Skocz do zawartości

Najwyższy Czas!


Gość pauulo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten tygodnik konserwatywno-liberalny jest wydawany od 31 marca 1990 roku, początkowo związany z Unią Polityki Realnej, teraz z Nową Prawicą.

 

Znajdziemy w nim wiele rzeczy nieobecnych lub rzadko spotykanych w wielu innych gazetach, np. numerowanie stron znakami rzymskimi, tradycyjne tytuły przy nazwiskach, tłumaczenie lub spolszczanie obcych imion i nazwisk (np. Mikołaj Sarkozy, Jerzy Krzak, Brygida Dzida, Włodzimierz Putin, Michał Jackson, Michał Douglas, Michał Felps, etc.), łącznie z oddawaniem zdrobnień (np. Antek Blair, Jaś Kasa, Karolek Chaplin, etc.), czy częste używanie ortografii sprzed reformy z 1936 roku.

 

Co sądzicie o tym tygodniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tradycyjne tytuły i spolszczone nazwiska są domeną JKM, on tak pisze także w tekstach do Angory.

 

Co do tygodnika, czasami uda mi się dostać jakiś numer sprzed kilku tygodni, ale nie kupuję, jeśli już, to w Toruniu w pewnym sklepie gdzie sprzedają prasę za 50% ceny. Najwyższy Czas jest droższy od reszty tygodników, kosztuje bodajże 6,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najwyższy Czas! kosztuje tyle samo co inne tygodniki - 5,90 ale często wychodzi jako numer podwójny, na dwa tygodnie i wtedy kosztuje 7,90 (wychodzi tak przez całe wakacje i w święta). Gazeta ma normalnie 52 strony a w wydaniu podwójnym 68 stron.

 

Co do samego tytułu - JKM absolutnie nie popieram, ale czasami tę gazetę kupuję po to by poznać poglądy JKM na różne sprawy. Jest tam dużo artykułów o tematyce zagranicznej, kącik szachowy i brydżowy.

 

Aha, Najwyższy Czas! jest teraz związany z partią KORWiN a nie z Nową Prawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Trochę się teraz pozmieniał cykl wydawniczy. Od kilku miesięcy "NCzas!" jest wydawany w formie dwutygodnika jako numer podwójny, i obecnie kosztuje 7,90. Wersja elektroniczna jest tańsza, tylko 4,90. Wczoraj wpadł mi w ręce aktualny numer, ktoś zostawił w pociągu którym mój tata z pracy wracał, jest tam parę ciekawych tekstów o Żołnierzach Wyklętych, w tym jeden opowiadający o stosunkach między Wyklętymi a UPA (nawiasem mówiąc to okładkowy temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach numerów podwójnych zawsze było 7,90 - może to i dobra strategia, bo często teksty tam publikowane nie nadają się do klasycznego tygodnika, a i tematyka jest szersza. To nie jest gazeta czysto informacyjna.

To to wiem, że przy podwójnych było 7,90. Po prostu chodziło mi o to, że podwójne jest w zasadzie każde wydanie, a nie tylko to przypadające na jakieś święta. W numeracji dalej będą 52 numery, ale wydań będzie 26. Nawet pamiętam, że przy wyjaśnianiu tej decyzji przez redakcję pojawił się argument, że jest to pismo zajmujące się bardziej analizami, a nie tak zwaną "bieżączką", i to widać w tym piśmie. Tam nawet nie ma rubryki czysto informacyjnej, większość tekstów to analizy i teksty publicystyczne omawiające sprawy w szerszym kontekście. Różnica jest, wystarczy porównać "NCzas!" z dowolnym innym tygodnikiem.

 

Janusz Korwin-Mikke pisze takie czasopismo jakiego chcą Polacy, z drugiej jednak strony jest to gazeta która robi krzywdę moim zdaniem.

Szczerze to ja nie rozumiem, co masz na myśli. JKM nie pisze całego czasopisma, tylko jeden krótki felietonik koło wstępniaka naczelnego, jeden całostronicowy felieton oraz jeden artykuł. Poza tym ten zwrot "takie jakiego chcą Polacy" - nie wszyscy, tylko ci, którzy lubią styl prezentowany przez to pismo. I w jaki sposób niby ta gazeta robi krzywdę, i komu? Innym tygodnikom robi? Ludziom, którzy nie podzielają poglądów prezentowanych przez autorów? To prędzej dany autor może "robić krzywdę", a nie całe pismo. Zresztą, akurat tu zauważam pluralizm. Na łamach "NCzasu!" często publikuje swoje teksty Leszek Szymowski, autor książki nt. Smoleńska, w której opowiada się za tym, że to był zamach. A w numerze, o którym pisałem 20 marca, jest obszerny tekst Michała Fiszera o komisji Macierewicza, i tam autor mówi, że żadnego zamachu nie było. Czyli w redakcji jest pluralizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od stycznia 2017 roku zmiany w cyklu wydawniczym. "Najwyższy Czas!" znowu stanie się tygodnikiem, podwójne będą tylko numery z okazji świąt. Cena wróci do poziomu 5,90, objętość w numerach pojedynczych będzie taka jak kiedyś, czyli 52 strony. Zmieni się także dzień wydawania nowego numeru. Obecnie "NCzas!" pojawia się w środy, od przyszłego roku będzie to poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W poniedziałek "Najwyższy Czas!" ukazał się ponownie jako tygodnik, jednak trochę się szczegóły pozmieniały względem tego, co pisałem poprzednio. Objętość numeru jest taka sama jak przy cyklu 2-tygodniowym, utrzymuje się także cena 7,90 zł, co klasyfikuje to pismo jako najdroższy obecne (na równi z "Tygodnikiem Powszechnym") tygodnik opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że NCz! jest jednym z niewielu czasopism, które nie zamieszczają żadnych reklam, nie licząc reklamy swojego sklepu i ogłoszenia o prenumeracie. Szata graficzna bardzo mi się podoba, moim zdaniem jedna z lepszych w przypadku tygodników opinii. Jak już wcześniej wspominałem, mam zupełnie inne poglądy, ale czasem zdarzy mi się kupić NCz!, choćby dlatego by poznać stanowisko i argumenty drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...