Skocz do zawartości

TV do 5000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego   TV z Adroidem coraz mniej mi się widzi.    To nigdy nie będzie stabilne i ten system jest raczej przeznaczony na urządzenia przenośne  table  i telefon. Dlatego Philips ma problem ze stabilnością systemu także. na forum Gmerowskim tam ktoś się rozpisał że  miał już  7  Philipsów i co kolejny to gorszy.  Nie ważne jaki to model a podał serie  5xxx.  Ambilighta  ja nie kupuje mnie to nie rusza.  Wole sobie zapalić kilka kolorowych lampek a są tacy producenci co na klaskanie gasi i  zapala lampki i zmienia kolor.

 

Co  do Thomsona   to jest TCL   . Marka u nas na poziomie Philipsa  niemal nie znana. A ten Quantum DOT  na razie posiada tylko 1  model   55'  i tylko 1     i jest to seria A9.   Wszystkie inne nie są Q DOT.  OLED  producenci dają  jakies 12000h  żywotności. A to jest  7 lat. Czyli jeśli przecietny kowalski będzie oglądać TV po więcej niż  6h/dobe   to po 10 latach ten TV  będzie pracować z 50%  swoich możliwości   jednak nie wierze w te 12000   jest to dużo mniej. Na razie nie zanosi się na zmiane wydajności OLEDa przez najbliższe 2 lata bo koszty przerosną   a TV z OLED  HDR  to skończy raczej jako ekspozycja. 

 

 

Widze jeszcze ciekawą  sytuacje coraz wiecej tańszych  TV    mniejszych rozmiarów które maja  4k   100hz  jednak  IPS  .Jest Panasonic  4k    odpowiednik zeszłorocznego AS640E   ale  już w 4k i tak samo ciekawej cenie.

Nic  czekamy na Targi Vegas i co przyniosą nam do Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w Android TV. Widzę po telefonach, że wdrożenie i stabilność idzie do przodu, nie ma powodu by na telewizorach nie działo się tak samo. W gruncie rzeczy Android TV jest forkiem zwykłego, telefonowego Androida, nową wersją tego systemu, tak jakby stanowił nowy byt softwarowy, a to zawsze wyzwanie. Po doświadczeniach Windowsa lat 90 programiści już lepiej znają sposoby na szybkie reagowanie na brak stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na urządzeniach mobilnych masz  prawie wszystko to co na kompie   czyli neta  czy to 4g  czy to wifi    klawiaturke w tle aplikacje  i wszystko obsługujesz a w TV   masz głownie pilota.  Owszem można sobie podpiąc po bluetooth klawiaturę ale te piloty smart do obłusgi androida są średnie . Nie krytykuje  jednak wiedze co właściciele opisują  . Jak na razie widze brak stabilności Androida w Tv w przeciwieństwie do tego ze smartphona czy tabletu. Dlatego większość i tak woi podłaczyć  pudło   zew  z mocniejszym prockiem i wtedy jest spokój.  

 

Na vu+  miraclu  dreamach mamy wszystkie  vody typu Iple  tvp  tvn player   onet vod  można to nawet nagrywać.Przydało by się by to ktoś tutaj opisał.  Patrzyłem też na Smartv tego Thomsona to nie ma TVP vod ale to jest dostępne na hbbtv ale nie wiem czy wszystko to co jest na hbbtv jest dostępne także w tvp.vod  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja testuje właśnie takie coś http://www.aliexpress.com/item/MK809IV-Mini-PC-Air-mouse-keyboard-Quad-Core-TV-Box-RK3188-Android-4-4-2-2G/2040893492.html - jest Kodi itp,, w zasadzie w zestawie z klawiatura i touchpadem robi z TV tablet, do tego zasilany z portu usb telewizora i hdmi... wszystko na razie śmiga... A jak ktoś chce, to jest wersja 4k...

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tutaj masz typowo Anroid pod urządzenie  a pod TV delikatnie inaczej  .  Mobilne wersje się różnią .  Nie wszystko odpalisz  na TV   są jakieś  ograniczenia. Dobrze wiedzieć że jest obsługa 1080p60.

 

Nie wiem ale    powiedz mi  jaki kupić  kij  na androidzie  który najlepiej podłaczyć  pod ampli   po HDMI  nie pod  TV bo fonie mam na ampli  kolumny no i jak z zasilaniem.  Obadałbym sobie jak to wszystko  bangla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że  Androidowców jest wiecej  i darmowych aplikacji pod Andka jest wiecej. A na appla tylko  płać  i płac  albo brak aplikacji  i te ograniczenia z flashem lub brak obsługi USB   czy łącznośći  bluetooth miedzy andkiem a applem. Pomijam różnice cen  Galaxy  S  i Iphone. Jednak musze mieć i jednego i drugiego bo jednego nie ma tu a drugiego tam.  Nie wiem może by tak zrobili  TV   z jakąś ala hybryda 2 systemowa  jest taki tuner że  możesz odpalic image  org  a tez patchowany do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...