Skocz do zawartości

Led TV do 1300zł 39-40cal


Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne. Powinno wybrać automatycznie. Na pilocie u góry po lewej stronie powinien być przycisk AV - naciśnij.

Następnie kursorem strzałek (wokół przycisku OK) przyciskając strzałkę tą skierowaną w dół wybierz odpowiedni sygnał - HDMI 1 lub HDMI 2 a obraz zaskoczy sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłączyłem tv poprzez HDMI do n-ki dekodera i wyskoczyło wybrać antena, czy kablowa...dałem antena nic nie znalazło...dałem kablowa też nic....

 

To co podajesz to jest początkowe menu telewizora, naciśnij anuluj, lub coś podobnego w tym stylu np. zainstaluj później, włącz dekoder n-ki telewizor powinien automatycznie przełączyć się na źródło zewnętrzne. Tutaj masz elektroniczną instrukcję obsługi strona 16. Jeśli nie przełączy się na źródło zewnętrzne, to naciśnij na pilocie ,,AV" wyskoczy menu ze źródłami odbioru, wybierz HDMI1 lub 2 (w zależności do którego gniazda podłączyłeś kabel. Naciśnij na pilocie ,,OK" i oglądaj, pamiętaj że dekoder musi być najpierw włączony.

 

PS. Jeśli miałeś telewizor kineskopowy podłączony przez złącze EURO, to może być konieczność przełączyć rozdzielczość w dekoderze. Ale nie mam dekodera n-ki, musiałbyś zobaczyć instrukcje do tego dekodera. W dekoderze UPC jest taka opcja rozdzielczości ,,AUTO" na tym ustawieniu dekoder sam dostosowuje rozdzielczość do aktualnego sygnału, ale nie wiem jak jest w N-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV uruchomiony trzeba było na dekoderze ustawić przyciskiem rest 1080i bodajże hmm odnośnie wrażeń

 

ustawiłem kontrast dynamiczny to bardzo ładne kolory-siedzę 2.5m od tv tylko hmm nie wiem czy nie za dużo wymagam czy jak ale jak się zbliży do TV i kontrast jest dynamiczny czyli wszystko bardzo mocno ładnie świeci to im bliżej się zbliży to widać takie rozmazania postaci jak się oddala jest powiedzmy ok

 

co do kanałów HD zależy na 10 dwa odbierają tak sobie tzn że widac z daleka jak by ten tryb dynamiczny był za bardzo i tv lekko nie dawał sobie rady po za tym kanały sd też zależy jedne dość ładnie drugie trochę gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem kontrast dynamiczny

Ustawiłeś obraz dynamiczny. A teraz na tym obrazie dynamicznym możesz ustawić według swoich upodobań: kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość. I proponowałbym wybrać balans bieli "zimny" - zresztą sam zdecyduj, czy lepiej będzie z "ciepłym" lub "normalnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans bieli mam zimny dwie pierwsze opcje od góry tzn jasność chyba i kontrast po 95% a kolor i ostrość po 50% oryginalnie było ustawione kontrast i jaskrawość 100% i kolor ostrość 50% więc tylko te dwa górne zmniejszyłem o 5%

 

aha i mam funkcję w obrazie redukcja szumów.. minimalna...pośrednia...maksymalna ustawiłem na pośrednią... dodam dzisiaj akurat pada deszcz i w n-ce siła sygnału ok..ale jakość już mam na 51% a przeważnie mam 80% czy to może tez być o to,że o te 30%spadła jakość obrazu podczas deszczu i dla tego widać? a jak obraz pojdzie o te 30% do góry to będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrast zdecydowanie za silny.

Spróbuj ustawić tak:

Kontrast 40 - 50

Jaskrawość 0

Kolor 21

Ostrość 5

Chodzi oto, aby cera wyświetlanej twarzy była zbliżona do tej naturalnej z obrazu widzianego ze studia.

Pamiętaj, że to jest "zabawa" i szukanie najlepszej opcji widzianego obrazu twoimi oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans bieli mam zimny dwie pierwsze opcje od góry tzn jasność chyba i kontrast po 95% a kolor i ostrość po 50% oryginalnie było ustawione kontrast i jaskrawość 100% i kolor ostrość 50% więc tylko te dwa górne zmniejszyłem o 5%

 

aha i mam funkcję w obrazie redukcja szumów.. minimalna...pośrednia...maksymalna ustawiłem na pośrednią... dodam dzisiaj akurat pada deszcz i w n-ce siła sygnału ok..ale jakość już mam na 51% a przeważnie mam 80% czy to może tez być o to,że o te 30%spadła jakość obrazu podczas deszczu i dla tego widać? a jak obraz pojdzie o te 30% do góry to będzie lepiej?

Żeby wydobyć z tv jak najwięcej musiałbyś zrobić kalibracje, ale poszukaj w internecie informacji o tym odbiorniku może gdzieś natrafisz na ustawienia

np. zobacz tutaj http://www.hdtv.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączyłem kanał hd n-ki z meczem i ustawiłem kontrast 86%

 

jaskrawość 88%

 

kolor i ostrość 50%

 

chwile się z tym bawiłem ale ojciec jakoś mówi,że mu się podoba jak jest taki no jaśniejszy,że wszystko bardziej czerwone itp.Też nie mam nerwów do ustawiania.

 

Zależy to jeszcze jedne kanały HD są super...a nie raz zdarzy się gorszy

 

Kanały SD hmm ujdzie obraz ale widać z daleka taką '''rozmazłość'' ogólnie całego tła tak w skali umiarkowanej jak się zbliży oczami do tv do ekranu to widać dość bardzo ale z daleka jest okej... ciekawe jak w dzień będzie wyglądało to jutro przetestuje

 

 

Mam takie pytania dwa

 

Czy jeśli obraz z n-ki jakość dzisiaj mam 50% a jak nie pada to 80 a nawet 85% to znaczy to,że jak się polepszy np jutro to obraz w tv będzie lepszy? tzn zmniejszy się smużenie itp?

 

i jeszcze dwa pytanka

 

-czy kanały hd to są kanały już full hd czy nie?

 

-ustawiłem rozdzielczość na 1080i była jeszcze bodajże 720 i jakaś 500(coś) czy dobrą wybrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem do tego telewizora ustawienia na zagranicznym forum, jak chcesz to się pobaw ;

 

Tryb obrazu - Normalny

Podświetlenie 70.

Kontrast 95

Jasność 5

Kolor 45

Ostrość 30

Kolor temp - Normalny

Tryb Eco - Wyłączony.

Redukcja szumów - Wyłączony

Panel NR off.

16: 9 - skanowanie obrazu.

 

A z tym oprogramowaniem to tak jak napisał @bogdan nie kombinuj, szukałem na stronie Panasonica i nie ma oprogramowania do twojego telewizora. Jak by było to można instalować, nie traci się gwarancji, ale nie ma.

 

Nie spodziewaj się cudów, bo ten telewizor nie ma algorytmów poprawy obrazu. Ja bym ustawił rozdzielczość na 720, trochę kanały SD będą lepiej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości ekranu to wielkiej różnicy nie odczujesz między 1080 a 720 ja bym wybrał 720 ze względu na SD. Najlepiej to kanały SD wyglądają przy rozdzielczości 576, ale wówczas przy kanałach HD byłaby kicha a nie kanały HD :) kompromisem jest ustawienie 720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki kolego spytam jeszcze odnośnie tego pytania

 

Czy jeśli obraz z n-ki jakość dzisiaj mam 50% a jak nie pada to 80 a nawet 85% to znaczy to,że jak się polepszy np jutro to obraz w tv będzie lepszy? tzn zmniejszy się smużenie itp?

 

aha i czy lepiej mieć włączoną na minimum redukcję szumów obrazu czy całkowicie wyłączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kalibracja, to jakaś obsesja. Pamiętajcie, że nie mamy jednakowych oczu. Są zielone, niebieskie, piwne, szare, czarne...

I to, co będzie wydumane przez kalibrującego niekoniecznie będzie odpowiadać oglądającemu.

Pelna zgoda. Ja skalibrowałem ale tak na prawde to byłem w stanie sam o wiele więcej, lepszych ustawien, sam sobie zrobić. Nie dawajcie byle komu zarobić. Ja to zrobiłem w formie min. testu, przekonania się czy tak na prawde taka kalibracja ma sens. Nie wyzucajcie pieniędzy "w bloto" słynnemu Maciejowi Koprowi z skalibruj.pl i innym podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie satelity, to się nie wypowiem, bo mam kablówkę. Jak miałem Cyfrę + to przy słabym sygnale telewizor mi klatkował (zamrażał się obraz) jak sygnał się polepszył, to było OK, teraz przy kablówce nie mam tych problemów. Odnośnie redukcji szumów lepiej wyłączyć, ale możesz nastawić minimum. Jak masz w menu opcję ,,Zmniejszenie usterek MPEG" to nastaw na wyłączony.

Przy tej klasie telewizora, to nie ma sensu kalibrować, tym bardziej że kalibracja kosztuje 400 stówki, a nic by nie dała w tej klasie cenowej.

 

@moqu'ai pozwolę się nie zgodzić z tobą odnośnie pana Macieja. Jak się ma wysoko zaawansowany telewizor za parę tysięcy, co ustawień jest multum, to samemu się tego nie ogarnie, trzeba skalibrować go profesjonalnie. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawien multum, mimo iz tv z najtańszych.

Gosc po byku się zna, tak skalibrował tv, ze w ogole detali w czerniach nie można było zobaczyć/odróznic. Po za tym jak mu powiedziałem ze jakos karnacja rasy bialych ludzi wygląda zielonkawo, to powiedział ze tak ma być, a kiedy ja mu powiedzialem ze biali to raczej odcien skory maja różowawy lub lekko czerwony a na pewno nie zielonkawy, to go zatkalo. A ustawien w swoim tv mam tyle samo co w tv sredniej klasy, po za opcja tru motion.

I ustawienia były wykonywane w trybie expert "Isf"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie to ze w tych rozszerzonych trybach, możesz usyskac lepsza biel i czern, oraz wyregulować każdy kolor z osobna.

Z tym ze to już taka wyzsza szkola ze nawet sprzet Kopra, sobie z tym nie poradzil. Bo z czerni wyszedł mu jeden z odcieni czerwony(na murzynach, na ich kolorze skory to wychwyciłem, a zas zielonkawe przekłamanie, wyszlo na odcieniu białej ludzkiej karnacji, i nie tylko bo np. jezdnia, tez dawala taki odcien, a powinna dawac szary) No ale jego tekst na to jest taki. Takie zamierzenia, miał tworca danego materialu. Przy tych czerniach o których wcześniej wspominałem była ta sama spiewka. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...