wiadomo kanały MWE jakoś nie mogą się wbić do CP. A NTL jest. Teraz podmianka kontentu i czas pokaże jak zachowa się CP... Raczej nie lubią tego typu wjazdów na krzywy...MWE to nie Discovery i umowę mogę posłać na księżyc. Co w tej branży jest normą. No, ale finalnie to raczej idzie o MUX - a. Jak wiadomo nie od dziś lokalne mux-y nie mogą zaskoczyć. Jedyny mux, który coś wykręca to mux TVS-u, ale im też zabrało trochę czasu, żeby jakieś GRP wykręcać. Tak by the way to słyszałam, że kolejny mux idzie na sprzedaż, więc będzie pewnie ogłaszane. Kto kupi można się tylko domyślać ;) a, że też jest na Śląsku to łatwo pokojarzyć. Na koniec. Strategia dziwna. Może 5 lat do tyłu, kiedy jeszcze naiwnie wierzono w lokalne mux-y. Ale teraz to się raczej wszyscy pozbywają. Teraz jestem po drugiej stronie tzn. grzeję fotel w domu mediowym. I jestem coraz to mniej na bieżąco. Ale co jakiś czas, gdzieś na spotkaniach coś tam da się wysłyszeć. Jeszcze tylko dodam na koniec mojej poszarpanej wypowiedzi, że nie liczcie na super kontent. Na muxy ceny od dobrych dystrybutorów są 3 - 4 razy wyższe niż za pay tv i nie ma znaczenia, czy jesteś na muxie lokalnym czy ogólnopolskim. Po prostu przy zakupach pole eksploatacji mux jest jedno i trzymane ceny są dla grubych klientów .

• Thanks 3
  • Confused 1

13 godzin temu, Arctic_Air napisał:

Chociaż z jednym kanałem mieliśmy w korpo pod górkę mimo, że duża firma. Naturalnie nie powiem jaka ;) .  

Niech zgadnę, Viacom?

• Confused 1
  • Upvote 1

MWE tam masz jeszcze zaległe odpowiedzi na pytania.  Jeśli chodzi o Twoje pytanie to masz jasną odpowiedź w cytowanym przez Ciebie poście. Ahoj. 

• Confused 1

Moze trzeba posłów ziemi Łódzkiej zainteresować tematem NTL. Bywają gośćmi NTL, jest posłanka z Radomska Niech dołożą starań by NTL został lokalny. Dla ludzi z tego rejonu to dość ważna lokalna tv

• Confused 1

NTL Radomsko pozostanie stacją lokalną. Nie ma planów likwidacji redakcji w Radomsku. Jest plan zmiany siedziby na bardziej nowoczesną, a także dostosowanie budżetu redakcji lokalnej do realiów rynkowych.

Kanał będzie tak regionalny i ogólnopolski, jak każde radio sieci Eska. Wypełniamy wszystkie normy wskazane w koncesji, ale jednocześnie walczymy o ogólnopolskie budżety reklamowe. Budżety lokalne, szczególnie w trakcie wyborów, są również dużym zastrzykiem finansowym dla stacji.

W paśmie ogólnopolskim będą najciekawsze programy z archiwum grupy MWE, a także w przyszłości filmy i seriale (rozglądamy się właśnie na rynku serialowo-filmowych praw DTT). Jak już ktoś wspomniał prawa DTT są drogie, więc nie należy się spodziewać Przyjaciół ani Kronik Seinfelda, ale z pewnością chcemy dotrzeć do widowni ogólnej.

• Upvote 3

@PowerTV musisz  kodować nawet lokalną telewizję ?

@Arctic_Air ,jeszcze jedno a w zasadzie dwa pytania. Czy w przypadku całkowitej  likwidacji stacji na przykład Viva czy Religia Tv, jest możliwość odkupienia od nich archiwum, czy zapisy w licencjach zabraniają ?

Możesz zdradzić widełki cenowe opłat gniazdkowych ? Bez żadnych konkretnych stacji.

• Upvote 1

Ad. 1 Przy likwidacji spółek majątek trwały ( licencje  ze względu na amortyzację mimo, że nazywa się je dobrami niematerialnymi  traktuje się jako majątek trwały)  może być sprzedany lub podzielony między udziałowców proporcjonalnie do udziałów. Czyli można by w tym przypadku powiedzieć, że licencje z likwidowanego kanału mogą być dalej w obrocie, ale już jako własność innego podmiotu. W przypadkach opisanych przez Ciebie tj. Viva oraz Relgia .tv z tego co wiem były to osobne spółki. Więc w przypadku Religia majątek trafił do ITI i mógł zostać wniesiony np. do TVN gdzie mógłby być dystrybuowany dalej lub wewnętrznie np. w Player. Jeśli chodzi o Vivę to  ciekawa sprawa, bo z tego co pamiętam głównymi udziałowcami ( założycielami ) Vivy niemieckiej były koncerny muzyczne a pomysł na stację wniósł Pan Górny ( chyba tylko polskie nazwisko )  i miała to być kontra do MTV, które na rynku niemieckim żądało dużych opłat za emisję teledysków.  Finalnie główny konkurent przejął ich. Z tego co wiem nie wciągali VIVA GMBH do struktur Viacom , ale nie wiem też czy wyciągnęli licencje. Co ciekawe szefową VIACOM d/s. sprzedaży kontentu  na rynki  zagraniczne jest teraz Polka Agata Ziomek bardzo fajna dziewczyna. To wszystko opisane wyżej dotyczy sytuacji kontentu oryginalnego.  W USA np. podobna sytuacja była z kontentem  Hannah Barbera. Po likwidacji HB prawa miała córka chyba Billa Hanny a potem sprzedała o ile pamiętam wszystko do Warner Bros. W przypadku licencji zewnętrznych, które kupuje się  na rok lub dwa po prostu wygasają. 

Ad. 2  Zaznaczam, że sytuacja sprzed 5 lat około i nie zajmowałam się dystrybucją więc tak orientacyjnie a bieżących info nie posiadam. Kanały filmowe: Od 0,13 Euro do  0,40 euro za gniazdko. Informacyjne: w paczkach, ale to wychodziło około 1.40 pln za znany kanał informacyjny. Sportowe: Od 0,15 euro po 0.50 euro i więcej. Muzyczne: Za darmo oprócz MTV i paczki Viacomu z wyłączeniem Vivy.  Serialowe od 0,15 euro po 0.50 euro. Ceny w zależności od wielkości sieci oraz ilości abonentów w pakietach. Oczywiście na rynku były już wtedy kanały, które musiały płacić a nie kasować i nie były to tylko kanały typu mango. Dzisiaj też są...

• Like 1
  • Thanks 1

@PowerTV skoro naziemnie w MUX L3 brak EPG to może z satelity też je wyłączysz ? Zaoszczędzone rachunki wydasz na poprawę ramówki,  tyle że to chyba miało będzie skutek w postaci spadku oglądalności. Nie każdy ma czas aby wiedzieć i czekać przed tv bo może coś go zainteresuje, EPG najłatwiej moim zdaniem dotrzeć do widza, jestem od zawsze w zasięgu NTL i kibicuję jego rozwojowi, ale sam starasz się o odpływ widzów ukrywając ramówkę w EPG.

• Confused 1
  • Upvote 1

Ale EPG to nie jedyne źródło z ramówka tv. Choć NTL ma ten problem że zdarza się brak emisji stałych elementów ramówki np. serwis informacyjny Kurier.

Zgoda EPG to nie jedyne źródło ramówki, jednak pierwsze po włączeniu tv. Strona też nieaktualna, no chyba że się poprawiło, przestałem tam zaglądać. Jednak gdzie mam szukać co jest teraz na antenie będąc przed tv jak jak nie w EPG właśnie skoro do tego jest przeznaczone ?

Nie wymagam punktualności, poślizgi kilkudniowe są na każdym kanale nawet Premium.

Nawet odbiornik sat. FTA pokazuje EPG płatnych kanałów aby skusić potencjalnego klienta do kupienia abonamentu, tu jest odwrotnie odbiór mam i nie wiem co kiedy będzie. Jeśli mam sprawdzać program w necie i to nie na stronie nadawcy to rezygnuję. Np. oglądam Echo 24 na YouTube też lokalny program i to z tej samej rodziny.

• Confused 1

Telewizja Echo24 została sprzedana i jest nadawana przez spółkę spoza grupy MWE. MWE natomiast jest wciaż właścicielem MUX L4, na którym to Echo 24 jest nadawane.

Sprawdzimy temat EPG, aby do końca roku wszystkie nasze kanały na muxach lokalnych miały te dane poprawne.

• Upvote 2

Kupiliście trupa, aby potem go sprzedać dalej? No nie powiem, ciekawy pomysł na biznes. Pogubić już się z wami można.

• Confused 1

Wrocławska spółka została kupiona tylko ze względu na multipleks. Kanał Echo24 już wtedy przecież nie nadawał. Tak naprawdę sprzedaliśmy prawa do marki Echo24 osobom z Wrocławia, które miały siłę i zapał do reaktywacji kanału.

• Upvote 2