Skocz do zawartości

Układ kanałów platformy CANAL+ – dyskusja ogólna


kanalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2019 o 20:44, SatExpert napisał:

Ale po co Ci odstępy na liście? :o

Po to, aby cała lista kanałów była schludnie i estetycznie ułożona oraz podzielona. Po to, że przy dodawaniu, usuwaniu czy przesuwaniu kanałów pozycje pozostałych byłyby nienaruszane, chociażby teraz po dodaniu TVR. Jakbym dał ten kanał do ogólnotematycznych czy rozrywkowych, to pozycje następnych kanałów poprzesuwałyby się o jeden slot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstępy fajna rzecz, mam tak właśnie to na tv z modułem CI ułożone (setkami). Vectra tak ma kanały i kiedy jakieś 10 lat temu byłem ich abo to się do tego przyzwyczaiłem i stosuje do teraz ;).

Same listy kanałów zarówno w UPC, NC+ czy CP to porażka. Pomieszanie z poplątaniem, powtórzone kanały itd...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Po to, aby cała lista kanałów była schludnie i estetycznie ułożona oraz podzielona. Po to, że przy dodawaniu, usuwaniu czy przesuwaniu kanałów pozycje pozostałych byłyby nienaruszane, chociażby teraz po dodaniu TVR. Jakbym dał ten kanał do ogólnotematycznych czy rozrywkowych, to pozycje następnych kanałów poprzesuwałyby się o jeden slot. Ogarniasz czy jeszcze bardziej trzeba tłumaczyć tak logiczną rzecz? ;)

Da się zrobić, ale trzebaby na kompie trochę się nagimnastykować (stworzenie "fałszywego" transpondera i dodanie na nim pustych kanałów bez nazw, a następnie ustawienie ich pomijania i wrzucenie na odpowiednie pozycje na liście). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich roszadach na liście  jak teraz kanały zmieniły pozycję i kilkadziesiąt miejsc Operator mógłby skorzystać z możliwości poinformowania klienta o zmianach  czy to wiadomość na ekranie, czy choćby sms.

Nie każdy ma internet  i może pomyśleć że dana tv wyleciała z oferty skoro np. AXN jest, a tu gdzie był  AXN White jest coś innego i nastąpiła zmiana oferty. My tutaj się wymieniamy i nas to nie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Od dawna w ten sposób operator informuje o zmianach na liście. Na dodatkowe komunikaty za chwilę byłoby marudzenie o zaśmiecaniu ekranu itd.

 

Co do układu kanałów to jedyne sensowne zmiany to możliwość samodzielnego układania własnej kolejności. Wszelkie inne protezy typu grupowanie kanałów czy setkowe nie rozwiążą tematu, bo zawsze znajdzie się grupa którym to nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MediaBOX-a i nie widziałem komunikatu o zmianach, jednak aktualnie mam pakiet Start +  i po włączeniu np. AXN White od razu info że go nie mam w pakiecie. A też mnie drażnią reklamy po uruchomieniu dekodera na cały ekran. Jednak zmiany listy nie są często.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Od dawna w ten sposób operator informuje o zmianach na liście. Na dodatkowe komunikaty za chwilę byłoby marudzenie o zaśmiecaniu ekranu itd.
 
Co do układu kanałów to jedyne sensowne zmiany to możliwość samodzielnego układania własnej kolejności. Wszelkie inne protezy typu grupowanie kanałów czy setkowe nie rozwiążą tematu, bo zawsze znajdzie się grupa którym to nie odpowiada.
Na WifiPremiumbox tego nie było. O zmianach dowiedziałam się z forum.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powinni zmienić układ na następujący:

 

1) 107 - Canal+ 4K UHD 

2) 108 - Canal+ Sport

3) 109 - Canal+ Sport 2 

4) 110 - Canal+ Sport 3

5) 111 - Canal+ Sport 4

 

Bo obecnie jest straszny bałagan logiczny, a przede wszystkim powinni w końcu dać możliwość ułożenia listy po swojemu. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, serio w tym starym "chrupku" - DSI 83 - jest taka możliwość, a w nowszych sprzętach nie? Może trzeba napisać petycje do nowej Pani Prezes i nas wysłucha by udostępnili nam tak mocno zaawansowaną funkcję jaką jest ułożenie listy kanałów pod siebie ?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 19:46, shevchenko1987 napisał:

Powinni zmienić układ na następujący:

 

1) 107 - Canal+ 4K UHD 

2) 108 - Canal+ Sport

3) 109 - Canal+ Sport 2 

4) 110 - Canal+ Sport 3

5) 111 - Canal+ Sport 4

 

Bo obecnie jest straszny bałagan logiczny, a przede wszystkim powinni w końcu dać możliwość ułożenia listy po swojemu. 

Wtedy to wciąż wyglądałoby paskudnie.

 

110 | CANAL+ 4K ULTRA HD

111 | CANAL+ SPORT HD

112 | CANAL+ SPORT 2 HD

113 | CANAL+ SPORT 3 HD

114 | CANAL+ SPORT 4 HD

 

A całą resztę przesunąć do przodu i po problemie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...