Skocz do zawartości

NTL Radomsko


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wot

Twoja wizja kanału lokalnego jest trafna, ale bądźmy realistami. Kanału w pełni regionalnego, a co dopiero lokalnego nie da się w Polsce utrzymać. W końcu nie bez powodu takie kanały jak CSB TV, Echo 24 TV zakończyły nadawanie, chociaż ten drugi powrócił po tym jak został sprzedany MWE. Już nie wspominając o TVN Warszawa, który mimo, że był nadawany przez bogatego i doświadczonego nadawcę również zakończył nadawanie. Do tego dodajmy regionalne kanały TVP 3, które również w tym temacie pozostawiają wiele do życzenia. Jedynie TVS jakoś sobie radzi, za co osobiście ich podziwiam, mimo że mieszkańcem Śląska nie jestem, ale nawet ten kanał próbował iść w kierunku bardziej ogólnym. Tak więc jak po tych kilu przykładach jasno widać, że nie da się utrzymać kanału w pełni regionalnego, a co dopiero lokalnego.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neo_patryk:
Jasne, że taka koncepcja kanału lokalnego, jaką przewiduje koncesja NTL Radomsko, jest oderwana od dzisiejszych realiów rynkowych. Pamiętajmy, że jakiś czas temu ten kanał nadawał kilka godzin własnego programu (w pozostałym czasie retransmitując TVN) i przede wszystkim nie był rozprowadzany satelitarnie. W tamtych realiach 70% lokalności (w tym powtórki) to nie był wyśrubowany udział. Mnie jednak chodzi o coś innego: koncesja to coś więcej niż papierek, który się dostaje od KRRiT, wkłada do szuflady i o nim zapomina. Jeśli Power ma inną wizję tego kanału niż koncesyjna i chce robić telewizję ogólnopolską, niech po prostu przekona KRRiT do swojej koncepcji i dostosuje do niej zapisy koncesji (np. zmniejszając udział lokalności). A nie udaje, że tematyką lokalną jest coś, co w rozumieniu regulatora nią nie jest.

Edytowane przez wot
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 14:41, Arctic_Air napisał:

10 lat pracowałam w stacji TV. Czy możesz mi coś więcej powiedzieć o raportach o których Ty mówisz? Bo pytałam własnie koleżankę i też o tym nie słyszała. Ewentualnie jakąś podstawę prawną z rozporządzenia, bo w ustawie o "kricie" raczej takiego zapisu nie ma? Liczę na odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań, ale proszę o odpowiedź na powyższe pytanie. 

Czy MWE odniesienie się do mojego pytania? Brak odpowiedzi tylko potwierdza moją tezę o fantazjowaniu lub jak kto woli po prostu  publicznym kłamstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w końcu nie odpowiadziałaś sobie sama w tym samym poście?
Bo widziałem historię edycji, najpierw twierdziłaś, że sprawozdań nie ma...

Potem dopisałaś, że jednak są, ale to nieprawda, że MWE składa najbardziej szczegółowe :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda! Twierdzę, dalej ,że zdanie iż każdy nadawca musi co miesiąc lub co kwartał składać jest fałszywe. Są kontrole, ale wtedy wysyła się video z archiwizacji. Tym samym zdanie o tym, że MWE składa i jest wzorem jest dalej wg. mnie kłamstwem. Edytowałam, ale z tego co pamiętam to rozszerzałam wypowiedź. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 16:59, Darek z Ozimka napisał:

To może czas żeby zamknęli tą stację?

 

W dniu 21.11.2019 o 17:12, Kirk napisał:

A niby czemu? Jest rentowna, widać plany na przyszłość, więc pytanie o zamykanie nie ma sensu.

Jak to czemu ? Darek chce ją przejąć :rofl:.

@PowerTV czyli dopóki obowiązuje kanał obecna koncesja ,nie będzie zmian w programach lokalnych czyli ich likwidacja ? Jeden z kanałów z MUX-8 na przykład również chyba transmitował Mszę a później  zrezygnował z emisji. Nie pamiętam który w tej chwili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, STARS.TV napisał:

Wypowiadam się: wszystkie stacje składają kwartalne raporty ze swoich poczynań. Najbliższy raport za IV kwartał 2019 trzeba będzie złożyć do 15 stycznia 2020.

14 dni po kwartale to się składało raport w kontekście kwot produkcji polskich, europejskich i pozaeuropejskich. Tam nawet w tabelkach nie było miejsca na opis tematyki. Tu chodzi o raport ze specjalizacji, bo ten wspomniany przeze mnie nie jest tym. Ten raport o którym Ty mówisz wynika raportowania KRRITU do UE. Zupełnie inna bajka.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctic_Air, dzięki za imponującą dociekliwość. ;)

Sam się zastanawiałem, jakie "szczegółowe sprawozdania do KRRIT, w których wyszczególnione są co do sekundy wszystkie emisje wszystkich programów", ma na myśli Power. No ale uznałem, że może nie jestem na bieżąco. ;)))

A zatem, tak jak pisaliśmy: to, czy program jest zgodny z koncesją, może wykazać jedynie monitoring - kontrola nagrań dostarczonych przez nadawcę na żądanie KRRiT. Żadne "raporty składane przez nadawcę", żadna kreatywna księgowość.

Abstrahuję już od tego, że nadawca nie powinien mylić specjalizacji z lokalnością, bo to dwie różne pary kaloszy, dwie osobne rubryki we wniosku koncesyjnym. Notabene specjalizacji (w ścisłym rozumieniu) w tym przypadku nie ma, bo program ma charakter uniwersalny. Są kwoty programowe ogółem i kwoty dotyczące lokalności, z podziałem na różne typy programów, które tematykę lokalną realizują.

Niestety, przebieg tej dyskusji pokazuje, jaki stosunek ma Power do ludzi zadających mu dociekliwe pytania. Najpierw traktuje nas jak dzieci (?), którym można sprzedać byle bajeczkę, a potem chowa głowę w piasek.

Na koniec edytuje jeden z postów i dopisuje coś takiego (zacytuję, bo warto):

Ci którzy hejtują nasze działania są albo z konkurencji albo zazdrość ich zżera, że mała firma spoza Warszawy rośnie i się rozwija zamiast bankrutować.


Podsumowując: jesteśmy dziećmi konkurencji. ;)

Przyznam, że ten tekst wczoraj zrobił mi dzień. ;)

Edytowane przez wot
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem, że Pan Winnicki jakby chciał, to by wziął kamerę i coś fajnego nagrał. Nawet skromny teleturniej jak krzyżówka, jakiś koncert, może serial doku, lub nawet rozgrywki piłki plażowej. A panu się nie chce i woli puszczać gotówce. Oczywiście że kanał musi zarabiać ale żeby wyjąć najpierw trzeba włożyć jak mówi przysłowie. Z innej beczki wiecie może co się dzieje z archiwum stacji po przejęciu? Np stare programy tvr czy ITv to są gdzieś na serwerach czy poszło wszystko do kasacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polohit0 napisał:

Ja już kiedyś pisałem, że Pan Winnicki jakby chciał, to by wziął kamerę i coś fajnego nagrał.

. Z innej beczki wiecie może co się dzieje z archiwum stacji po przejęciu? Np stare programy tvr czy ITv to są gdzieś na serwerach czy poszło wszystko do kasacji? 

Jednego posta masz i piszesz ,że już kiedyś pisałeś ?:-D

Ciekawy temat podjąłeś. Sam jestem ciekawy co się dzieje z archiwum stacji ,czy można go odkupić czy idzie do likwidacji ? Może @Arctic_Air się wypowie,z jej  postów wynika ,że miała związek z telewizją.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się, ale nie jestem wszechwiedząca ;) Myślę, że archiwum NTL raczej na pewno zostało ze względów podatkowych ( wartości niematerialne ) Natomiast raczej na pewno nie przeszło nic z TVN-ów. Discovery się ceniło jak chodzi o kontent zawsze, oczywiście TVN też. Jaka była umowa? Nie mam pojęcia. Ale z obserwacji to ten zakup był typowym zakupem dystrybucji. Tzn. kiedyś dawno się tak przejmowało kanały we Francji w Polsce przykład to RED. Ale duże koncerny raczej tak nie robią.  Mają nowy produkt, mają renomę, negocjują i wchodzą. Przykład Eleveny. Chociaż z jednym kanałem mieliśmy w korpo pod górkę mimo, że duża firma. Naturalnie nie powiem jaka ;) . 

Chcieliśmy za dużo za gniazdko :). No, ale już jest wszędzie. Więc wracając jak wiadomo kanały MWE jakoś nie mogą się wbić do CP. A NTL jest. Teraz podmianka kontentu i czas pokaże jak zachowa się CP... Raczej nie lubią tego typu wjazdów na krzywy...MWE to nie Discovery i umowę mogę posłać na księżyc. Co w tej branży jest normą. No, ale finalnie to raczej idzie o MUX - a. Jak wiadomo nie od dziś lokalne mux-y nie mogą zaskoczyć. Jedyny mux, który coś wykręca to mux TVS-u, ale im też zabrało trochę czasu, żeby jakieś GRP wykręcać. Tak by the way to słyszałam, że kolejny mux idzie na sprzedaż, więc będzie pewnie ogłaszane. Kto kupi można się tylko domyślać ;) a, że też jest na Śląsku to łatwo pokojarzyć. Na koniec. Strategia dziwna. Może 5 lat do tyłu, kiedy jeszcze naiwnie wierzono w lokalne mux-y. Ale teraz to się raczej wszyscy pozbywają. Teraz jestem po drugiej stronie tzn. grzeję fotel w domu mediowym. I jestem coraz to mniej na bieżąco. Ale co jakiś czas, gdzieś na spotkaniach coś tam da się wysłyszeć. Jeszcze tylko dodam na koniec mojej poszarpanej wypowiedzi, że nie liczcie na super kontent. Na muxy ceny od dobrych dystrybutorów są 3 - 4 razy wyższe niż za pay tv i nie ma znaczenia, czy jesteś na muxie lokalnym czy ogólnopolskim. Po prostu przy zakupach pole eksploatacji mux jest jedno i trzymane ceny są dla grubych klientów .

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTL Radomsko pozostanie stacją lokalną. Nie ma planów likwidacji redakcji w Radomsku. Jest plan zmiany siedziby na bardziej nowoczesną, a także dostosowanie budżetu redakcji lokalnej do realiów rynkowych.

Kanał będzie tak regionalny i ogólnopolski, jak każde radio sieci Eska. Wypełniamy wszystkie normy wskazane w koncesji, ale jednocześnie walczymy o ogólnopolskie budżety reklamowe. Budżety lokalne, szczególnie w trakcie wyborów, są również dużym zastrzykiem finansowym dla stacji.

W paśmie ogólnopolskim będą najciekawsze programy z archiwum grupy MWE, a także w przyszłości filmy i seriale (rozglądamy się właśnie na rynku serialowo-filmowych praw DTT). Jak już ktoś wspomniał prawa DTT są drogie, więc nie należy się spodziewać Przyjaciół ani Kronik Seinfelda, ale z pewnością chcemy dotrzeć do widowni ogólnej.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV musisz  kodować nawet lokalną telewizję ?

@Arctic_Air ,jeszcze jedno a w zasadzie dwa pytania. Czy w przypadku całkowitej  likwidacji stacji na przykład Viva czy Religia Tv, jest możliwość odkupienia od nich archiwum, czy zapisy w licencjach zabraniają ?

Możesz zdradzić widełki cenowe opłat gniazdkowych ? Bez żadnych konkretnych stacji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...