Skocz do zawartości

Zakodowane nagrania nbox


lukas8887
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z nagraniami z nboxa na enigmie. Niektóre nagrania są zakodowane. Jak nagrywam coś na Canal+ to wszystko jest ok ale na hbo już nie po wgraniu filmu z hbo na pendrvie i podłączeniu go do telewizora widzę tylko ciemność. To samo na Polsacie film czy Cinemax ale już na hbo comedy tez jest dobrze. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. O ile na kompie znajdzie się jakiś program który takie nagranie odtworzy o tyle na tv stwarza to problem. Dodam że pliki do puki są na tunerze można je obejrzeć ale po przerzuceniu na komputer i powtórne wrzucenie do tunera już nie. Może ma ktoś z was jakiś pomysły czemu tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem z tym związany: jak streamuje z właśnie powyższych kanałów do vlc na kompie, to mam ciemność. Jest jeszcze parę innych kanałów z tym problemem i o ile się orientuję, wszystkie są nadawane z transponderów Cyfrowego Polsatu. Teź chętnie się dowiem, czym to jest spowodowane i czy da się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to jakiś czas temu, pliki z nagraniami są OK, ale w strumieniu jest coś przykombinowane. Można to naprawić otwierając pliki na komputerze i zapisując je ponownie przez TSSniper (może wymagać doinstalowania Haali Media Splittera i jego wyboru z opcjach - "Haali Media Splitter (AR)"). Proces jest bezstratny. No ale na streaming to nie pomoże. Nie analizowałem sprawy dokładniej, może to coś z profilem H.264? Nie wiem nawet czy to tylko błąd, czy może celowa kombinacja, ale można podejrzewać, że jeśli błąd, to i tak ponieważ na dekoderach działa, to się tym nie zajmą.

 

Nie wiem jak to wygląda na innych odbiornikach z E2, ale jeśli jest dobrze, to pewnie dałoby się zrobić poprawkę softu pod nagrania z problematycznych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zmieniam nazwy plików.Data i program nagrania są mi niepotrzebne.Niektóre nagrania głównie z Polsatu po tej zmianie nie działają.Obraz jest czarny.Obróbka na PC za pomocą TS/Doktor reperuje plik i po ponownym wgraniu (do DM7020 E2) wszystko jest ok.

Pozostawiałem tylko pliki .ts i .eit resztę kasowałem.Okazało się właśnie,że brak pliku .ts.sc uniemożliwiał właściwe odtwarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie pliki a obraz i tak czarny. Jak kolega wyżej pisał chyba wszystkie kanały na których występuje problem są z transponderow cp. Bez żadnych kombinacji pliki na kompie mogę otworzyć tylko przez media player classic. Innymi programami juz nie. Jak chce na tv to odtworzyć to się wiesza ze musze tv restartować. Nie wiem o co z tym chodzi ale drażni mnie ten problem bo lubię magazynowac sobie filmy a to mi w tym przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...