Skocz do zawartości

TechniCorder ISIO STC


Marcin1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś ma więcej doświadczeń z tym sprzętem? Jak w końcu jest z obrazem - jakość obrazu OK, czy zamglony? 

Jak współpracuje z modułami CI/CI+ np. Cyfrowego Polsatu? Da się nagrać kilka programów na raz, a później odkodować?

Edytowane przez Gmorpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Przejrzałem posty w tym temacie i ze względu iż waham się pomiędzy zakupem tego tunera lub jakiegoś innego opartego na linuksie na przykład OPENBOX SX9 COMBO HD CI+, postanowiłem też dorzucić kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

Na stronie producenta tego tunera czytamy:

 

  • Format video: MP4, MKV, MOV, TS, TS4, VOB, WMV, Xvid, AVI
  • Kodeki video: MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1, H.264, DivX

 

Czy ten tuner umożliwia odtwarzanie filmów z sieciowego dysku twardego który znajduje się w domowej sieci LAN? Czy dobrze odtwarza filmy z kontenera matroska? Interesuje mnie też akcja w drugą stronę. Czy ten tuner umożliwia zapis odbieranego programu na dysk twardy, lecz nie na lokalny dysk twardy, tylko na dysk twardy który jest podłączony do domowej sieci LAN?

 

Czy ktoś przetestował działanie tego tunera z tym nowym modułem CI+ od NC+? Nie chciałbym po zakupie znów zwracać sprzętu.

 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nowy moduł CI+ od nc+ działa bardzo dobrze z tym odbiornikiem, testowałem go przez około 30 dni i nie miałem żadnych problemów. No oczywiście trzeba wiedzieć że moduł ten jest jednostrumieniowy i nakłada przez to pewne ograniczenia w czasie nagrywania.

Co prawda nie korzystałem z dysku sieciowego podpiętego do odbiornika, ale chyba jest taka możliwość, ponieważ jak weszłem w ustawienia nagrywania i w tym samym czasie w tej samej sieci lokalnej miałem włączony komputer z Windowsem to był on dostępny na liście wyboru nośnika do nagrywania.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Mam problem po ostatniej zmianie parametrów tp. 10719v z hb, robiłem już różne tricki, kasowałem kanały z tego tp, skanowałem ponownie i po jakimś czasie modulacja tego tp. wraca do qpsk a powinno być 8psk. Niestety w Technisatach nie ma takowej listy transponderów dostępnej z poziomu odbiornika.

Wiem że może usunięcie całej listy i ponowne przeskanowanie hb by w tym pomogło ale ja mam ułożonych prawie tysiąc kanałów z różnych tp. i nie chce mi się od nowa tego układać. Czy ktoś miał podobny problem lub ktoś ma jakąś sugestię co z tym zrobić?

p.s. wszystkiego co najlepsze na Wielkanoc dla wszystkich userów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki TechniSat-a korzystają z danych emitowanych w tablicy NIT, aby aktualizować transpondery na bieżąco w tle. To działa super, jeśli nadawcy tego pilnują, a u nas od zawsze jest z tym ból. Na razie nie wszyscy zaktualizowali dane w NIT (niestety nawet sama nc+ np. na 11,449 GHz, pol. H emituje stare parametry, podobnie TVN z 11,393 GHz, pol. V i 11,508 GHz, pol. V - przełączenie na kanał z tych transponderów i oglądanie go parę minut w efekcie popsuje 10,719 GHz, pol. V). Próbowałeś wyszukać kanały z przesunięciem np, 2 MHz - 10,721 GHz, pol. V? Nie powinno to sprawić problemów w odbierze (przy tak wysokim SR offset 2 MHz jest bez znaczenia), ale też nie wiem jak TechniSat to potraktuje - jeśli w sofcie jest także korekta częstotliwości, to i tak te kanały popsuje. Ale chociaż tego spróbować warto.

 

Docelowo chyba jedyne skuteczne rozwiązanie to będzie poprawka po stronie nadawców, spróbuję odezwać się do nc+ zaraz po świętach.

 

PS: Dobrze, że nie usuwałeś całej listy - raczej by nie pomogło, bo nawet po całkowitym "zaoraniu" znowu wejście na transponder, gdzie dane dla 10,719 GHz, pol. V są po staremu doprowadziłoby do ich "skorygowania" na niepoprawne.  ;)

 

PS2: To też powinno działać w drugą stronę, czyli np. przełączenie na Polsat HD i odczekanie parę minut powinno naprawić te kanały - Cyfrowy Polsat skorygował dane... trochę (bo FEC mają zły, ale chyba TechniSat ma AutoFEC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Jakiś czas miałem spokój z tymi zmianami parametrów, ale teraz po zmianie kanałów SD, m.in. HGTV, które przeszło na 10719/V, znowu potrafi się przestawić, tzn. wracają stare parametry transpondera. Czy ktoś już sobie jakoś z tym poradził? Odbiornik używa starsza osoba i nie zawsze jestem na miejscu, aby korygować te ustawienia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Posiadam akurat model Technisat Technicorder ISIO SC. Nie wiem czym się on różni od modelu z oznaczeniem STC, ale ponieważ nie ma tematu, więc postanowiłem zadać pytanie w już otwartym. Otóż, od około kilkunastu dni podczas automatycznej aktualizacji dziennika programów tuner się zawiesza i ma wyświetlaczu pojawia się napis "zapis danych". Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z gniazdka. Czy ktoś z Was miał podobny problem? A jeżeli tak, to co było tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2020 o 11:03, Maris napisał:

tuner się zawiesza i ma wyświetlaczu pojawia się napis "zapis danych".

Mój DIGIT ISIO S INTERNATIONAL robi tak po wyłączeniu, przy czym ekran ma niebieski kolor. Restarty to norma. Należy tą markę omijać szerokim łukiem. Wsparcia softu już od lat nie mam. Na wiosnę planuję np. Vu+ Duo SE. Jeden z nielicznych, w którym dwa moduły lub karta z modułem nie będą się "gryzły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...