Skocz do zawartości

Dekoder WHD 80 do odbioru DTH (i IPTV?)


Maker3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Czy po jakiejkolwiek aktualizacji listy kanałów ze strony Orange w WHD80 Wam także resetuje się lista kanałów ulubionych ♥ (np. ostatnio zmiana parametrów TBN Polska i po chyba 2 dniach przejście na HD kanału HGTV)?

Normalnie szlag mnie już trafia, jak ustawię sobie listę ♥ i po 2, 3, czy kilku dniach wszystko znika. :/

Moim zdaniem jeśli już, to powinien zniknąć z listy ♥ co najwyżej tylko kanał ze zmienianymi parametrami, a nie cała lista.

Zgłaszałem ten problem niedawno w BOK, ale konsultantka zaproponowała mi wymianę dekodera, co uczyniłem, tyle że to nic nic dało, bo problem tkwi w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci dość ironicznie, ale prawdziwie: każdy dekoder Sagemcom, jakiegokolwiek byłby brandu (Orange, czy nc+, czy innych), zawsze jest badziewiem i trzeba się z tym pogodzić. Dlatego za nie nie ma opłat miesięcznych albo są groszowe. 

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jedynym sposobem, żeby nabyć dysk do tego dekodera to polowanie na portalach aukcyjnych? Na stronie Orange pokazują, że produkt chwilowo niedostępny, na portalach aukcyjnych też nic nie ma. Znalazłem jedną aukcje to mi gość godzinę od wrzucenia jej do internetu i niestety się spóźniłem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam korzystam z OrangeTV,ale nigdy nie usilowalem zaplanowac nagrania.Mam pytanie czy mozna uzyc pendriva czy musi byc dysk twardy jesli tak to jaki i czy nagrywanie odbywa sie bezproblemowo,a moze jakies inne uwagi dotyczace tego tematu.Za podpowiedzi dziekuje i pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No, u mnie akurat nie kasuje listy ulubionych. Tylko przy powaznym zmianie softu deodera musialem ustawiac programy od nowa. Przyznam, krew mnie zalala. 180 programow. Teraz ustawilem tylko ze 40 kanalow ulubionych, bo mi sie juz nie chce ustawiac, a w sumie malo ogladam TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam ten badziew od marca 2021, kiedy tata podpisał nową umowę z Orange na Orange Love i oczywiście pełno problemów... Wcześniej mieliśmy SHD 85, który w ogóle nie chciał działać, albo programów nie wykrywał, albo się wiecznie resetował.

po pierwsze - uruchamia się wiekami... jednak poprawnie działa u mnie tylko przy włączonym oszczędzaniu energii, które czasami nie chce po 20 minutach od wyłączenia dekodera zaskoczyć. A jak odpalam spoza oszczędzania energii to często się tylko zapala godzina, a na telewizorze dalej Brak sygnału, nic się nie dzieje, kolejne wciskanie włącznika zapala/gasi godzinę. Aby cokolwiek obejrzeć, trzeba wtedy zresetować z tyłu dekoder lub czekać cierpliwie aż się włączy oszczędzanie energii, wtedy z pilota się włączy.

drugie - są przypadki kiedy oglądam kanał z swojego pakietu i nagle wskakuje plansza Zamów ten pakiet, a przecież mam uprawnienia. Po P+ i P- plansza znika, świeci się kanał...

po trzecie - wiecznie się wiesza... dzisiaj nie mogłem wyjść z VOD

po czwarte - czy normalne jest to że mam wersję oprogramowania z 2018, a dostaję tylko aktualizacje Service Planów, czyli listy kanałów, oraz paski o wyłączenia z oferty np. na Lifetime aktualnie? czy może jest nowsza wersja tego oprogramowania? fajnie by było jakby była nowsza bo aktualne jest trochę niedopracowane, nie działa TV na życzenie i wiele innych rzeczy... aktualizacja ostatnia dekodera u mnie była w dniu jego pierwszego uruchomienia :)

 

a może ktoś ma pomysł jak wymienić w Orange dekoder na jeden z tych, co ściągnęli z Platformy Canal+ w 2021? znając Orange po awarii aktualnego dekodera wymienią na ten sam badziew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj tata był wydłużać umowy na komórki i połączył umowę na Love z tą na komórki - no i mu powiedzieli o wymianie dekoderów, dali umowę do C+ i dekoder TVBOX+. Miałem czasu mało teraz by wymienić, za godzinę gdzieś wymienię, ale włączyłem swojego WHD 80 by zobaczyć czy po burzy nie będę musiał znowu anteny ustawiać... Musiałem to sprawdzić na tunerze w TV, bo:

Na początek normalnie z pilota włączyłem WHD 80 - normalnie logo Orange, potem Witamy w świecie Orange TV i... Błędne ID klienta, wprowadź ponownie.

Zresetowałem go przekładając kołyskowy przełącznik na 0 i spowrotem na 1 - o dziwo włączył się, ale jak kliknąłem OK na domowej by odpalić telewizję - kilka sekund widziałem wizję Eski Rock TV (ostatnio oglądany kanał) i nagle... brak sygnału a na wyświetlaczu dekodera boot.

Potem - logo Orange i kolejny reboot

Rebooty były z 3 i nagle...

Wyświetlacz: ----

telewizor: IMG_20220613_153003.jpg?width=1223&heigh

Czyli najwidoczniej:

Wydłużenie umowy z przejściem do Canal+ - Orange po podpisaniu i gdy TVBOX+/4K Ultrabox+ dojdzie do klienta - wysyła sygnał do dekodera WHD 80.

WHD 80 - wie że już telewizję dostarcza Canal+ i wywala errora że nie ma takiego klienta w Orange.

Możliwe że jakiś domownik właśnie telewizję oglądał, został zaskoczony i myślał że reset mu wystarczy. To sygnał dla dekodera, że ma się zresetować.

Wywala pierwszą instalację (i to jest ta właściwa, a nie reset DCD)

 

Osobiście po wywaleniu Witamy i zrobieniu zdjęcia kołyskę znów na 0 przestawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...