Skocz do zawartości

Dekoder WHD 80 do odbioru DTH (i IPTV?)


Maker3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miała miejsce aktualizacja firmware dla mojego dekodera WHD 80

Po jej zainstalowaniu w ustawieniach tv - ustawienia sat - pojawiła się możliwość zmiany ustawień

DISECQ w tym dekoderze . Są do wyboru takie opcję ;

DISECQ A

DISECQ B

DISECQ C

DISECQ D

MINIDISECQ A

MINIDISECK B

Próbowałem każdego z tych 6 ustawień i w żadnej z tych opcji nie wyskoczyła

możliwość ustawienia Astry  jako drugiego satelity .

Lista kanałów nie uległa żadnej modyfikacji ; u mnie nadal są tylko pozycje 1 - 553 ,

tylko z Hotbirda  , żadne kanały z Astry do listy nie doszły ..

Cały czas jako poziom sygnału pokazuje mi ; poziom 81 %  , jakość 100 % - dla Hotbirda

Nie pojawiła się żadna kreska z poziomem sygnału dla Astry .

Zapytałem na infolinii orange - konsultant odpowiedział mi że wprowadzenie dziś ustawień DISECQ

dla dekodera WHD 80 ma służyć ......usprawnieniu komunikacji pomiędzy kilkoma dekoderami

 w układzie MULTIROOM  ... Czy to możliwe ?! Aż 6 możliwości ustawienia DISECQ dla multiroomu ?!

I żadna z tych opcji nie umożliwia odbioru Hotbirda i Astry ?!

Aż nie chce mi się wierzyć w tłumaczenie infolinii orange .....

Proszę o porady ; jak ustawić ten disecq by konwerter typu monoblok odbierał i HB i ASTRĘ  ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki jak napisałem w tytule ; gdy przełączam kanały przyciskami P+ / P-

to często przeskakuje o kilka kanałów na raz .

Szczególnie często dzieje się tak na kanałach sportowych czyli numery 125 do 138

Czy u inni użytkownicy dekodera WHD 80 też zetknęli sie z takim problemem ?

Weszłem w ustawienia ukryte [przyciski - niebieski-żółty-niebieski]  i po

wybraniu opcji ZRESETUJ sytuacja nie uległa poprawie .

Czy można coś z tym zrobić czy tylko wymikenić dekoder .

Czy można jakoś tak załatwiać wymianę dekodera aby dali mi w razie

wymiany inny model ? Taki który obsługuje DISECQ ?

Dzięki za wszelkie porady ....

Od kilku dni, po tym jak dekoder pobrał aktualizację u mnie też wystąpił ten sam problem. Kanały przeskakują po wybraniu P+/P-, ponadto:

-dekoder trudno włączyć (migają ciemniej i jaśniej cyferki na wyświetlaczu)

-ciężko wejść w Menu (domek) 

-wybór programów numerycznie też działa wadliwie np. po wciśnięciu 7 jest 77

 

 

Dekoder został wymieniony w punkcie Orange (Białystok) na drugi lecz po uruchomieniu nie zauważyłem żadnych zmian. Zadzwoniłem na infolinię -przyjęto reklamację, stwierdzono wadę dekodera oraz zakwalifikowano wymianę na drugi (czyli trzeci)...

 

Wydaje mi się, że jest jakiś problem z wadliwym oprogramowaniem i należy tą sytuację rozwiązać. Spytałem na infolinii czy istnieje jakaś seria wadliwych dekoderów, lecz pracownica nie potrafiła odpowiedzieć. Jutro postaram się zamienić kolejny dekoder. Zobaczymy

Bo nie ma gdzie zgłosić problemów z oprogramowaniem. Jak zgłosisz na infolinię to oni będą to traktować jako usterka występująca tylko u ciebie i najwyżej wymienią sprzęt  :/

Dokładnie tak jest, jeżeli wiedzą że partia dekoderów jest wadliwa to powinni je wycofać.

Edytowane przez fazi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Jestem Adam. Dołączę się do tematu, bo też mam problem z tym dekoderem..., choć go jeszcze nie podłączyłem ;) Mam ten dekoder Orange WHD 80 od niedawna i umowę z Orange. Chcę podłączyć go z drugim dekoderem marki Ferguson przez konwerter twin monoblock - zeby ogladac na dwoch telewzorach, niezaleznie rozne programy - tzn. na jednym tylko z satelity Astra (tu dekoder Ferguson), a na drugim z satelity Hot Bird i Astra (dekoder WHD 80) Czy to jest mozliwe? - bo z tego co sie tu dowiaduje, ten dekoder Orange nie ma Diseqc... :( Albo drugie rozwiazanie - sam dekoder WHD 80 i satelita tylko Hot Bird + antena DVB-T - choc tez nie jestem pewien, czy to sie uda...

Witam,ja mam Fergusona 252 combo,z ktorego podlaczylem kabel antenowy do WHD-80,konwerter monoblok z diseq,w telewizorze pod HDMI 1 Ferguson,HDMI 2 WHD80,kino domowe mam na Component w tv i wszystko dziala.

Witam,mam pytanie do uzytkownikow dekodera WHD80,jak usunac z listy kanalow ulubione te ktore sa i utworzyc nowa liste kanalow ulubionych,za pomoc dziekuje.figo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam monitor HP LP2465. Chcę go podłączyć do dekodera Sagemcom WHD 80 z Orange. Podłączyłem przejściówkę HDMI-DVI, osobno dźwięk przez chinche, jack.

Instalacja, aktywacja, aktualizacja zrobiona. Po zresetowaniu dekodera włącza się logo Orange "Witamy w TV Orange", następnie ciemny obraz, monitor wykrywa dekoder,  ale telewizji nie ma nawet, jak naciskam "Ustawienia". Prawdopodobnie to wina rozdzielczości, więc czy można jakoś zmienić ją za pomocą samego pilota, czy trzeba do telewizora od sąsiadki i zmienić ją?

 

Jeśli inaczej to trzeba podłączyć to też chętnie skorzystam z informacji.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już wątkiem poświęconym temu modelowi dekodera. Poprawiono też bardzo niechlujną pisownię w poście. Następnym razem tak napisany post trafi od razu do Kosza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...