Skocz do zawartości
Fotodetektor

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem programów, siła 63-74 % a programy szatkują lub mam info brak sygnału. Oczywiście problem znika po pewnym czasie, jednak niepokoi mnie ta sytuacja. Czy muszę serwisować tuner, bo np. głowica pada, czy wina jest po stronie przełącznika DiSEqC? Kanały DVB-T działają bez zastrzeżeń.

Sprawdziłem swoją instalację, F-ki poprawiłem a niestety bez zmian. Kanały pomimo dobrego sygnału szatkują, przy przełączaniu programów kanały nachodzą na siebie. Dodam, że korzystam z 4 konwerterów i na wszystkich mam ten sam problem, wątpię aby 4 konwertery uległy nagle uszkodzeniu. Czy jest możliwość uszkodzenia przełącznika diseqc lub uszkodzenie tunera? Jakiś czas temu miałem komunikat podczas oglądania TV "zwarcie kabla antenowego 2".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cała instalacja do sprawdzenia, tuner ma dobre zabezpieczenia, skoro komunikat vs kabel to masz winowajcę, mam ten tuner i działa bezawaryjnie , oprogramowanie najnowsze, wszystkie kanały na HB i 2 Astrach bez szatkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dzięki za info. Po czym mogę poznać awarię w przełączniku diseqc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba go wypiąć i pomierzyć, ale jak szwankuje może raz być ok a raz nie, podmienić na nowy, na Allegro można je tanio kupić ;)

Tak na koniec jak kable sat jakieś tanie chińskie to też podmień na lepsze bo bez tego dobrego odbioru nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszukałem kawał forum i nie znalazłem odpowiedzi. Kiedy wpisuję hasło by ustanowić połączenie z wifi ( sieć domowa, hasło składa się z 10 cyfr) wyświetla się uporczywie odpowiedź, że hasło ma mieć 13 lub 5 znaków. W czym problem? Oprogramowanie aktualne ze strony AB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na twoim miejscu skonfigurowałbym ponownie połączenie bezprzewodowe w routerze internetowym. Zabezpieczenie WPA (jeśli masz też starsze urządzenia, które mogą nie obsługiwać WPA2) lub WPA2 jeśli nowe urządzenia będą podpięte do tej sieci (powinny mieć już WPA2) i jako hasło nawet poprzednie składające się z 10 znaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy Wasze Cryptoboxy nagrywają 100% zaprogramowanych nagrań? :)

Edytowane przez Linz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, posiadam model 652 i nigdy nie pominął żadnego zaprogramowanego nagrania.

Zaznaczam, że nagrywam bardzo często oraz według zróżnicowanego harmonogramu ( z EPG, ręcznie, od pn. do pt., itd.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wgraniu nowego softu nagrywane są wszystkie zaprogramowane programy, wcześniej był problem gdy dany program kończył się po godz 0;00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Mógłbyś, bedcom79, napisać nazwę tego softu? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Linz - obecnie mam ten soft 652HD_MCAS_V1.09.18723_24-10-2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja próbowałem mam moduł Cyfrowy Polsat i cóż koduje kanały płatne i nie wyświetla kanałów tylko jest czarny obraz ustawienia modułu informuje o błędzie kodu 17 wrzuciłem do wcześniejsze oprogramowanie bez problemu kanały działają.

Edytowane przez viva-91_91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od tygodnia mam problem z odbiorem kanałów satelitarnych. Siła jest na poziomie 73-78 % natomiast jakość 0. Wszystkie 4 satelity jakby zamarły, sprawdzałem okablowanie a nawet ustawienia anteny i nic. Podejrzewam awarię DiSEqC, ale czy możliwe aby awaria przełącznika uszkodziła konwertery? A może padła głowica satelitarna? DVB-T działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi