Skocz do zawartości

MiracleBox Premium Ultra


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No ja już mam Ultrę ;) Wymieniłem z Mini+ :D ale wziołem 2x dvbs2 bo dvbt nie mam jak kabla poprowadzić;)Transkodowanie działą doskonale na łączy 10/1 up

Jakośc wiadomo idealna nie jest ale na komórce czy tablecie daje sie rade;) Przy lepszym uploadzie można tak ustawić że będzie naprawdę znośnie.Prędkośc przełączania  szybkie;) Nie muli przy nagrywaniu 8 kanałow HD + oglądanie 9;) Przyznam że najlepszy zakup jaki w ostatnim czasie dokonałem;)

 

Hbb nie licząc tego że na MINI+ działalo wolniej to na Ultrze śmiga duuużo szybciej:) Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony.Do tego wbudowane wifi które dobrze sobie radzi;) znikl 1 kabelek sieciowy dzieki temu.

Polecałeś mi kiedyś dekoder Miraclebox. Jak oceniasz porównanie Mini z Ultra? Czy jest one wyraźnie szybszy (przełączania kanałów)? Czy warto doplacić do wersji Ultra, bo różnica w cenie jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini+ wolniejszy ale w normalnym oglądaniu nie ma różnic.Bardziej różnica jest przy załadowaniu np HBB.Wg mnie zależy czy chcesz mieć np restream kanału ( streamu) W sieć internetową np.Masz słaby upload a to ci tak obniża jakość że nawet łącze 10/1 up daje radę do normalnego odbioru poza domem.No i wyświetlacz picony( logo kanału na wyświetlaczu- w Mini+ tego nie mamy) Jeśli zależy ci na dysku w środku to Ultra (Mini+ ma mniej miejsca a do Ultry wsadzisz nawet 3,5 cala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z autofs wg.

http://forums.openpli.org/topic/30466-issue-with-network-shares/?do=findComment&comment=392418

 

Udział ma tak wyglądać:

NAZWA -fstype=cifs,ro,user=NAZWAUZYTKOWNIKANAPC,pass=HASLONAPC  ://IP KOMPUTERA/NAZWAFOLDERU UDOSTĘPNIONEGO

 

Jak będziesz używać wbudowanego cifs'a w menadżerze montowania to po wyłączeniu/restarcie pc tuner będzie wisiał przez 10-15minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mimo, że jest to forum o Miraclebox Ultra mam pytanie o wersję Mini Plus:

1. czy można wgrać nowe oprogramowanie Egami, mając dekoder podłączony do internetu?

2. czy po wgraniu nowego oprogramowania, trzeba wgrać listę programów?

3. dlaczego telegazeta nie wyświetla polskich znaków, tylko krzaczki?

4. dlaczego mam problem z niektórymi kanałami, wyskakuje komunikat "SID nie znaleziony w PAT"?

5. wydawało mi się, że gdzieś widziałem pokazany poziom sygnału? Jaki powinien być odpowiedni na antenie 90cm?

6. jak zabezpieczyć hasłem, dostęp dekodera podłączonego do internetu?

7. dlaczego jest tyle "plików" po nagraniu? a nie ma jednego pliku z nagraniem?

8. czy jest w internecie opis (w naszym języku) wszystkich funkcji oprogramowania Egami?

 

Mam ten dekoder o dwóch miesięcy, ale boję się cokolwiek zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oprogramowanie wygrywasz przez USB( zalecane aktualizacje via usb)

2. Tak trzeba albo dokonać skanowania albo wgrać listę

3. Telegazeta zależna jest od danego softu.U mnie tez są krzaki.Poza tym kto używa telegazetę??powiem tylko ze via dekoder są krzaki via np telewizor niema

4.Popraw ustawienie anteny/zmien konwerter.Problem jest ze w sygnale masz sporo błędów przez co bardzo czułe głowice mają problemy.( zalecam antenę 90-100cm + konwerter jakis markowy np Golden Interstar.Oraz co ważne montera który nam to porządnie z miernikiem dvbs2 ustawi.

5.Odnośnie poziomy sygnału na te wskaźniki nie patrz na profesjonanym mierniku dla tp z tvn hd powinno to dla 90tki być okolo 15db w zalezności od tego gdzie mieszkamy i czy mamy widok czysty.Ber powinien wynosić 0

6.Jeśli nie masz wypuszczonych portów na świat 21 ,22,23,80 8000 8001 8002 oraz web panelu oscama (domyślny najczęsciej 8888) To nie ma potrzeby oraz gdy mamy zmienne ip/ tudzież net LTE bo tam i tak na świat nie wypuscimy żadnego portu.

( jeśli mamy coś co da sie wypuscić i wypuszczone = przekierowane porty na routerze to wtedy telnet i komenda passwd)

7.Jest tyle plików bo pozostałe pliki są plikami informacyjnymi.EPG itd..Czyli nagrywa ci cały strumień z satelity. Ciebie przy zabawie z plikami powinien interesować tylko plik z końcówką .TS

( W media skanerze nie widać tych dodatkowych plików tylko to co mamy nagrane czyli plik media docelowy ts.)

8.Nie masz czegoś takiego jak poradnik do Egami/Atv czy innego softu wszystko jest na tyle intuicyjne że bawiąc się po menu możemy sami dojść do czegoś.

 

Tak samo nie ma jasnego poradnika do zabaw z np oscam.Są porady itd dla konkretnych przypadków.

Jak masz jakieś pytanie mozesz zawsze na gg napisać.Postaram się coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oprogramowanie wygrywasz przez USB( zalecane aktualizacje via usb)

2. Tak trzeba albo dokonać skanowania albo wgrać listę

3. Telegazeta zależna jest od danego softu.U mnie tez są krzaki.Poza tym kto używa telegazetę??powiem tylko ze via dekoder są krzaki via np telewizor niema

4.Popraw ustawienie anteny/zmien konwerter.Problem jest ze w sygnale masz sporo błędów przez co bardzo czułe głowice mają problemy.( zalecam antenę 90-100cm + konwerter jakis markowy np Golden Interstar.Oraz co ważne montera który nam to porządnie z miernikiem dvbs2 ustawi.

5.Odnośnie poziomy sygnału na te wskaźniki nie patrz na profesjonanym mierniku dla tp z tvn hd powinno to dla 90tki być okolo 15db w zalezności od tego gdzie mieszkamy i czy mamy widok czysty.Ber powinien wynosić 0

6.Jeśli nie masz wypuszczonych portów na świat 21 ,22,23,80 8000 8001 8002 oraz web panelu oscama (domyślny najczęsciej 8888) To nie ma potrzeby oraz gdy mamy zmienne ip/ tudzież net LTE bo tam i tak na świat nie wypuscimy żadnego portu.

( jeśli mamy coś co da sie wypuscić i wypuszczone = przekierowane porty na routerze to wtedy telnet i komenda passwd)

7.Jest tyle plików bo pozostałe pliki są plikami informacyjnymi.EPG itd..Czyli nagrywa ci cały strumień z satelity. Ciebie przy zabawie z plikami powinien interesować tylko plik z końcówką .TS

( W media skanerze nie widać tych dodatkowych plików tylko to co mamy nagrane czyli plik media docelowy ts.)

8.Nie masz czegoś takiego jak poradnik do Egami/Atv czy innego softu wszystko jest na tyle intuicyjne że bawiąc się po menu możemy sami dojść do czegoś.

 

Tak samo nie ma jasnego poradnika do zabaw z np oscam.Są porady itd dla konkretnych przypadków.

Jak masz jakieś pytanie mozesz zawsze na gg napisać.Postaram się coś pomóc.

ad 3) wiem że telegazeta po przeżytek, ale często sprawdzam wyniki w trakcie oglądania

ad 4) ja mam nową antenę Corab 90cm, z konwerterem "Twin Inverto Black Ultra" i antena była ustawiana przez gościa z odpowiednim sprzętem. Natomiast wydawało mi się, że gdzie w oprogramowaniu widziałem poziom sygnału. Nie pamiętam gdzie to było a nie mogę odszukać. Ten komunikat "SID nie znaleziony w PAT, oznacza problemy z sygnałem?? On występuje tylko na kilku kanałach. Żadnych problemów z kanałami HD nie mam, nawet podczas bardzo złych warunków atmosferycznych

ad 7) a nie może ustawić, aby nagrywał i pokazywał tylko pliki z końcówką .ts?

Warto bawić się w zmienianie oprogramowania z Egami 7.1.4 na 7.1.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto  i w tym  wypadku masz bardzo zabytkowy soft więc zalecam aktualizację via USB.

W wypadku tego softu poprawki dotyczyły między innymi sygnału i właśnie tego błędu w najnowszej rev powinno być wszystko ok

 

Co do tych plików nie nie można ustawić by nagrywało tylko podstawowy 1 plik. Zaleta linuxa to możliwośc nagrywania całości.( PS u mnie napisałem że pokazyje tylko pliki z nagraniem ;) przycisk media na pilocie lub meenu-->pluginy-->>media scanner->>

 

 

http://zapodaj.net/798fb9c6ce059.jpg.html

 

Tak to wygląda u mnie ,dodatkowe plik są jedynie widoczne po FTP jak się człowiek łączy np totalcomadnerem.

Jestem przekonany że po wgraniu via usb 7.1.7 problemy z tym komunikatem powinny ustąpić.( Aktualizacje po coś są tak przynajmniej mi się wydaje??Aktualizacja poprawia zazwyczaj dostrzeżone błędy.)Bez powodu twórcy danego softu nie dają aktualizacji.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie proste by odpowiedzieć.No to podsumuję co wiem

HD+ niemieckie Moduł CI i CI+ działa bez problemu

NC+( Oferta Ncam hd z conax CI+ w trybie legacy ) Działa ok

Cam CI SECA po Cyfrze+ działa

Cam CI+ CP w trybie Legacy działa.Cam CI nie działą problemem jest wadliwy moduł ( zalecana wymiana na CI+ lub inny zabieg)

 Działa Moduł Nieparowany Conax Smith i conax technisat  z kartą mtv unlimitted.

Działa Moduł CI  kablówki Vectra.

Więc jeśli czegoś nie odwalą z modułami Nagry z caid 1884 to powinno nie być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni ten moduł  zanim wprowadzą  to najpierw zaliczą mega odpływ  abonentów.  A samo wprowadzenie tego Camu to ja nie wiem czy to dopiero w 2017r.    Zapewne będzie to kierowanie na UHD.  Nie chcesz UHD nie bierzesz karty.

A jak dać dostep  tysiącom  klientów którzy mają dekodery  nbox  z conaxem?  Którzy nie chcą  mieć CI  tylko to co mają? Co masowa wymiana?  Na CI+  2 kanały jedocześnie?

Do czas aż nadal oferują i będą oferwoać zestawy Pre paid  z czy bez dekoderów  Conax nadal będzie dostępny bo jest pewien % osób którzy nie lubią umowy wolą pre paid mając świadomość że nie wszystkie kanały są dostępne bez umowy.


Jeśli to Mipsel to myslę że powinien odpalić.Poza tym musiał by cfg oscam być standardowy.

Ten plugin jest z sekcji   Miracla    podali że wystarczy wpis  do cfg i działa   tyle że ten wpis jest stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie  o to mi chodzi.  Tyle że wątpie   że oni tak postąpią   powiedzą  albo wymiana zestawu na wyspe Caymana albo 4k  NIET.  Jednak mogą zrobić  burze  abonenci i będzie tak że nikt tego kanału nie będzie chciał. Na chwile obecną schodzą zestawy takie które da się odpalić na oscamie.  Nc+  mix     i ten drugi  ta tzw kontynuacja telewizji na karte . Zresztą sam nie wiem czy bylbym zainteresowany ich ofertą 4k    . Polsat pcha po 10 kanałow HD na  transpoderze .A NC+ traci abonentów :D

 

Czytalem iż  taki Eleven w kablówkach ma 12mbit  a na Sat  7/8    też podejście do klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A czy ten tuner obsługuje konwerter UNICABLE, w takim sposób by później móc poprzez rozgałęźnik sat. zapewnić oddzielny sygnał do kolejnego tunera dwugłowcowego obsługującego system unicable, tak by można było nagrywać ioglądać program jednocześnie na obydwu tunerach?

Pytam, bo dekoder EVOBOX, wykorzystuje wszystkie 4 pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od samego początku posiadania Miracleboxa borykam się z pewnym problemem.Gdy w domu mam podłączony do intalacji tylko ten dekoder wszytko działa ok.w momencie podpięcia drugiego dekodera nie ściągam na Miracleboxie programów nadawanych z jednej polaryzacji (Polsat,TVP 2,AXN, itp)

Mógłby ktoś podpowiedzieć w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...