Jump to content

Cyferki na CANAL+ Sport

Recommended Posts

Po polsku? Bo jeśli nie to żadna alternatywa. Większość osób po 50 roku życia zna tylko język polski + czasami dukają po rosyjsku. Angielski umieją głównie młode osoby i to nie wszystkie.

A ja osobiście chociaż umiem angielski, to nie oglądał bym filmu ani meczu w tym języku, bo oglądając film czy mecz nie chcę zajmować sobie głowy tłumaczeniem w locie na polski.

Edited by przemek1234

Taa, bo osoby 50+ akurat się bawią w jakieś lewe streamy dla jednego meczu w 4K :)...

Problemy z właścicielami praw, C+ miało z powodu np. nielegalnego pokazywania meczy w pubach (co doprowadziło do bana na transmisje części spotkań Premiership), ludzi streamujących mecze na zagranicznych portalach itd.

A najbardziej obrywają na razie legalni abonenci, chący np. skorzystać ze swojego tunera...

Edited by bugmenot
  • 2 weeks later...

OK. Powiem wam, że trochę zmieniłem podejście do tematu po zobaczeniu tego na własne oczy. Sądziłem, że mowa o pokazaniu się małego napisu gdzieś w rogu na 5 sekund ze dwa razy na cały mecz, bo tak bywało kiedyś. A teraz przy włączonym Canal+ Sport 2 i meczu Premier League, ten napis był wielki, na środku ekranu i w dodatku jak się uparli to przez bite parę minut pokazywał się na ekranie co chwilę. Kompletny brak szacunku dla widza. A najlepsze, że piractwa to w ogóle nie powstrzyma, bo raz że Canal+ Sport 2 hula w Seca, a dwa że abonenci kablówek tego już nie zobaczą. :D

Edited by przemek1234

No żeby zwalczać nielegalny streaming. Tylko jaki jest sens skoro na tunerze z Linuksem się nie pojawią. A zarówno Cameleona jak i Caymana odpalisz w tunerzez Linuksem. Fakt faktem, że Caymana trudniej odpalić, ale się da. A streaming to potężna zorganizowana działalność przestępcza. I oni mogą sobie pozwolić na to by odpalić Caymana na tunerze z Linuksem, bo są na to sposoby. Poza tym większość tzw. słupów ma jeszcze Cameleony i ani myśli się ich pozbywać. Nie twierdzę, że nie ma ludzi robiących streaming z sprzętu operatora, ale to są małe żuczki, które mają PC+ dla siebie i postanowiły wrzucić stream na jakiś social media, bo stwierdziły, że to dobry pomysł. Ale to jest margines i zwalczanie go nie ma sensu.

Niektóre streamy udostępnione w sieci pobierają obraz z oryginalnego dekodera nc+, np. ze złącza AV euro, czy HDMI. Wtedy te cyfry wyświetlają się i już wiadomo z bazy abonów, kto udostępnił transmisję. Mam nadzieję, że wyraziłem się krótko i na temat.

Co do umocowania prawnego tej funkcjonalności, to znalazłem takie coś: https://sklep.pl.canalplus.com/__data/assets/pdf_file/0019/9253/Obowiazki_informacyjne_DTH_15072020.pdf

I tam w punkcie 15. jest taki fragment:

CANAL+ Polska S.A. jednocześnie informuje, iż stosuje inne formy zabezpieczeń treści przed nielegalnym rozpowszechnianiem, w tym wyświetlanie numeru karty Abonenta na ekranie odbiornika telewizyjnego podczas rozpowszechniania audycji.