Jump to content

Jaki tuner DVB-T jest najlepszy pod względem funkcji EPG?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chodzi mi o możliwość wyszukiwania programów na cały tydzień dla wybranych kanałów, kategorii i frazy. Koniecznie również możliwość nagrywania w wybrane dni tygodnia. Przydałaby się obsługa jak największych dysków przez USB

 

Posiadam WIWA 95 MEMO i jest tragedią brak możliwości nagrywania w wybrane dni tygodnia np. tylko od pon. do czwartku, albo do piątku, albo tylko w weekendy. Ten fatalny błąd projektowy wymusza dużo więcej wysiłku włożonego w nagrywanie programów cyklicznych. Jednocześnie brak możliwości wyszukania np. listy komedii w nachodzącym tygodniu, albo programów podróżniczych, czy kulinarnych dla wybranych kanałów też jest niezwykle irytujący.

 

Są strony internetowe, które udają, że służą do tego celu, ale niestety nie posiadają takiej funkcji, która z punktu widzenia projektowania zapytań do bazy danych jest bułką z masłem.

 

Oczywiście nikt rozsądny, kto ceni swój czas i produktywność nie zgodzi się na bycie niewolnikiem TV i oglądanie w 2014 r., w XXI 1, niczego na żywo (poza wyjątkowymi widowiskami), albo "czegoś co leci dzisiaj w TV" jak jakieś bezrozumne zombie. Po to są nagrywarki żeby oglądać TO CO CHCĘ, JAK CHCĘ I KIEDY CHCĘ. To program TV mogę dostosowywać do siebie, a nie odwrotnie. Jest przy tym mniejszy stres oczywiście, czyli lepsze zdrowie. Nie trzeba się spieszyć by nie przegapić, denerwować, że ktoś przerywa, itp, itd...

 

Niestety brak wyszukiwarki EPG oraz wyboru dni tygodnia do nagrywania w bardzo dużym stopniu psuje celowość urządzenia WIWA. Może istnieją jakieś strony internetowe, które mają możliwość takiego oczywistego wyszukiwania (żaden z dużych portali, ani teletydzien, ani teleman, ani telemagazyn nie mają takiej opcji wyszukiwania). Który tuner obecnie oferują taką możliwość - ponieważ w opisach takiej informacji nie ma (gdy kupowałem WIWA nie przyszło mi do głowy, że brak jest możliwości wyboru poszczególnych dni).

 

Będę bardzo zobowiązany za informację, bo przydałby mi się drugi tuner już na normalnym poziomie funkcjonalności.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cię martwić, ale ciężko będzie Ci coś znaleźć. Niestety tak naprawdę 99,9% odbiorników w Polsce to gotowce z Chin. Jest kilka procesorów i kilka gotowych wersji software o identycznych możliwościach, tylko poprzestawianych graficznie. Dominują procesory Mstar (Twoja WIWA jest na nim) i ALi. Mało kto bawi się w tworzenie innego niż "fabryczne" oprogramowania, bo to dodatkowe koszta, a ludzie patrzą na cenę.

 

W tej wąskiej grupie producentów robiących soft w Polsce jest Globo ze swoimi odbiornikami DVB-T z softem z niebieskim OSD. Oni robią oprogramowanie sami w Szczecinie (i ponieważ wiem jak bardzo jest to skomplikowane, to mam względem nich wielki szacunek). Pracowali nad wyszukiwarką EPG, ale nie wiem jak wygląda aktualnie stan prac w tym względzie. Najnowsze modele mają maksimum możliwości w tej kwestii, ale zależy na ile im się udało to wdrożyć. Jeśli Ci się nie śpieszy zbytnio, to może będę w stanie to sprawdzić na jakimś Globo, ale dopiero pod koniec tygodnia (i nie obiecuję, dopiero muszę się zorientować co do możliwości).

Link to post
Share on other sites

Może nie rozwiąże Twojego problemu, ale zapytam czy nie masz tunera satelitarnego ? Nie zapominaj o telewizji w internecie.

W obecnej chwili ciesz się, że nadają cyfrowo i to tyle kanałów. Wymagasz jeszcze cudów od tunerów w tej cenie.

W tunerach sat płacisz abonament to masz a tu nie płacisz nic i dość dużo wymagasz!

Ponadto jest tyle powtórek, że na pewno zdążysz coś obejrzeć.

Link to post
Share on other sites

@Orbita.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Przydałoby się przynajmniej jako minimum nagrywanie cykliczne w wybrane dni tygodnia, np. tylko środy i soboty. Inaczej marnuje się miejsce na USB, nie mieści się to co chcemy nagrać, trzeba też kasować, bo inaczej wydłuża to wczytywanie listy programów. :cry:

 

Aha, jeszcze jedną wadą Wiwy jest brak możliwości nazywania nagrań :( , chociażby tylko trzonu, którym zawsze jest nazwa kanału - a powinno dać się ustawić np. nazwę konkretnego programu, żeby się zorientować co się nagrało.

 

Pozdrawiam!

 

@Fotodetektor

Dziękuję za sugestię, ale nie mam zwyczaju przepłacać. Zrezygnowałem z tvsat właśnie by nie płacić za rzeczy, których nie mam czasu ani chęci oglądać.

 

Poza tym o ile się nie mylę to DVBT jest opłacana z polskich podatków.

 

W internecie nie wszystkiego co mnie interesuje, zwłaszcza do ściągnięcia lokalnie, czasem nie działa, poza tym komputerowi trzeba dać czasem odpocząć :smile:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...