Jump to content
Fotodetektor

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.

Recommended Posts

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem programów, siła 63-74 % a programy szatkują lub mam info brak sygnału. Oczywiście problem znika po pewnym czasie, jednak niepokoi mnie ta sytuacja. Czy muszę serwisować tuner, bo np. głowica pada, czy wina jest po stronie przełącznika DiSEqC? Kanały DVB-T działają bez zastrzeżeń.

Sprawdziłem swoją instalację, F-ki poprawiłem a niestety bez zmian. Kanały pomimo dobrego sygnału szatkują, przy przełączaniu programów kanały nachodzą na siebie. Dodam, że korzystam z 4 konwerterów i na wszystkich mam ten sam problem, wątpię aby 4 konwertery uległy nagle uszkodzeniu. Czy jest możliwość uszkodzenia przełącznika diseqc lub uszkodzenie tunera? Jakiś czas temu miałem komunikat podczas oglądania TV "zwarcie kabla antenowego 2".

Cała instalacja do sprawdzenia, tuner ma dobre zabezpieczenia, skoro komunikat vs kabel to masz winowajcę, mam ten tuner i działa bezawaryjnie , oprogramowanie najnowsze, wszystkie kanały na HB i 2 Astrach bez szatkowania.

Trzeba go wypiąć i pomierzyć, ale jak szwankuje może raz być ok a raz nie, podmienić na nowy, na Allegro można je tanio kupić ;)

Tak na koniec jak kable sat jakieś tanie chińskie to też podmień na lepsze bo bez tego dobrego odbioru nie będzie.

Przeszukałem kawał forum i nie znalazłem odpowiedzi. Kiedy wpisuję hasło by ustanowić połączenie z wifi ( sieć domowa, hasło składa się z 10 cyfr) wyświetla się uporczywie odpowiedź, że hasło ma mieć 13 lub 5 znaków. W czym problem? Oprogramowanie aktualne ze strony AB.

Na twoim miejscu skonfigurowałbym ponownie połączenie bezprzewodowe w routerze internetowym. Zabezpieczenie WPA (jeśli masz też starsze urządzenia, które mogą nie obsługiwać WPA2) lub WPA2 jeśli nowe urządzenia będą podpięte do tej sieci (powinny mieć już WPA2) i jako hasło nawet poprzednie składające się z 10 znaków.

Czy Wasze Cryptoboxy nagrywają 100% zaprogramowanych nagrań? :)

Edited by Linz

Tak, posiadam model 652 i nigdy nie pominął żadnego zaprogramowanego nagrania.

Zaznaczam, że nagrywam bardzo często oraz według zróżnicowanego harmonogramu ( z EPG, ręcznie, od pn. do pt., itd.)

U mnie po wgraniu nowego softu nagrywane są wszystkie zaprogramowane programy, wcześniej był problem gdy dany program kończył się po godz 0;00.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Mógłbyś, bedcom79, napisać nazwę tego softu? :)

Ja próbowałem mam moduł Cyfrowy Polsat i cóż koduje kanały płatne i nie wyświetla kanałów tylko jest czarny obraz ustawienia modułu informuje o błędzie kodu 17 wrzuciłem do wcześniejsze oprogramowanie bez problemu kanały działają.

Edited by viva-91_91

Od tygodnia mam problem z odbiorem kanałów satelitarnych. Siła jest na poziomie 73-78 % natomiast jakość 0. Wszystkie 4 satelity jakby zamarły, sprawdzałem okablowanie a nawet ustawienia anteny i nic. Podejrzewam awarię DiSEqC, ale czy możliwe aby awaria przełącznika uszkodziła konwertery? A może padła głowica satelitarna? DVB-T działa bez zarzutu.

Posted (edited)

Używałem modułu na najnowszym patchu w sierpniu 2018 i działał, ale to było w modelu 752HD. Nie można było nagrywać ani zrobić timeshiftu, ale podobno zostało to naprawione w nowym patchu.

Edited by Linz
  • Thanks 1

Godzinę temu, Linz napisał:

Używałem modułu na najnowszym patchu w sierpniu 2018 i działał, ale to było w modelu 752HD. Nie można było nagrywać ani zrobić timeshiftu, ale podobno zostało to naprawione w nowym patchu.

Czy poza tymi niedogodnościami co wspomniałeś, wszystko było OK, tz. jakość dekodowanego sygnału oraz szybkość przełączania kanałów w porównaniu do modułu Cyfrowego Polsatu (jeśli takowy używałeś)

• Like 1

Moduł był nc+, nie miałem modułu Polsatu. Zmiana kanałów tak gdzieś do 3 sekund, czasami po zmianie kanału robił się czarny ekran i trzeba było jeszcze raz włączyć kanał, aby zaświecił. Jakość sygnału bez zastrzeżeń.

• Thanks 1

Zastanawiam się nad kupnem tego tunera. Jak wygląda współpraca tego tunera z modułem Cyfrowego Polsatu i karty Smart HD+ na ostatnim dostępnym sofcie?nie ma problemów z wczytywaniem EPG?tuner potrafi nagrywać gdy w menu ma włączony tryb głębokiego czuwania?czy w epg jak będę chciał coś nagrać będzie opcja nagrywanie czy raczej będzie to oglądanie które będę musiał zmienić na nagrywanie jak w badziewnych tunerach polskiej konkurencji?

Na oficjalnej stronie producenta CryptoBox jest brak możliwości pobrania oprogramowania (zauważyłem to już kilka dni temu). Zniknęła zawartość zakładki Download software.

Mam pobrane ostatnie firmware (Patch i SW) ale od czasu do czasu sprawdzam czy coś się nowego nie pojawiło a tam ciemno i głucho.

Ostatnie:

652HD_V1.14.20092_23-11-2018                 Patch

652HD_MCAS_V1.14.19994_17-10-2018

Posted (edited)
W dniu 19.03.2019 o 09:52, Krakus napisał:

@Fotodetektor

Ostatni to 652HD_V1.14.20403_09-05-2018.rar 

Faktycznie, masz rację. Zmyliła mnie ta data na końcu kompilacji 

Cytat

_09-05-2018

:beer:

Edited by Krakus