Skocz do zawartości

Antena na kilka satelitów co 3 stopnie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr77sat

Jezeli chcesz tylko te pozycje odbierac co napisales to wystarczy 80/90 -tka. Ale na przyszlosc to kup 115 np TRIAX-a. Moze jeszcze cos bedziesz chcial ogladac wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie jesteście mi wstanie pomoc jaka minimalna wartość średnicy anteny należy zastosować.

pozdrawiam

Na 80 ciężko będzie ustawić konwerter na 16E nawet przy stosowaniu konwerterów o wąskim promienniku (wiem to z doświadczenia). Najbardziej optymalna, minimalna odległość kątowa pomiędzy satelitami dla takiej anteny to 4 stopnie. W grę wchodzi np. monoblock z rozstawem 3st., jednak skoro chcesz odbierać co najmniej kanały z 3 satelitów takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę (problem z podłączeniem konwerterów monoblock oraz single do typowego przełącznika DiSEqC). Proponuję zakup anteny o średnicy najlepiej 100 cm i do tego 3 konwertery o wąskich promiennikach. Dodatkowo przełącznik DiSEqC z 4 wejściami oczywiście. Dodatkowo możesz wykorzystać ostatnie wejście przełącznika i dołożyć kolejny konwerter, np. na pozycję 9E, gdzie jest kilka ciekawych kanałów HD z Francji, Węgier oraz inne z całego świata :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Podepnę sie pod ten wątek z moim pytaniem.Czy do anten z kilkoma konwerterami można np zastosować jeden konwerter twin a resztę single?By np z HB była możliwość oglądania jednego kanału i innego oglądania.Dodatkowo czy przy takiej antenie  jest możliwość podłączenia pod np 2-3 odbiorniki.Chodzi mi o anteny typu t90 czy E85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, mogą być różne typy (spotykałem się z opiniami, że najlepiej jedna marka jeden typ, ale myślę, że to w dzisiejszych czasach już bez znaczenia).

2. Jeśli użyjesz LNB z odpowiednią ilością wyjść (pomijam Unicable, bo one nie są dobre pod multifeed z wielu pozycji) to jak najbardziej i możesz też zrobić dowolne kombinacje, np. na jednym z 3 satelitów, na innym z dwóch - byleby dobrać LNB i przełączniki pod zastosowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co sie stosuje np przy takich kombinacjach?Jakieś połączenia kaskadowe z diseqc?Bo planuje w tym roku T90,E85+Laminasat 120 pełna orbita lub jedna z nich.Ale HB interesowało by mnie oglądanie i nagrywanie w tym czasie co innego reszta pozycji już nie.Interesują mnie głównie  zakres zachód 4W i okolice,13,19.2,42E+ inne a nie wiem czy jest sens kręcić często np z 42 E na 5 W (multisteam).Dodatkowo  dobra by była możliwość podłączenia takiego zestawu pod więcej niż jeden odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...