Skocz do zawartości

Zamienniki dekoderów platformy CANAL+


lukx95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu jest pies pogrzebany. Ciężko o miarodajny test kilku deków, w którym byłoby jasno opisane, że np. dekoder x ma najlepszy obraz ale coś tam dużo gorsze, natomiast dekoder y ma z kolei słaby obraz ale powiedzmy szybszy procek czy coś podobnego. "Ciekawy" wg mnie jest ten opticum odin plus, duża zaleta to czytnik z tyłu oraz dodatkowo CI, ale nigdzie nie widzę jakichkolwiek opinii. Że też nie mam dostępu do możliwości sprawdzenia kilku takich dekoderów :mrgreen: .

No nic może jakiś forumowicz się pochwali swoim odinem i tym jak się sprawuje, aczkolwiek tak jak wspomniał wyżej iricios opinia może być nie obiektywna, ale przynajmniej jakaś zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda sprawa dekoderów które umożliwiają odtwarzanie nagranych programów na innych urządzeniach - chodzi tu o kanały HD. Oczywiście chodzi o sprzęt który działa a nie jest przedmiotem prób i błędów oraz stresu "zadziała czy nie zadziała"?

Karta Cameleon. Koszt do około 500zł

Wiem o nBoxie z Enigmą (tu jest stres  :wink: ) i  Ferguson Ariva 4K Combo.

Czy są jakieś inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vu+, Miraclembox, Dreambox, Xtrend, Atemio, i kilka innych marek.

Rozpiętosc cenowa od 400 zł aż do 2000 zł za Vu+ Solo 4K.

 

Mam Atemio 6200 - 2 x dvb-s2 i do tego moduł Polsatu, kartę Orange ( biała ) i TNK HD i wszystko działa w jednym dekoderze bez problemow.

Atemio ma wgrane OpenAtv i mogę co innego oglądac - co innego nagrywac. Nagrania, programy z sat oglądac bez problemu w stream na komputerze.

Dodatkowo parę innych przydatnych funkcji też jest :)

Własna lista kanłow. Nagrywanie na dysk - pendrive na usb albo na dysk sieciowy po lan.

 

Nigdy więcej dedykowanego sprzętu operatora.

Usługi typu nc+ go, vod itp "bajery" wodotryski mnie nie interesują od operatora za ktore musiałbym dodatkowo płacic.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na "Odina Plus". Opticum sporo mniejszy od mojego starego Ferdka 102E, ma również oprócz standardowego( po przeprogramowaniu - uniwersalnego) czytnika kart gniazdo CI/C+. Dwie „dziury” na usb też dobre rozwiązanie bo w jednej wylądował adapter wifi a w drugiej 1TB dysk. Po uruchomieniu oczywiście z[beep]o bo to jest mój pierwszy w życiu tuner z linuxem, więc mnogość opcji, ustawień w ogóle wszystkiego trochę mnie przeraziła, ale sam chciałem - to mam. Niemniej jednak już po jednym wieczorze większość potrzebnych do codziennego użytku funkcji ogarnąłem i jestem bardzo zadowolony. Porównałem obraz „produkowany” przez Odina do Ferdka 102E ustawiając jeden obok drugiego ( mam dwa kameleony ) i na takich samych kablach HDMI. Jakość obrazu z Opticuma wg mnie nieznacznie lepsza, aczkolwiek moje dzieci nie widziały żadnej różnicy J.

Wracając do samego dekodera, wifi działa poprawnie ( router stoi na strychu i do Odina ma dwie płyty-kondygnacje do przebicia ) iptv też hoola oki. Informacje wyświetlane na pasku przy przełączaniu kanałów też zawierają dużo więcej informacji od dotychczas posiadanych sprzętów.

Dobrą robotę też robi EPG, gdzie dzięki cross epg można ze sporym wyprzedzeniem sprawdzić program na kilka dni do przodu. Fajną sprawą są też picony – od razu człowiek kojarzy co ogląda.

Jak na razie jest jedno duże ALE, a mianowicie zasięg pilota, dekoder stoi w szafce za szybą ( przystosowaną do przepuszczania fal pilota ) i wcześniej stojący tam Ferdek 102E czy mydelniczka segema nie miały żadnych problemów z „łapaniem” poleceń z pilota, zaś Odin dopiero po precyzyjnym wycelowaniu ogarnia sygnał. I tu zastanawiam się czy zaprogramowany jakiś logitech hormony 350 poprawi sytuację  ? Macie drodzy forumowicze jakieś sugestie czy doświadczenia w sprawie polepszenia zasięgu działania pilota, logitech pomoże  ? Mam dwa TV od LG i tam zasięg pilotów jest rewelacyjny działa nawet celując w sufit J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...