Skocz do zawartości

Problemy z Arivą 153Combo i 250Combo


Marek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chyba jestem tu nowy, choć wydaje mi się, że już kiedyś dawno byłem zarejestrowany -ale nie w tym rzecz.

Opiekuję się u znajomych TV-SAT, ostatnio zażyczyli sobie zmiany "100" na inny nowszy model, poleciłem i kupiłem 153Combo. Zaraz zmieniłem oprogramowanie na polecane na stronie Fergusona A153Combo_20141211_V1.27B9. Znajomi używają NC+ z kartą po C+ i kablowego splitera SMALL III, zaskoczeniem jest zamrażanie obrazu i napis "kodowane" pojawiający się dość często na 153C. Zamiana kart miejscami niczego nowego nie wniosła, oczywiście f taktowanie przestawione na 3,6MHz. Na 250C jest oprogramowanie 21B4

Drugim dziwny objaw to, po naciśnięciu OK (List) pojawiają się listy programów i po przejściu na "wszystkie" nie można przejść gdzie indziej, dopiero klawisz F2 umożliwia zrobienie czegokolwiek pilotem.

Napisałem w tej sprawie w grudniu pytanie do serwisu, ani nie otrzymałem odpowiedzi na Ich stronie ani e-mailem, telefonicznie są niedostępni!

Ostatni problem to WiFi multiroom, przeczuwając problemy se spliterem kupiłem dwie sztuki W03, zainstalowałem je na obu dekoderach, router przydzielił po DHCP adresy IP, uaktywniłem na jednym Master na drugim slave i nic. Na slave przechodzi na wcześniej ustawiony program i jest czarny ekran, nic nie pomaga zalecana w instrukcji amiana kanału.

Czy ktoś z kolegów miał podobne problemy jak wyżej opisałem? Proszę o pomoc,

 

życzę wszystkiego naj... w Nowym Roku Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w instrukcji piszą:

"Uwagi końcowe:

W przypadku problemów z działaniem należy sprawdzić ustawienia odbiornika głównego

(Master). Jeśli odbiornik ma adres IP w postaci 000.000.000.244 lub podobnej oznacza to, że

konfiguracja sieci jest nieprawidłowa. Prawdopodobnie przed przystąpieniem do konfiguracji nie

został przydzielony prawidłowy adres IP z DHCP. Aby rozwiązać problem należy przywrócić

ustawienia fabryczne i powtórzyć krok 2."

Więc co jest prawdą?

Jak będę miał możliwość to po prostu na routerze przydzielę IP po MACu - może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że adres 000.000.000.244 to nie to samo co 192.168.001.244

Ja robiłem w ten sposób, że najpierw ustawiałem połączenie sieciowe i pozwalałem na przydzielenie adresu IP (nie był z końcówką .244),

następnie ustawiałem opcję MASTER i po wyjściu z tej opcji następowała zmiana adresu na właściwy, tzn. z końcówką .244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę, postaram się sprawdzić, może jutro, i wtedy się odezwę. BTW dla mnie "adres IP w postaci 000.000.000.244 lub podobnej" oznacza między innymi taki jak 192.168.001.244. Czy to .244 w master to warunek konieczny do prawidłowej pracy multiroomu?

 

do następnego razu Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waring: maybe the ip is the same as master %d.%d.%d.244 8000 :0: login OK

To jest" kawałek" z softu Ariv (maincode). Multiroom, to w zasadzie swego rodzaju emu cccam ,gdzie jest stały port login i hasło, a zakres adresów IP jest do 244(nowsze routery mają wyższy zakres adresów IP np. 257). Większość routerów przydziela adresy IP od początku puli czyli np 101,102.103 itp, co jest też dobre, do póki nie wpadnie do domu 10 kumpli ze smartfonami i tabletami i będą się chcieli połączyć z netem, wtedy router może "zwaryjować" i wtedy może wystąpić konflikt adresów IP. Temu czasem lepiej Arivą przypisać adresy IP z "górnego" zakresu np. 243 i 244 (IP tunerów nie mogą być takie same). Też trzeba zmienić końcówkę adresu MAC, w jednej z Ariv. Nie wszystkie routery (zwłaszcza te od operatorów internetowych) umożliwiają komunikacje w sieci lokalnej na "dowolnym" porcie, czasem trzeba przekierować porty w routerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...