Skocz do zawartości

Tunery DVB-T niby na tym samym chipsecie, a jednak są różne


mihau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ popsułem tuner Wiwa HD-50 to zakupiłem tuner Manta DVBT012.W Menu wszystko to samo prócz tego ,że w oknie szukania ręcznego jest tylko pasek jakości no i tego ,że Manta ma przycisk recall na pilocie.

 

Postanowiłem sobie przyrównać czułość Manty to wbudowanego tunera w plaźmie Samsunga.

O ile między Wiwą ,a Samsungiem nie było wyraźnej różnicy w odbiorze przy tej samej antenie to w przypadku Manty różnica jest wyraźna.

 

Gdy w plaźmie mam na stacjach z muxu na k.23 z Helpterbergu obraz nieszatkujący to z tunera Manta w tym czasie obraz jest lekko szatkujący.

Gdy w plaźmie Samunga na stacjach z muxui na k.31 z Rusinowa mam chwilowe przycięcie to w przypadku tunera Manta mam cały poszatkowany obraz w kolorowych prostokątach.

 

Załączam filmik,który przedstawia różnicę w odbiorze chyba jeszcze bardziej na niekorzyść Manty.

0:00-1:38 Manta

1:55-3:30 Samsung

3:53-5:48 Manta

6:00-6:41 Samsung

 

 

Najlepiej to bym chciał zwrócić to w [beep]ę i kasę odzyskać,ale..

Nie wiem czy to wszystkie Manty DVBT012 takie są czy to po prostu felerny egzemplarz.

Jak zawiozę to zareklamować do Mediamarktu to pewnie sprawdzą na antenie skierowanej na RTCN Kołowo ( a sygnał z Kołowa w Szczecinie jest na tyle mocny ,że nawet na totalnie głuchym tunerze będzie dobry sygnał)

i powiedzą no przecież odbiera,a zrobić tak ,żeby do tv z wbudowanym tunerem podłączyć antenę dachową ,wycelować antenę na taki azymut żeby sygnał z Helpterbergu miał minimalny poziom przy ,którym obraz nie szatkuje i wtedy przyrównać jak mój tuner Manta sobie radzi i jak inny egzemplarz sobie radzi to oni pewnie nie będą mieli możliwości.

 

Czy jeśli będą uznawać ,że to ten mój egzemplarz jest felerny to jedyne co zrobią to wymienią na inny egzemplarz czy ja będę mógł się domagać zwrotu kasy zamiast wymiany na inny egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai DVB4H 531 PVR radzi sobie z odbiorem figę lepiej sobie albo nawet gorzej.Gdy oddawałem Mantę to do Hyundaia dopłaciłem prawie dwie dychy.Dokupiłem jeszcze przedłużkę kabla antenowego i kabel euro.Około 46 zł utopiłem,z estetyką jestem do tyłu( kable od tunera na wierzchu),Manta miała fajniejszego pilota ,a z odbiorem nie polepszyłem sobie.

 

K.22 z Helpterbergu

Z wbudowanego tunera jakość 44-60 % ,płynny obraz ,odpinam kabel ant. od telewizora ,przypinam do zewnętrznego tunera ,przełączam widok na obraz z zewnętrzego tunera,a tu zero procent ,brak sygnału(Hyundai obsługuje MPEG2).Sprawdzam w drugą stronę i z wbudowanego tunera normalny obraz,przepinam kabel ant. ,przełączam na zewnętrzny tuner i znowu zero procent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...