Skocz do zawartości

CryptoBox 652HD Combo – uwagi, sugestie itp.


Fotodetektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :D

Na dniach dostanę model CryptoBox 652HD Combo i pozwolę sobie poinformować Was o moich spostrzeżeniach i uwagach o tym modelu.

Wersja 650HD rozszerzona o głowicę DVB-T/2

 

Info o modelu 650 w linku tu: http://www.satclub.pl/cryptobox-f287/ab ... t9420.html

A dalej link do danych o modelu 652 Combo => http://www.abcomeu.com/ab-cryptobox-652hd-combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zestawie tunerek posiada, pilot, baterie i kabel HDMI. Przewód HDMI dobrze wygląda.

Blind scan zrobiony. Antena sat to tylko HB 13 st. :evilmad:

Dalej mam podłączony tuner do karty nc+ i zrobiłem FAST SCAN dla NC+ HD i wyszukałem kanały DVB-T.

DVB-T działa popranie i miłe zaskoczenie, że można zaznaczyć na liście kanały, które nas interesują tzw. muxy i je przeskanować. Automat jak dla mnie nie jest wymagany.

 

Tuner dobrze radzi sobie na spliterku jak i w sieci na [beep] z dwoma jeszcze kolegami z tej samej stajni.

 

Sprawdziłem działanie odtwarzanie plików .mkv ! Bez zastrzeżeń ;)

DVB-T działa popranie i miłe zaskoczenie, że można zaznaczyć na liście kanały, które nas interesują tzw. muxy i je przeskanować. Automat jak dla mnie nie jest wymagany. Bardzo fajna sprawa.

IPTV działa bez problemów. Nie testowałem modułu z Polsatu bo nie korzystam ;)

 

Póki co to do tego modelu nie ma mądrego edytora listy kanałów ;/ ,ale już wiem, że to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na tych najważniejszych kanałach to jest EPG. Reszta na śmieciach mnie nie interesuje.

Tak czy inaczej to mało korzystam z EPG bo tyle jest aplikacji z informacjami, że nie zawsze korzystam.

Fajnie jest to podzielone bo patrząc na menu EPG to po lewej masz listę kanałów, po prawej co leci i o której. Na dole w trzeciej części opis np. filmu. Jak pozostawisz na nim to po chwili opis sam ci się przesuwa do góry i możesz czytać bez naciskania przewijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV działa bez problemów. Nie testowałem modułu z Polsatu bo nie korzystam ;)

 

Kolego, mam pytanie odnosnie IPTV w tym tunerku.

Wczoraj przyszedł do mnie zamówiony 652HD Combo i wszystko pieknie dalo sie ustawic prócz właśnie IPVT.

 

Wg instrukcji tam gdzie powinna być funkcjonalność IPVT

Menu -> X-tras -> Network Accessories ->IPTV

 

mam pozycję: Email

 

Sprawdziłem wersję firmwaru - mam najnowsza :652HD_V1.09.13436_18-12-2014_A_mcas.bin

 

Podobno można uzyskać dostęp do tzw menu extra, wpisując 0000 po wejściu do Menu -> X-tras,

natomiast u mnie nic się nie dzieje - podobnie jak w tym poście na forum:

http://www.abcomeu.com/question/how-to-have-extra-menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł, powiem szczerze, że tuner rewelacja, jak dla mnie o niebo lepszy od Digyboxxa. Chyba pierwszy tuner, gdzie póki co widzę, że działa wszystko jak należy :) Nie testowałem jeszcze tylko opcji internetowych. Obraz igiełka, bardzo mocno zbliżony do Technisat Digyboxx HD C+ a jak wiadomo tam jest kryształ ;) Co ciekawe kanały SD są widocznie lepsze niż w Technisacie. Polsat z modułem CI+ działa bardzo fajnie. Czasem coś przytnie przy przełączaniu ale jak wiadomo tuner ma tylko CI więc można wybaczyć. Aktualnie mam do niego podpięty monoblock twin więc leci astra i hotbird a dodatkowo na dvb-t polskie i czeskie stacje. Jedna drobnostka to, że przy 1080p 50hz obraz drży ale może to tylko u mnie. Można zejść do 1080p 25hz i jest ok. Najważniejsze, że obraz leci równocześnie po HDMI i SCART. Jak dla mnie strzał w 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to wgrac, skoro pliki m3u wymagaja istnienia pozycji IPVT w menu, ktorej mi brakuje

 

Z opisu jaki znalazłem:

IPTV m3u* file on USB

1.Menu -> Settings -> System Settings

2. Load M18U file mode -> auto or fast

3. The memory stick into the USB port of the receiver

4. Menu -> X-tras -> Network Accessories ->IPTV

5. You will see the message we Can Not Find M3U Flie

6. On the memory stick, create a folder IPTV

7. Exit the menu of the receiver

8. Extract memory stick

9. Copy from your computer to your memory stick, to IPTV folder, file m3u *

10. memory stick, the receiver

11. Menu -> X-tras - .Network Accessories - > IPTV

 

Jedynie co mogę wczytać to pliki bin - jako aktualizacje i scx jako zapis danych/kanałów.

 

Jakaś sugestia - skąd patch przez Ciebie wymieniony pobrac?

 

OK,

z oficjalnego 13436 przeszedlem na: 13379

AB_652HD COMBO_V1.09.13370_20141217.bin

 

i oczom moim ukazaly sie funkcje - sporo nowych funkcji w tym w koncu IPTV, a takze mozliwosc [piractwo na forum jest zabronione - regulamin] :)

 

Jesli jednak jest ktos w posiadaniu patcha do oficjalnego sw 13436, w ktorym bedzie wszystko dzialac jak w 13379 - to poprosze.

 

Super, że zmieniając nowy soft ustawienia jak i kanały pozostają niezmienione (choc można zrobić ich kopie na USB lub do pamięci wewnętrznej).

 

Soft pobrany z:

http://www.satupdate.net/files/category ... 2hd-combo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogło być inaczej kolego ;)

Tuner to mistrzostwo w tej cenie! Co do reszty to jest nowszy patch 1.09.13436_PATCH.

Wieczorem podeśle lub do pobrania tu : [piractwo na forum jest zabronione - regulamin]

 

Pliki 3Mu działają poprawnie, pogoda, google.

Pogoda i google działają, ale jak nie wiesz jak to ustawić to może być kłopot. Jest to specyficzne, ale działa.

 

DO DZIEŁA :brawo: JAK COŚ CO PISZ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa OK, na razie żadnych problemów.

IPTV śmiga i inne usługi (w tym streaming na telefon/tablet).

Natomiast telefon nie chce zobaczyć STB do wysyłania streamingu mediów na tuner (widze wszystkie urzadzenia w sieci domowej procz STB)- testowałem za pomocą MediaHouse. Brak mi pozycji DLNA DMR w opcjach tunera. Pewnie znowu wymagana jest jakaś 'manipulacja' w sofcie :)

http://www.satclub.pl/cryptobox-f287/ab ... t9441.html

 

Dla zainteresowanych jedynie dodam, że ze strony producenta można pobrać oprogramowanie do edycji kanałów oraz deszyfrujące materiał nagrany w PVR dla plików TS. Tak więc filmy i programy możemy spokojnie zobaczyć również na komputerze - jak dla mnie to kolejny plus dla producenta.

 

@Fotodetektor:

Odnośnie softu patch 1.09.13436_PATCH możesz go w jakiś sposób gdzieś wystawić lub podać linka?

 

OK, juz mam patch 1.09.13436_PATCH :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLNA działa - to wiem, bo bez problemu podpinam się pod NAS w sieci domowej.

Nie dziala mi mozliwosc przeslanie - streamowania pliku do tunera wprost z tabletu/komorki.

 

Uzywam Xperii Z1compact i opcja 'Throw' bez problemu przesyla mi pliki wprost na TV - bo TV jest widoczny w sieci domowej, natomiast STB (czyli yuner) nie jest.

Z opisow i linkow z filmikami wynika, ze trzeba zaktywowac funkcje DMR - ale aby to zrobić trzeba ją mieć w opcjach :)

 

Taka uwaga, po krótkich testach: soft 1.09.13370 dziala stabilniej niz 1.09.13436 (oba patchowane)

Nie zauważyłem też niczego dodatkowego w 13436 w stosunku do 13370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLNA działa - to wiem, bo bez problemu podpinam się pod NAS w sieci domowej.

Nie dziala mi mozliwosc przeslanie - streamowania pliku do tunera wprost z tabletu/komorki.

 

Uzywam Xperii Z1compact i opcja 'Throw' bez problemu przesyla mi pliki wprost na TV - bo TV jest widoczny w sieci domowej, natomiast STB (czyli yuner) nie jest.

Z opisow i linkow z filmikami wynika, ze trzeba zaktywowac funkcje DMR - ale aby to zrobić trzeba ją mieć w opcjach :)

 

Taka uwaga, po krótkich testach: soft 1.09.13370 dziala stabilniej niz 1.09.13436 (oba patchowane)

Nie zauważyłem też niczego dodatkowego w 13436 w stosunku do 13370.

 

Chętnie sprawdziłbym ten soft w wersji soft 1.09.13370 jeśli działa stabilniej. Może ktoś podrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...