Skocz do zawartości

Cyferki na CANAL+ Sport


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Były przez ok 60 sekund 1 połowy i tyle samo w drugiej połowie, takie uciążliwe są 2 minuty z cyferkami w trakcie 90 minut meczu?

Dla mnie bardzo uciążliwe- dla kogoś innego może mniej...Bawi mnie jednak to, że oni chyba naprawdę wierzą w to, że tym sposobem ograniczą streaming...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Akurat sprawa dotyczy tylko sprzętów od operatora( jaki ma sens no nie wiem)Ale kto wie czy w stumieniu przy innych dekoderach nie leci cos;) moze to tez ma cos z sharingiem wspolnego? dziwne tez ze tylko na dekoderach z NMA a nie conax..

 

Aplikacja Mediahighway. Po protu odpala się wyświetlanie numeru katy jaka jest w czytniku. Ślą tylko kawałek kodu MHW do wszystkich tunerów. On odczytuje numer kart w sloci i wyświetla na keranie.

Tunery z Conax nie maja motoru aplikacji interaktywnych.

 

Można tez wyłapać, która kablówka postawiła tuner z MHW z kartą abonencką a nie dla operatora..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przez ok 60 sekund 1 połowy i tyle samo w drugiej połowie, takie uciążliwe są 2 minuty z cyferkami w trakcie 90 minut meczu?

Dla mnie bardzo uciążliwe- dla kogoś innego może mniej...Bawi mnie jednak to, że oni chyba naprawdę wierzą w to, że tym sposobem ograniczą streaming...

 

 

Po prostu uważają że każdy jest piratem i dlatego dają te cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przez ok 60 sekund 1 połowy i tyle samo w drugiej połowie, takie uciążliwe są 2 minuty z cyferkami w trakcie 90 minut meczu?

Dla mnie bardzo uciążliwe- dla kogoś innego może mniej...Bawi mnie jednak to, że oni chyba naprawdę wierzą w to, że tym sposobem ograniczą streaming...

 

Mój brat pracował w knajpie w Londynie. Tam robią naloty na knajpy i sprawdzają czy nie pokazują meczu z wykorzystaniem dekodera zagranicznej TV (w UK telewizje nie pokazują wszystkich meczy ligi angielskiej). Jak pokazuje się numer karty to wiedzą kto jest słupem. Z tego co mi mówił jest to wymóg ligi angielskiej wobec wszystkich zagranicznych TV, które chcą pokazywać ich mecze.

Myślę, że jest to właśnie to.

Pozdr

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Ruch - Lechia w necie i żadnych cyferek nie widziałem. Więcej problemów sprawiają te "zabezpieczenia" legalnie oglądającym niż piratom :) (swoją drogą nie ma tu mowy o żadnym piractwie bo zgodnie z prawem oglądając na streamie nie łamię prawa).

Te zabezpieczenia przypominają mi trochę zabezpieczenia w legalnych filmach na DVD kiedy to trzeba zobaczyć ostrzeżenia dotyczące piractwa, kiedy to na spiraconych plikach tych ostrzeżeń brak :) LOL

Także kulą w płot z tymi zabezpieczeniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale te nr nie pojawiają się tylko na PL ale juz na meczach innych lig miedzy innymi na naszej Ekstraklasie

 

Na Ekstraklasie nigdy tego nie widziałem (a właśnie w tej chwili oglądam mecz :) ). Cyferki pojawiają się tylko na Lidze angielskiej, przynajmniej na moim dekoderze (wifibox+), a i to rzadko.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że chyba jest jeden warunek żeby się pojawiało (przynajmniej mi się tak wydaje) mecz trzeba oglądać od początku czyli przed pierwszym gwizdkiem (początek meczu lub początek 2 połowy) i po kilku- kilkunastu minutach zaczynają się pojawiać (najwięcej razy kasowałem 7x a najmniej 3x ten numer).

Jak się wbijałem na mecz w trakcie to nigdy mi to nie wyskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obserwuję to u siebie od jakiegoś miesiąca podczas meczów ligi angielskiej i hiszpańskiej - innych lig nie oglądam to nie wiem.

 

Wpienia mnie to na maxa. nie po to płacę grubą kasę żeby mieć możliwość oglądania ligi angielskiej żeby mi psuto przyjemność oglądania meczu do niczego mi potrzebnymi "cyferkami".

Zadałem sobie trud i przeanalizowałem do A do Z regulamin świadczenia usług przez NC+ i nie widzę tam żadnego zapisu, który by im dawał prawo do zakłócania/ wzbogacania sygnału poprzez tego typu komunikaty.

 

W moim odczuciu te "cyferki" na obrazie w istotny sposób wpływają na jakość korzystania z usługi telewizyjnej ( skoro wywołuje to u mnie negatywne odczucia jako osoby oglądającej), co jest złamaniem przez NC+ umowy o świadczenie usług. Nie umawialiśmy się na taki sygnał telewizjny. Gdybym wiedział, że tak będzie wyglądać to nie zgodziłbym się płacić tyle ile płace za paczkę Canal+.

 

Zamierzam na dniach do tych baranów napisać skargę i wymusić prawidłowe wykonanie umowy, a jak się będą rzucać do uznam dodatkowo że to jest praktyka naruszające zbiorowe interesy konsumentów, co zainteresuje UOKIK. Mało im było problemów przy fuzji ? Porobię zdjęcia żeby był dowód.

 

Jak będzie chęć to mogę się podzielić na forum wzorem pisma ze skargą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to wkurza. Następny przykład amatorszczyzny NC+ albo co gorsza celowe działania sugerujące że każdy abonent jest potencjalnym złodziejem sygnały.

Oprócz cyferek pojawia się również na kilka sekund plansza z ostrzeżeniem kopiowania.

Mam chęć zobaczyć wzór pisma ze skargą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy słyszeliście przy aneksowaniu podczas rozmowy z konsulem pytanie brzmiące mniej więcej tak; Czy abonent wyraża zgodę na przesyłanie informacji na dekoder, email itd. .. Jeśli nie zwrociliscie na to uwagi. ... i się zgodziliście, to żadne pisma, skargi wam nie pomogą. Operator tylko to odnotuje i pomyśli nad kolejnym uszczesliwieniem abonenta, być może w mniej drastyczny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...