Skocz do zawartości

Dekoder WHD 80 do odbioru DTH (i IPTV?)


Maker3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się zdziwisz większość jak nie wszystkie czarne karty Orange są parowane z dekoderem. Z czarnej karty parowanej działa tylko TVP 1 HD i TVP 2 HD. Czarnych nie parowanych praktycznie nie ma na rynku - podobno są ale to jak z Yeti też podobno jest ale nikt nie widział na oczy. Tym bardziej że masz WHD80 a tam jest czarna parowana karta. Chyba że posiadasz białą ale to mało prawdopodobne :)

Białych kart Orange pozostało już bardzo nie wiele na rynku. Na pewno nie wymienisz już czarnej na białą w salonie Orange. Od dłuższego czasu wymiana tylko na czarną.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak jest to zrobione. Karta czarna Orange zadziała tylko w dedykowanych dekoderach Orange. Czarna karta nie zadziała w dekoderze z wolnego rynku np Ferguson Ariva, Opticum, Globo, Vu+ przynajmniej na dzień dzisiejszy tak jest i nic nie zapowiada by się to miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się dziś stało ;
dekoder WHD 80 podłączyłem do routera TPLINK TD VG 3631
Router ten u mnie współpracuje z liveboxem2 w trybie WDS  czyli wzmacnia sygnał wifi , 
który jak wiadomo w liveboxie jest słaby ....
Router tplink-a posiada funkcję WPS i po jej użyciu już po chwili dekoder i router tplink-a "widziały " się 
po WIFI już po krótkiej chwili migania diod [wzajemnego szukanjia się]  .
Jak to więc jest że dekoder whd 80 nie chcę się połączyć bezprzewodowo z liveboxem a łączy się z routerem innej firmy ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem jest taki jak napisałem w tytule ; gdy przełączam kanały przyciskami P+ / P-
to często przeskakuje o kilka kanałów na raz .
Szczególnie często dzieje się tak na kanałach sportowych czyli numery 125 do 138
Czy u inni użytkownicy dekodera WHD 80 też zetknęli sie z takim problemem ?
Weszłem w ustawienia ukryte [przyciski - niebieski-żółty-niebieski]  i po
wybraniu opcji ZRESETUJ sytuacja nie uległa poprawie .
Czy można coś z tym zrobić czy tylko wymikenić dekoder .
Czy można jakoś tak załatwiać wymianę dekodera aby dali mi w razie
wymiany inny model ? Taki który obsługuje DISECQ ?
Dzięki za wszelkie porady ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniłem na infolinię orange , straciłem na to 5,5 zł i dostałem od konsultanta na  sms-a numer zlecenia na wymiane dekodera :!:

Dziś wymieniłem dekoder i o dziwo po włączeniu nowego dekodera WHD 80
okazało się już na początku , że ma on tę samą wadę co ten oddany egzemplarz ;
z kanału 132 od razu na 137 i np. z 134 bezpośrednio na 130 ......
Czy to możliwe żeby 2 dekodery miały tą samą wadę czy raczej ja powiniemem coś zmienić w ustawieniach dekodera lub liveboxa aby ta uciążliwość ustąpiła ?
Gdy ręcznie wybiorę na pilocie numer 136 lub 133 - kanały tę działają bez problemów , ale gdy używam na pilocie przycisków P+ i P- , na kanałach sportowych to przeskakuje po kilka naraz ........
 

Edytowane przez wlodarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój UHD 88 ma dokładnie tak samo, coś pewnie jest w tym ich sofcie do dekoderów. Przeskakuje u mnie ale tylko na kanałach zakodowanych, te które mam przeskakują po kolei a gdy trafie przy przełączaniu na kanał, który nie jest w moim pakiecie to właśnie przeskakuje o kilka do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwonił do mnie pracownik serwisu orange i przeprosił mnie za kłopot . 
POwiedział mi że problem jest im znany i wynika z błędu w firmware i 
będzie poprawiony ! . Powiedziałem mu że o tym powinni wiedzieć konsultanci i pracownicy salonów orange . Obiecał mi że przekaże taką informacje konsultantom . 
A ja straciłem na połączenia z ich infolinią ponad 10 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem Adam. Dołączę się do tematu, bo też mam problem z tym dekoderem..., choć go jeszcze nie podłączyłem ;) Mam ten dekoder Orange WHD 80 od niedawna i umowę z Orange. Chcę podłączyć go z drugim dekoderem marki Ferguson przez konwerter twin monoblock - zeby ogladac na dwoch telewzorach, niezaleznie rozne programy - tzn. na jednym tylko z satelity Astra (tu dekoder Ferguson), a na drugim z satelity Hot Bird i Astra (dekoder WHD 80) Czy to jest mozliwe? - bo z tego co sie tu dowiaduje, ten dekoder Orange nie ma Diseqc...:( Albo drugie rozwiazanie - sam dekoder WHD 80 i satelita tylko Hot Bird + antena DVB-T - choc tez nie jestem pewien, czy to sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od monoblocka, jeśli masz HotBird na porcie A, to nie będzie żadnych kłopotów.

Jeśli masz na B, to pozostaje zamontowanie go do góry nogami. Tylko wtedy dobrze zaizoluj F-ki, żeby woda się nie wlała do konwertera.

 

Ten dekoder nie masz też głowicy DVB-T, więc z drugiego rozwiązania nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od monoblocka, jeśli masz HotBird na porcie A, to nie będzie żadnych kłopotów.

Jeśli masz na B, to pozostaje zamontowanie go do góry nogami. Tylko wtedy dobrze zaizoluj F-ki, żeby woda się nie wlała do konwertera.

 

Ten dekoder nie masz też głowicy DVB-T, więc z drugiego rozwiązania nici.

Dzieki. Tego monoblocka jeszcze nie mam - w tej chwili jest konwerter pojedynczy ustawiony na Astre - chce go zastąpić - konwerterem firmy Inverto, z tego co czytam, nie jest zły.

 

Rozumiem z tym DVB-T - tak myslalem..., potwierdzileś moje obawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem udało się rozwiązać ; okazało się że sygnał WIFI z liveboxa musi być szyfrowany ,

Dopiero wtedy funkcja WPS działa na nim prawidłowo .

Przy szyfrowanym WIFI  nawet zparowanie  dekodera WHD 80 z routerem TPLINK 3631

bez problemu zadziałało :mrgreen:

 

Możesz opisać jak zrobić ten sygnał szyfrowany , tak jak chłopu na roli , podłączałem sąsiadowi ten tuner i po wifi nie można było uruchomić - dopiero po podłączeniu kabla do rutera uruchomił się , ale po odłączeniu kabla i ponownym uruchomieniu tuner już nie dział i pokazuje błąd S1 i nie ma już żadnych kanałów. Tuner powinien odbierać kanały z satelity. Sygnał jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu WiFi na hasło WPA2, nic niezwykłego.

 

Router musi mieć też włączony WPS, tak żeby po wciśnięciu guzika urządzenia łączyły się bez hasła.

 

Najgorzej, że w menu dekodera nie ma żadnego śladu po WiFi. Najpierw chyba wciskasz P- P+, a dopiero potem WPS.

Po restarcie dekodera znowu może wyskoczyć błąd połączenia, ale wtedy spokojnie czekasz, po prostu WiFi długo startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w obu technologiach i w tej chwili jest to domyślny model dekodera.

Telewizję po WiFi można już oglądać w obu technologiach, dla SAT może to być dowolny router Livebox lub Funbox, a dla IPTV musi być koniecznie FunBox 2.0.

Edytowane przez spello
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Posiadam rownież whd80 od orange, czy na waszych urządzeniach występuję problem z znikaniem kanałów ? sprawa wyglada tak , przy "skakaniu" po kanałach po pewnym czasie wszystkie kanały są "czarne" działa jedynie kanał 12 VOD, pomaga tylko reset urządzenia, mam już chyba 3 dekoder i nadal jest to samo, wczoraj miałem wymieniony modem na funboxa 2.0 i problem wystapił już wieczorem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...