Skocz do zawartości

Zamienniki dekoderów platformy CANAL+


lukx95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc jaki dekoder sobie z dyskiem tanio dobry kupić do nc+, bym mógł nagrania w jakości HD potem zrzucać na dysk zewnętrzny czy na komputer?

Nie chce dużo kasy wydać a mieć coś porządnego! :D

 

Pomoże ktoś poleci mi coś?

Ferguson lub Opticum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że NIE KAŻDY Ferguson i Opticum pozwala robić nagrania w wersji nieszyfrowanej. Jeśli priorytetem jest archiwizacja nagrań, należy unikać tunerów z nowszymi wersjami procesora ALi, bo w takich tunerach - gdy się korzysta z karty w czytniku - nagrania na dysku są szyfrowane i można je odtwarzać tylko na tym jednym tunerze, z którego zostały nagrane. Krótko mówiąc, nawet nie bierz pod uwagę Fergusonów Ariva 102E/150/202E/250/152/252/103/203, bo nagrań z tych dekoderów nie odtworzysz na komputerze czy innym urządzeniu. Nagrań nie szyfruje najnowszy model Fergusona Ariva S300 (który ma inny procesor). Tuner ten można kupić za około 220 zł. Nie szyfrowały nagrań też starsze tunery Fergusona z serii Ariva (Ariva 100/100E/120/200/210/220), które miały starą wersję procesora ALi (ALi3602). Te starsze Fergusony (używane) są jeszcze czasami do kupienia na popularnym portalu aukcyjnym.

 

Na Opticumach gorzej się znam, więc się nie będę wypowiadać.

 

Aha, kupować niezależny dekoder do nc+ możesz tylko pod warunkiem, że masz kartę Cameleon (z logo Cyfry+), bo tylko ona działa w dekoderach niezależnych (inna sprawa, że nie wiadomo jak długo jeszcze...).

 

Poza tym - chyba odbiegliśmy od tematu, bo w tym wątku dyskutuje się raczej o dedykowanych dekoderach nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc jaki dekoder sobie z dyskiem tanio dobry kupić do nc+, bym mógł nagrania w jakości HD potem zrzucać na dysk zewnętrzny czy na komputer?

Nie chce dużo kasy wydać a mieć coś porządnego! :D

 

Pomoże ktoś poleci mi coś?

Ferguson lub Opticum.

 

@ircios No raczej chyba Opticumy z kartami Cameleon nie współpracują?

Moglibyście mi doradzić konkretny model dekodera dwugłowicowego, który mogę kupić max np. dwie stówki gdzie będę mógł w jakości HD archiwizować nagrania sobie na komputerze czy gdzieś i np. potem na kompie zgrywać na płytke DVD czy coś bo na tym najbardziej mi zależy i porządnym dekoderze gdzie nie będzie się wieszał tak jak Pace PVR?

Proszę o podanie mi np. konkretnego modelu czy modeli, bo ja naprawdę się nie znam na tym aż tyle i nie chce sobie kupić np. jakiegoś modelu i potem być rozczarowany ze nie da się nagrań zarchiwizować czy coś.

Rozumiem ze trzeba mieć własny dysk przenośny do dekodera bo nie maja wbudowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticumy działają z Camelami, ale potrzebują do tego wgrania alternatywnego oprogramowania, żeby czytnik kart stał się uniwersalny. Niby nic strasznego, ale jeśli dekoder padnie, serwis może odmówić bezpłatnej naprawy gwarancyjnej z powodu wgrania nieoryginalnego oprogramowania. Na oryginalnym oprogramowaniu producenta czytnik w Opticumach obsługuje tylko karty w systemie Conax (m. in. TNK SD, Smart HD+).

 

Dekoder dwugłowicowy za dwie stówki - raczej nierealne. Za dwukrotnie większą kwotę może znajdziesz jakiegoś dwugłowicowego nBoxa z oprogramowaniem Enigma2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticumy działają z Camelami, ale potrzebują do tego wgrania alternatywnego oprogramowania, żeby czytnik kart stał się uniwersalny. Niby nic strasznego, ale jeśli dekoder padnie, serwis może odmówić bezpłatnej naprawy gwarancyjnej z powodu wgrania nieoryginalnego oprogramowania. Na oryginalnym oprogramowaniu producenta czytnik w Opticumach obsługuje tylko karty w systemie Conax (m. in. TNK SD, Smart HD+).

 

Dekoder dwugłowicowy za dwie stówki - raczej nierealne. Za dwukrotnie większą kwotę może znajdziesz jakiegoś dwugłowicowego nBoxa z oprogramowaniem Enigma2.

Nie będzie żadnej utraty gwarancji,bo są softy legalne i dopuszczone przez producenta........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy nagrywania i zrzucania na HDD raczej dobiegają końca. nc+ już zabezpiecza nagrywanie przez EURO. Następnym etapem będzie pewnie wykluczenie niezależnych dekoderów CA. CI zostaną bo modułem mogą szyfrować nagrania.

 

A na rynku pojawia się coraz więcej grabberów, które potrafią zgrać wszystko z wyjścia HDMI na dysk komputera. :jupi: Nie wnikam, czy są one legalne, czy nie bardzo. Słyszałem juz o osobach, co z takich grabberow korzystają i archiwizują sobie programy telewizyjne nawet z dekoderów dedykowanych :!: Tak więc całkowicie czasy nagrywania nie dobiegają jeszcze końca. Jeśli kiedyś stracę możliwość nagrywania w normalny sposób z tunera na dysk (bez szyfrowania, bo tylko takie nagranie jest godne tego, aby nazwać je nagraniem), to nie zawaham się w taki grabber zainwestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nc+ podchodzi do tej sprawy tak jak wszystkie inne korporacje. Jeśli "kradną" to należy uniemożliwić kradzież a powinni się zastanowić dlaczego "kradną". Jeśli chcą zablokować piracki dostęp do ich materiałów to niech najpierw sami je udostępnią wszystkim chętnym w rozsądnych cenach. Śledzę na FB profil Kuchnia+ i tam nie raz pojawia się pytanie gdzie mogę zobaczyć dany program bo w mojej kablówce nie ma waszego kanału. Odpowiedź zawsze jest taka sam, nigdzie nie można go zobaczyć. Oczywiście legalnie. nc+ już dawno powinna zrobić coś takiego jak IPLA i w rozsądnych cenach udostępniać archiwa. Rozsądne ceny to polskie ceny a nie francuskie :) Tyle że korporacje wolą walnąć jakąś zaporową cenę tylko po to by później narzekać na piractwo. nc+ nawet jak zablokuje możliwość nagrywania to i tak ich materiały będą się pojawiać w sieci. Wystarczy że kilka osób kupi wspomniane wcześniej grabbery HDMI. Taki materiał wrzucony do sieci szybko się rozprzestrzeni. Jak usuną jeden link to na jego miejsce pojawi się nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo odbiegacie w przyszłość, że temat ten zatraca sens. Odnoszę wrażenie, że nc+ do zmian jest niespieszno. I zamienniki dekoderów z nc+ mogą się mieć bardzo dobrze.

Dlaczego się tak dzieje? Podejrzewam, że nc+ nie ma wizji. Gdyby ją mieli, to dawno by tą innowacyjność wprowadzili. Wiele się tylko mówi i rzuca jakiegoś newsa, że w bliżej nieokreślonym czasie zrobią to i to. I jak na razie na opowiadaniach się kończy. A interwencja jest nakazem chwili. Chociażby nowa pakietyzacja, nowe listy i w końcu przyjazne i intuicyjne nowe oprogramowanie dekoderów. Bo to, co w tej chwili jest, jest namiastką tego, co być powinno już dawno wprowadzone. Nawet te "najnowsze" dekodery, które dopiero co wprowadzili są jak testery. "Wszyscy" się nimi zachłysnęli. A w rzeczywistości nie odbiegają od swoich poprzedników.

Potwierdza to, że zamienniki jeszcze długo będą się miały bardzo dobrze.

 

I przypominam, że rozmawiamy o zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a jakiś dekoder PVR HD do kart Cameleon z dwiema głowicami z możliwością zrzucenia nagrań sobie na dysk i komputer ile kosztuje jakiś taki ok bym nie narzekał?

Bo wszystko co mi proponujecie ma jedną głowice.

Tak do 400 zł coś z dwiema głowicami by się znalazło dla mnie? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile masz jakieś pojęcie o linuxach to spoko warto .A jeśli nie masz o linuxie żadnej wiedzy to unikaj takich sprzętów .Jaki tuner masz kupić trudno powiedzieć ,ale za 400 zeta to tylko używki ,a jak nowe to minimum 600-700 złotych. Może Cie zainteresuje ten tunerek http://www.naj-taniej.pl/index.php?opti ... &Itemid=30. :( Ale cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O parowaniu kart słychać dobre 5 lat jak i nie dłużej .Trudno powiedzieć czy i kiedy NC+ będzie parować karty ,a może będzie ograniczać [beep] kart ,a może inne zabezpieczenia. Narazie to tylko wróżenie . LUKX95 -Jak sprzedawca Ci wszystko poustawia to ok ,ale jak coś się sypnie to konsola i wklepywanie koment .Poczytaj sobie o enigmie 2 ,bo ten Nbox z aukcji to jest przerobiony na enigme 8) .Chyba ,że masz dużo czasu na nauke. Polecam forum PKT. Tam masz wszystko o enigmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...