Jump to content
ircios

WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

Recommended Posts

9 godzin temu, Pawel napisał:

Jak już sformatowałeś dysk to co za problem stanowi reset do ustawień fabrycznych ?W zasadzie od tego powinieneś zacząć.

No tak ale wtedy bym np stracił listę kanałów swoich, to jest troche zabawy z tym, jest troche tych konfigów

9 godzin temu, zetorson napisał:

A nie podpiąłeś przypadkiem do drugiego USB? 

Z tyłu jest tylko jeden port USB, jest drugi z boku ale jest nieaktywny

Ja osobiście wolałbym nie formatować dysku a w pierwszej kolejności wykonać reset fabryczny.Ale to kwestia gustu ;)

2 godziny temu, Pawel napisał:

Ja osobiście wolałbym nie formatować dysku a w pierwszej kolejności wykonać reset fabryczny.Ale to kwestia gustu ;)

Nagrania już poszły w pi.. także teraz jedynie co mnie jeszcze wstrzymuje z resetem fabrycznym to może jakaś cudowana rada od któregoś z forumowiczów, która by mi zaoszczędziła trochę czasu :)

Nie ma innej rady.Pytanie czy reset pomoże bo może się okazać, że konieczna będzie wymiana dekodera.

Dekoder nie działa tak jak powinien, więc reset albo pomoże albo nic nie zmieni. Nie masz nic do stracenia.

Dokładnie, @Pawel ma rację. Trzeba było najpierw zrobić reset do ustawień fabrycznych zamiast formatować dysk z nagraniami ;)

Nikt Ci nie poda innej rady, bo takowej nie ma. Jedyne co to możesz wziąć pilota, pomachać nad dekoderem i wymawiać magiczne "Abra-Kadabra", ale nie sądzę by to pomogło (żart) ;)

Tak jak koledzy wyżej pisali. Jak reset nie pomoże to dekoder pod pachę i wycieczka do APS.

Edited by shevchenko1987

10 godzin temu, Don kichot napisał:

Z tyłu jest tylko jeden port USB, jest drugi z boku ale jest nieaktywny

Jest aktywny, służy do odtworzenia multimediów np z pendriva.

No właśnie. Osobiście nie testowałem ale z kilku wypowiedzi na forum wyszło, że dysk można podłączyć do USB z tyłu albo z boku. Ale jak ktoś go zainicjował w jednym USB to później już nie działa w drugim. Dopiero po formacie  można zrobić zmianę, tzn.ponowną inicjację w nowym USB. Dlatego wyżej zapytałem, czy aby przypadkiem dysk nie był podpięty wcześniej w drugim USB.

W dniu 11.11.2018 o 16:09, roberttosat napisał:

@ircios

Sorry, ale głupoty piszesz. Jak ma dostać bez aktywacji i opłat, tym bardziej że ma Start, skoro chce sam wymienić? Co innego, jak go będą zmuszać do wymiany, ale teraz nie ma szans na to. Tylko będziesz przeciągał tę wymianę albo poczekaj 2-3 lata, może kiedyś będą dawać do Startów za 0 zł.

Ja wymieniłem pace na Wifipremiumbox bez opłaty aktywacyjnej. Poszedłem do punktu. W jednym chcieli z opłatą, a w innym już nie. Widocznie mają różne promocje i od sprzedawcy zależy, jaką zaproponuje.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Jaki masz pakiet?

Miałeś opłatę miesięczną (dzierżawę) za PACE'a?

Czy za wifiPremiumboxa masz opłatę miesięczną?

Mam problem,ale nie wiem czy to faktycznie wina pilota czy deka. Jak dusze przycisk na pilocie to dekoder nie zawsze reaguje. Albo po nacisnieciu np + aby zglosnic to wlacza mi sie program 1. Nie zawsze sie to dzieje ale sa takie dziwne dzialania kilkanascie razy na dzien. Co myslicie?

W dniu 22.11.2018 o 09:54, jombl napisał:

Ja wymieniłem pace na Wifipremiumbox bez opłaty aktywacyjnej. Poszedłem do punktu. W jednym chcieli z opłatą, a w innym już nie. Widocznie mają różne promocje i od sprzedawcy zależy, jaką zaproponuje.

Jaka opłata miesięczna?

A u mnie na kanale 64 brak Kino Polska. Aktualizacja dekodera nic nie daje (wifi Premiumbox), a w menu nie mogę znaleźć opcji wyszukiwania kanałów. Ktoś może wie jak to naprawić?

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.

Wejdź w ustawienia anteny. Potwierdź konfigurację i dekoder pobierze nową listę kanałów.

Przed chwilą sprawę załatwiłem z pomocą techniczną nc+. Trzeba było zrobić ustawienia domyślne dekodera. Ponoć więcej klientów tak miało.

Edited by Barti
Na forum nie piszemy skrótami. Poprawiono post.

Wiecie może jak dokładnie ustawić "Unicable" w ustawieniach?

Z konwertera idzie kabel z wyjścia Unicable do rozgałęźnika na 2 wyjścia, a następnie podłączony do dekodera i teraz co w ustawieniach wybrać? Tryb jednokablowy, czy dwukablowy? I co dalej?

WifiPremiumbox nie ma trybu opisywanego jako dwukablowy. Aby skorzystać z unicabla wybierasz:

Konfiguracja: Dwie anteny -> Tryb jednokablowy

• Thanks 1

O to mi chodziło, czy wybieram 1 antenę czy 2 anteny i robię dalej konfigurację. :) Dzięki.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Mam pytanie dotyczące list ulubionych.

W Pace'ie może być tylko jedna lista. Czy w wifipremiumboxie może ich być więcej?

I drugie pytanie. Załóżmy, że wejdę do listy ulubionej. Gdy wybiorę teraz np. "Program TV tabela" to czy na liście będą tylko kanały z listy ulubionej, czy wszystkie kanały?

Będą tylko z listy ulubionej.

Nie pamiętam ile list można utworzyć ale na pewno kilka.