Jump to content

Recommended Posts

15 godzin temu, wot napisał:

To, że KRRiT czasami zgadza się na zmianę zapisów koncesyjnych, nie znaczy, że zgadza się zawsze. O odmowach poczytać można jednak głównie na stronie KRRiT, bo nadawcy - z oczywistych powodów - raczej się nimi nie chwalą w portalach medialnych.

Nie czasem a zawsze. Jedyne odmowy, jakie są, to kwestie proceduralne tak naprawdę. No ale jak ktoś nie umie napisać wniosku to już jego problem.

• Upvote 2

Widać tu sporo wypowiedzi prawdziwych ekspertów rynku mediów.

Otóż drodzy hejterzy, każdy nadawca co miesiąc lub co kwartał składa szczegółowe sprawozdania do KRRIT, w których wyszczególnione są co do sekundy wszystkie emisje wszystkich programów, zatem kontrola wyspecjalizowania programu jest regularnie i automatycznie weryfikowana. Raporty składane przez MWE są jednymi z najbardziej szczegółowych i stanowią wg KRRIT wzór do naśladowania przez innych nadawców.

W ramówce NTL obecnie udział audycji lokalnych jest większy, niż za czasów TVN. Hejterzy nie wiedzą, że kwoty programowe wylicza się z czasu emisji bez telesprzedaży (a jest jej teraz dużo więcej), bez reklam, bez autopromocji i ogłoszeń nadawcy oraz bez emisji nocnej. Generalnie audycje z archiwum MWE zastąpiły w ramówce audycje z archiwum TVN, zatem nic wielkiego się nie zmieniło od wielu lat z punktu prawa mediów.

Nikt nigdy nie powiedział, że programy lokalne z NTL znikną całkowicie. Potencjał do rozwoju biznesowego widzimy w paśmie nielokalnym, bo walczymy o oglądalność ogólnopolską.

Donosy do KRRIT to się składa, jeśli w programie emitowane są treści nieodpowiednie dla dzieci (np. złe dopasowanie kategorii wiekowej) lub jeśli dla przykładu w jakimś programie pojawi się nachalne lokowanie produktu bez oznaczenia tego specjalnymi symbolami na początku i końcu audycji.

Haters gonna hate. Jak puszczamy słabe programy w NTL i nie ma oglądalności to źle, chcemy wprowadzać zmiany w ramówce by budować oglądalność, to też źle. Psy szczekają, ale karawana jedzie dalej 🙃

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 3

"Złe dopasowanie kategorii wiekowej" no u nas to akurat normalka, a KRRiT ma to gdzieś :/ 

Gdy tylko zeszliśmy na temat koncesji i ewentualnej kontroli KRRiT, PowerTV zrobił się dziwnie nerwowy. Ciekawe, dlaczego. ;)

Naturalnie, przy wyliczaniu kwot programowych nie uwzględnia się płatnych elementów programu, autopromocji i godzin 23-6 (hejterzy wiedzooo). I wiedząc to, ponawiam pytanie: czy udział programów lokalnych w ramówce NTL wynosi obecnie koncesyjne 70% (bo może znamy jakąś inną matematykę? ;)). A jeśli nie, to czy (i kiedy) nadawca zamierza dostosować program do warunków koncesji? Z grzeczności nie zapytam, czy zwalnianie lokalnych dziennikarzy to właśnie krok w tym kierunku. ;)

Jak do realizacji koncesji w przyszłości mają się poza tym zapowiedzi nadawcy: "Stacja idzie w kierunku telewizji ogólnopolskiej"; "Każdy program, który nie generuje zysku, nie ma przed sobą przyszłości"? Programy lokalne rzadko na siebie zarabiają, ich finansowanie jest dość trudne, a ogólnopolski panel Nielsena może w ogóle nie wykazywać oglądalności takich audycji. Nie zmienia to faktu, że ich nadawanie jest obowiązkiem koncesyjnym.

Proszę zwrócić uwagę: nie pytam tu o plany nadawcy związane z poufnymi umowami handlowymi etc. Pytania dotyczą podstawowego obowiązku koncesjonariusza, jakim jest przestrzeganie zapisów koncesji.

Skargi do KRRiT (nie żadne "donosy" - po co tak emocjonalnie? :)) można natomiast składać zawsze, gdy zachodzi podejrzenie, że naruszane są przepisy ustawy o radiofonii i telewizji albo warunki koncesji. Przykłady wymienione przez PowerTV zdecydowanie nie wyczerpują bogatego katalogu naruszeń, których takie skargi mogą dotyczyć.

Nazywanie merytorycznych postów "hejtem" traktuję natomiast podobnie jak nazywanie NTL "kanałem ogólnopolskim". Jest to klasyczny przykład myślenia życzeniowego. ;)

Edited by wot
  • Like 2
  • Confused 3

@wot Dostałeś jasną informacje: "W ramówce NTL obecnie udział audycji lokalnych jest większy, niż za czasów TVN".

Tak więc stwierdzenie o hejcie jest całkiem zasadne, bo jakoś wcześniej wysypu kilkupostowców znających się doskonale na specyfice rynku tutaj nie było, a teraz oczekuja oni cudów od małej firmy, która przejęła stację trochę ponad miesiąc temu...

Edited by bugmenot
  • Like 2
  • Upvote 1

bugmenot:

Nie pytam, czy udział lokalnych programów w ramówce jest większy niż w czasach TVN. Pytam, czy udział ten jest zgodny z warunkami koncesji. A jeśli nie, to czy zostanie odpowiednio zwiększony. Tak więc ta "jasna informacja" ma się nijak do pytania, które zadałem.

TVN nie zapowiadał, że zmieni NTL w telewizję ogólnopolską, więc - przyznaję - nie interesowało mnie, w jakim stopniu program spełnia wymogi koncesyjne. Kwestia ta zaciekawiła mnie dopiero w kontekście planów MWE.

Ta "mała firma, która przejęła stację trochę ponad miesiąc temu", uważa się za prężnie działającego nadawcę, więc nie widzę powodu, aby stosować wobec niej jakąś taryfę ulgową. Zwłaszcza, że ja tylko zadaję pytania.

Poza tym sorry, ale wypominanie mi liczby postów (tak, jakby to miało tutaj jakieś znaczenie) to jest właśnie przykład dyskusji niemerytorycznej. Czytaj: hejtu. :)

Edited by wot
  • Confused 2

39 minut temu, wot napisał:

Nie pytam, czy udział lokalnych programów w ramówce jest większy niż w czasach TVN. Pytam, czy udział ten jest zgodny z warunkami koncesji. A jeśli nie, to czy zostanie odpowiednio zwiększony. Tak więc ta "jasna informacja" ma się nijak do pytania, które zadałem.

To dlaczego nie byłeś tak zainteresowany tyn tematem, kiedy ten udział był niższy?

Cytat

Ta "mała firma, która przejęła stację trochę ponad miesiąc temu", uważa się za prężnie działającego nadawcę, więc nie widzę powodu, aby stosować wobec niej jakąś taryfę ulgową. Zwłaszcza, że ja tylko zadaję pytania.

Ponownie pojawia się pytanie czemu zadajesz je akurat teraz, a poprzedni wlaściciel miał u Ciebie taryfę ulgową.

Cytat

Poza tym sorry, ale wypominanie mi liczby postów (tak, jakby to miało tutaj jakieś znaczenie) to jest właśnie przykład dyskusji niemerytorycznej. Czytaj: hejtu. :)

To jest stwierdzenie faktu. Po przejęciu NTL jest nagle nienaturalny wysyp mniejszych i większych ekspertów (z małą ilością postów) troszczących się o lokalność, mój ulubiony to ten co uważał, że w takiej stacji zatrudnienie 50 osób to "minimum egzystencji"...

Nie zaprzeczam, że Ty akurat w tym co piszesz masz w pewnym sensie rację, ale trochę to późne "odkrywanie Ameryki" i dotyczy znacznie większej ilości podmiotów medialnych na rynku, NTL tutaj akurat niczym się specjalnym nie wyróżnia ;).

Edited by bugmenot
  • Like 1
  • Upvote 1

5 godzin temu, PowerTV napisał:

Widać tu sporo wypowiedzi prawdziwych ekspertów rynku mediów.

Otóż drodzy hejterzy, każdy nadawca co miesiąc lub co kwartał składa szczegółowe sprawozdania do KRRIT, w których wyszczególnione są co do sekundy wszystkie emisje wszystkich programów, zatem kontrola wyspecjalizowania programu jest regularnie i automatycznie weryfikowana. Raporty składane przez MWE są jednymi z najbardziej szczegółowych i stanowią wg KRRIT wzór do naśladowania przez innych nadawców.

W ramówce NTL obecnie udział audycji lokalnych jest większy, niż za czasów TVN. Hejterzy nie wiedzą, że kwoty programowe wylicza się z czasu emisji bez telesprzedaży (a jest jej teraz dużo więcej), bez reklam, bez autopromocji i ogłoszeń nadawcy oraz bez emisji nocnej. Generalnie audycje z archiwum MWE zastąpiły w ramówce audycje z archiwum TVN, zatem nic wielkiego się nie zmieniło od wielu lat z punktu prawa mediów.

Nikt nigdy nie powiedział, że programy lokalne z NTL znikną całkowicie. Potencjał do rozwoju biznesowego widzimy w paśmie nielokalnym, bo walczymy o oglądalność ogólnopolską.

Donosy do KRRIT to się składa, jeśli w programie emitowane są treści nieodpowiednie dla dzieci (np. złe dopasowanie kategorii wiekowej) lub jeśli dla przykładu w jakimś programie pojawi się nachalne lokowanie produktu bez oznaczenia tego specjalnymi symbolami na początku i końcu audycji.

Haters gonna hate. Jak puszczamy słabe programy w NTL i nie ma oglądalności to źle, chcemy wprowadzać zmiany w ramówce by budować oglądalność, to też źle. Psy szczekają, ale karawana jedzie dalej 🙃

10 lat pracowałam w stacji TV. Czy możesz mi coś więcej powiedzieć o raportach o których Ty mówisz? Bo pytałam własnie koleżankę i też o tym nie słyszała. Ewentualnie jakąś podstawę prawną z rozporządzenia, bo w ustawie o "kricie" raczej takiego zapisu nie ma? Liczę na odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań, ale proszę o odpowiedź na powyższe pytanie. Bo śmiem twierdzić, że .... każdy nadawca co miesiąc lub co kwartał składa szczegółowe sprawozdania do KRRIT...,  oraz ... 

Raporty składane przez MWE są jednymi z najbardziej szczegółowych i stanowią wg KRRIT wzór do naśladowania przez innych nadawców.... są to wyssane z palca brednie! Resztę tej wypowiedzi skomentuję potem.  

Edited by Arctic_Air
  • Confused 1

A niby czemu? Jest rentowna, widać plany na przyszłość, więc pytanie o zamykanie nie ma sensu.

To może czas żeby zamknęli tą stację?

Przecież dopiero winnicki przejął a już chcesz żeby zamykali XD

• Like 1

Power TV czy planujecie by NTL Radomsko pojawilo sie w aplikacji WP Pilot obecnie sa tam prawie wszystkie wasze kanaly

Tak, staramy się o wejście NTL do WP Pilota.

Szanowni eksperci rynku mediów,

Specjalizacja koncesji NTL to nie tylko lokalne serwisy informacyjne. Specjalizacją programu z koncesji są także np. programy religijne oraz obecna na antenie transmisja Mszy Świętej na żywo. To jest kanał o charakterze uniwersalnym, poruszającym różne tematy ważne i ciekawe dla ludności lokalnej i tak to jest wpisane do koncesji.

Ci którzy hejtują nasze działania są albo z konkurencji albo zazdrość ich zżera, że mała firma spoza Warszawy rośnie i się rozwija zamiast bankrutować. Musicie się pogodzić, że dzisiaj telewizja to już nietylko wielka trójka i zagraniczne koncerny medialne. To także mali nadawcy kanałów tematycznych.

Edited by PowerTV
  • Like 6

Widzę, że PowerTV dalej nie rozumie, o czym mówimy. Albo udaje, że nie rozumie.

Jasne, że tematyka lokalna to nie tylko serwisy i publicystyka (które w przypadku programu lokalnego są elementem obowiązkowym, więc tutaj nie ma o czym dyskutować). Lokalność można, a nawet trzeba, realizować poprzez różne rodzaje audycji (np. kulturalne, sportowe, poradnikowe czy nawet rozrywkowe) - pod warunkiem jednak, że ich tematyka odnosić się będzie w jakiś sposób do miejscowości objętych zasięgiem. Oczywiście, żeby była jasność, mówimy tu o zasięgu naziemnym. I tak: relacja z koncertu, który odbył się w Radomsku czy Bełchatowie będzie się liczyć jako tematyka lokalna, w odróżnieniu np. od teledysków disco polo. Program o przyrodzie ziemi łódzkiej będzie tematyką lokalną, natomiast programy o troglodytach strzelających do zwierząt dla rozrywki - już niekoniecznie. Msza z lokalnego kościoła będzie tematyką lokalną - z kościoła w innej częsci kraju - niespecjalnie. Itp., itd., etc.

Nie wiem, czy PowerTV naprawdę nie widział na oczy wniosku koncesyjnego na program lokalny, czy po prostu ma nas za idiotów (na co może wskazywać dość arogancki ton). We wniosku takim istnieje wyraźne rozróżnienie na audycje realizujące tematykę lokalną i jej nierealizujące - niezależnie od typu audycji. Sport lokalny i sport ogółem, kultura lokalna i kultura ogółem, rozrywka lokalna i rozrywka ogółem itd. A tak się składa, że nadawcę obowiązują zarówno zapisy koncesji (bardziej ogólne), jak i to, co sam kiedyś wpisał (w tym przypadku: co spółka NTL Radomsko wpisała) we wniosku koncesyjnym.

Takie jest obowiązujące stanowisko KRRiT i "ogólnopolska grupa medialna" powinna je znać.

Gdyby nadal były wątpliwości - oto formularz wniosku o udzielenie koncesji (nas interesuje strona 3):
http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/koncesje/formularze/2012_12/formularz_2_informacje-programowe_2012-12-20.pdf
Jak widać, tematyka lokalna i specjalizacja, o której pisze wyżej Power, to dwie zupełnie różne sprawy.

I jeszcze fragment koncesji NTL Radomsko (podkreślenia moje):

Program będzie: (...)

c) miał charakter uniwersalny, poświęcony tematyce lokalnej, tzn. będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne oraz różnorodną problematykę dotyczącą mieszkańców objętych zasięgiem nadawania;
(...)
e) zawierał tematykę lokalną, w ramach różnych gatunków i form telewizyjnych, w wymiarze nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu tygodnia, w godzinach 6.00-23.00;

Oczywiście papier wszystko zniesie i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadawca kwalifikował jako tematykę lokalną audycje, które nie mają z nią nic wspólnego. W takim przypadku dopiero monitoring KRRiT jest w stanie wykazać stan faktyczny. Rzecz jasna, nie śmiałbym sugerować, że NTL dopuszcza się opisanych praktyk i po prostu kanał dawno nie był monitorowany - pisałem ogólnie. ;)

To prawopodobnie ostatni mój wpis w tym wątku - przynaję, że dość trudno mi dyskutować z wyobrażeniami Powera na temat tego, czy tym jest tematyka lokalna. Gdyby jednak ktoś chciał sprawdzić, jakie stanowisko w tej kwestii ma regulator rynku, zawsze może wysłać maila do KRRiT. Prosto, szybko i skutecznie będzie miał rozwiane wszelkie wątpliwości. :) Edited by wot
  • Confused 3

@wot

Twoja wizja kanału lokalnego jest trafna, ale bądźmy realistami. Kanału w pełni regionalnego, a co dopiero lokalnego nie da się w Polsce utrzymać. W końcu nie bez powodu takie kanały jak CSB TV, Echo 24 TV zakończyły nadawanie, chociaż ten drugi powrócił po tym jak został sprzedany MWE. Już nie wspominając o TVN Warszawa, który mimo, że był nadawany przez bogatego i doświadczonego nadawcę również zakończył nadawanie. Do tego dodajmy regionalne kanały TVP 3, które również w tym temacie pozostawiają wiele do życzenia. Jedynie TVS jakoś sobie radzi, za co osobiście ich podziwiam, mimo że mieszkańcem Śląska nie jestem, ale nawet ten kanał próbował iść w kierunku bardziej ogólnym. Tak więc jak po tych kilu przykładach jasno widać, że nie da się utrzymać kanału w pełni regionalnego, a co dopiero lokalnego.

• Like 2
  • Upvote 2

neo_patryk:
Jasne, że taka koncepcja kanału lokalnego, jaką przewiduje koncesja NTL Radomsko, jest oderwana od dzisiejszych realiów rynkowych. Pamiętajmy, że jakiś czas temu ten kanał nadawał kilka godzin własnego programu (w pozostałym czasie retransmitując TVN) i przede wszystkim nie był rozprowadzany satelitarnie. W tamtych realiach 70% lokalności (w tym powtórki) to nie był wyśrubowany udział. Mnie jednak chodzi o coś innego: koncesja to coś więcej niż papierek, który się dostaje od KRRiT, wkłada do szuflady i o nim zapomina. Jeśli Power ma inną wizję tego kanału niż koncesyjna i chce robić telewizję ogólnopolską, niech po prostu przekona KRRiT do swojej koncepcji i dostosuje do niej zapisy koncesji (np. zmniejszając udział lokalności). A nie udaje, że tematyką lokalną jest coś, co w rozumieniu regulatora nią nie jest.

Edited by wot
  • Like 2
  • Confused 1

W dniu 21.11.2019 o 14:41, Arctic_Air napisał:

10 lat pracowałam w stacji TV. Czy możesz mi coś więcej powiedzieć o raportach o których Ty mówisz? Bo pytałam własnie koleżankę i też o tym nie słyszała. Ewentualnie jakąś podstawę prawną z rozporządzenia, bo w ustawie o "kricie" raczej takiego zapisu nie ma? Liczę na odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań, ale proszę o odpowiedź na powyższe pytanie. 

Czy MWE odniesienie się do mojego pytania? Brak odpowiedzi tylko potwierdza moją tezę o fantazjowaniu lub jak kto woli po prostu  publicznym kłamstwie.

• Confused 1

A to w końcu nie odpowiadziałaś sobie sama w tym samym poście?
Bo widziałem historię edycji, najpierw twierdziłaś, że sprawozdań nie ma...

Potem dopisałaś, że jednak są, ale to nieprawda, że MWE składa najbardziej szczegółowe :D.

Edited by bugmenot
  • Confused 1
  • Upvote 1

Nie prawda! Twierdzę, dalej ,że zdanie iż każdy nadawca musi co miesiąc lub co kwartał składać jest fałszywe. Są kontrole, ale wtedy wysyła się video z archiwizacji. Tym samym zdanie o tym, że MWE składa i jest wzorem jest dalej wg. mnie kłamstwem. Edytowałam, ale z tego co pamiętam to rozszerzałam wypowiedź. 

• Like 1
  • Confused 1

A dobra, już zrozumiałem, trzy kropki w tamtym poście to miał być cudzysłów, a nie Twoja wypowiedź. Przepraszam :).

• Like 1

W dniu 21.11.2019 o 16:59, Darek z Ozimka napisał:

To może czas żeby zamknęli tą stację?

W dniu 21.11.2019 o 17:12, Kirk napisał:

A niby czemu? Jest rentowna, widać plany na przyszłość, więc pytanie o zamykanie nie ma sensu.

Jak to czemu ? Darek chce ją przejąć :rofl:.

@PowerTV czyli dopóki obowiązuje kanał obecna koncesja ,nie będzie zmian w programach lokalnych czyli ich likwidacja ? Jeden z kanałów z MUX-8 na przykład również chyba transmitował Mszę a później  zrezygnował z emisji. Nie pamiętam który w tej chwili.

• Like 1
  • Haha 1

Wypowiadam się: wszystkie stacje składają kwartalne raporty ze swoich poczynań. Najbliższy raport za IV kwartał 2019 trzeba będzie złożyć do 15 stycznia 2020.

• Thanks 1