Jump to content
Poland

Muzyczna Winda

Recommended Posts

Dowiadując się że pani Aleksandra Fajęcka kierować będzie P(olonią)1 przypomniałem sobie o programie który chyba był jej debiutem prezenterskim. Chodzi tu o program "Muzyczna Winda" o którym to chciałbym porozmawiać w tym wątku. Muzyczna Winda był magazynem muzycznym w którym to gwiazdy jak i zwykłe utwory w tytułowej windzie poprzez naciśnięcie przycisku odpowiadającemu danemu piętru wybierał sobie utwór do zaśpiewania.

Czołówka programu i przedstawienie się prowadzących podczas I edycji znajduje się tutaj:

Na Youtubie można poza tym natknąć się na występ Kaji Paschalskiej.

Pamiętacie może ten program? Jeżeli tak to zapraszam do rozmowy na jego temat.

Z tego, co pamiętam, były tylko dwie edycje tego programu. Polsat emitował je wiosną i jesienią 2004 r., w piątki, mniej więcej ok. 19:30. Jak chodziłem jeszcze do szkoły podstawowej, dla mnie program ten był bardziej zabawny niż teleturnieje Ibisza.

Oglądałem sporo odcinków Muzycznej Windy i muszę szczerze wam powiedzieć że ten program był ciekawy ale też bardzo interesujący jeśli chodzi o piosenki.

Dodam też że program był partnerowany przez radio RMF FM.

Przynajmniej można było popatrzeć jak zgłoszeni do programu ludzie radzą sobie ze śpiewaniem, które to chyba o ile dobrze pamiętam miało formułę karaoke :)

Z tego co zauważyłem to zwyciężczyni I edycji  Monika Boras śpiewała piosenkę do... końcowych odcinków programu "Śmiechu Warte" począwszy od "kadencji" Krzysztofa Piaseckiego - próbka tutaj od 6:25:

Jeżeli chodzi o prowadzenie "Muzycznej Windy" to zdecydowanie najlepiej odnajdywała się w tym Aleksandra Fajęcka zaś panowie byli raczej drętwi - stąd ich wymieniano :)