Skocz do zawartości

Czy i od kiedy serwisy satkurier i medialink są osobno?


john
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie serwisów satkurier.pl i mediaLink.pl. czy kiedykolwiek były one "pod jednym szyldem"; tzn.: jeden serwis "uzupełniał" drugi i odwrotnie.

Kiedy ewentualnie sie definitywnie rozdzieliły (satkurier z siedzibą w Krakowie, a medialink w Katowicach) i jaki ewentualnie był powód tego podzielenia. Wydaje mi się że były razem bo forum było jedno dla obu serwisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pod jednym szyldem, od kiedy dokładnie, pamięta być może Adrian - jak wpadnie i namierzy ten temat to może podpowie ;) Zresztą o fakcie, że były pod jednym świadczy grafika obydwu serwisów, która do tej pory nie uległa większym zmianom (u nas zmiany są planowane...)

 

Z ML rozstaliśmy się w maju 2006 - powodów było kilka, ale już nie będę tego roztrząsać - to sprawa między SK, a ML. Siedziby były z tego co wiem przez cały czas osobne - jedynie serwisy internetowe ze sobą współpracowały i było wspólne forum. Pierwotne, wspólne forum ML i SK zostało zamknięte, a ponieważ uznaliśmy, że serwisowi wielkości SAT Kuriera forum jest nadal potrzebne - powstało nowe już w 100% we władaniu redakcji SAT Kuriera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ale był.....chyba do końca stycznia 2007 :mrgreen: pamiętam jeszcze jeden serwis internetowy autorstwa p. p.t. Adriana Gąbki zanim jeszcze współpracował z "SK" bodzajże: satnews.tivi.pl bylo duzo, szybko aktualizowanych wiadomości super serwis szkoda mi go ze nie ma już. Co do grafiki serwisów SK, forumSK oraz ML dla mnie moze byc zresztą moze znów sie jakos dogadają.... kiedyś. Jakoś tak no nie wiem nie było rywalizacji (nie bylo widać) a wiadomości nie musiały sie dublować i bylo oki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co do samego forum to nie lepiej byłoby je oprzeć o IPB? Moi i jest to płatny skrypt, ale za to zdecydowanie wydajniejszy (szczególnie przy często odwiedzanych forach), bezpieczniejszy i bardziej rozbudowany skrypt forum niż phpBB. Dużo jest w Polsce dużych for dyskusyjnych korzystających właśnie z IPB, m.in. gery.pl, purepc.pl/tweak.pl, pclab.pl, idg.pl, php.pl czy tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z Medialink.pl i Satkurier.pl korzystam już od kilku lat. I szczerze napiszę, oba serwisy ze sobą idealnie współgrały. Jednym z dowodów na tyo było to, że na Medialinku był odnośnik do Satkuriera, a na Satkurierze do Medialinku. I podobnie layout'y. Podobało mi się to, nie musiałem wbijać adresu Satkuriera, bo się fajnie przechodziło. A po za tym tematyka obu serwisów była i jest podobna. Czego nie można było się dowiedzieć z Medialinku, to się dowiedziało z Satkuriera i na odwrót. Szkoda, że ta współpraca się zakończyła.

Marzy mi się, by oba serwisy połączyły się i utworzyły jeden, ale dobry i porządny, nowoczesny serwis internetowy i polskim i zagranicznym rynku mediów oraz o problematyce satelitarnej. W końcu razem można zdziałać więcej.

Mam nadzieję, że kiedyś moje marzenie się spełni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że serwisy wzajemnie się uzupełniały - nie musieliśmy drążyć tematyki medialnej, skupiając się na informacjach czysto z dziedziny techniki satelitarnej. Kontynuowanie współpracy nie było jednak z różnych względów możliwe i powrót do niej także nie jest możliwy - Medialink.pl jest własnością innej firmy, z którą współpracą nie jesteśmy w żadnym stopniu zainteresowani.

 

BTW: Jak już temat jest odkopany, to dodam, że jeszcze w lutym SATKurier.pl przejdzie metamorfozę. Szczegóły wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co zdradzać? Będzie nowy i już :D

PS. Mam nadzieję, że wraz ze zmianą layoutu zmieni się również poziom SatKurier.pl. Jest mi to przykro stwierdzić, ale ostatnio coraz bardziej serwis staje się zaniedbany. Stopka na dole strony: Copyright 2000 - 2006 SAT Kurier. Po lewej stronie panelu adresy satkurier.pl, satkurier.eu i satkurier.tv wciąż przenoszą na adres https://satkurier.pl. Ja z @james_b raportowaliśmy o tym już jakiś czas temu (dokładnie 20 grudnia 2007 r). Również i newsy i te, co kiedyś. Coraz więcej informacji czerpanych jest z innych źródeł (media2.pl, tvpolsat.info itd.) a coraz mniej własnych informacji. Nie mam nic przeciwko, ale trochę lepiej czyta coś "świeżego" na stronie SAT Kuriera niż to, co czytałem wcześniej na media2.pl.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, bo nie miałem takiego zamiaru. Trzymam mocno kciuki za serwis, bo właśnie od niego zacząłem moją fascynację TV Sat.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu poprawiać drobnicy na starej stronie, na nowej te drobne elementy są skorygowane. Newsów własnych mamy nadal najwięcej spośród konkurencji (zwykle opisane Inf. własna). Dodatkowo wymieniamy się informacjami z różnymi serwisami, z którymi współpracujemy w jakimś stopniu - zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi - to zmianie nie ulegnie. Na nowej stronie nastąpi też pewna niby mało istotna zmiana, ale jednak - do tej pory newsy starsze niż z roku 2004 nie były już wyświetlane. Uznaliśmy jednak, że nie ma sensu ukrywać starszych informacji - stanowią ciekawostkę historyczną. Na nowej wersji witryny będą ponownie dostępne. W końcu serwis internetowy SATKurier.pl ma blisko 8 lat (wystartował jakoś w grudniu 2000) - jesteśmy najstarszym istniejącym portalem tego typu w sieci, będziemy to wielokrotnie podkreślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...