Jump to content
ircios

WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

Recommended Posts

Z Inverto to ewentualnie black premium twin. Dla przykładu black ultra single jest słaby. Tak zachwalana kiedyś seria balck ultra, dzisiaj jest co najwyżej przeciętna. Ogólnie polecam konwertery Televesa. 

Witam mam pytanko do was jak działają u was dekodery do multiroom ale po WiFi jak z zasięgiem w domku jednorodzinnym piętrowym dają rade bo zastanawiam sie nad nimi czy jednak kabel to lepsze rozwiązanie do multiroom ?

Jeśli dekoder był używany z szarą kartą nc+  to czy zadziała na nim cameleon czy też został sparowany?

Witam mam pytanko do was jak działają u was dekodery do multiroom ale po WiFi jak z zasięgiem w domku jednorodzinnym piętrowym dają rade bo zastanawiam sie nad nimi czy jednak kabel to lepsze rozwiązanie do multiroom ?

Jeśli chodzi o zasięg WiFi to w dekoderach jest napewno lepszy niż w moim telefonie. Router mam na piętrze, wifipremiumbox na parterze, wifibox na piętrze i nie ma żadnych problemów ani z multiroomem ani z dostępem do materiałów z internetu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Witam, mam problem z dyskiem dekoder nie wyczytuje w ogóle dysku dopiero po 30 minutach pracy dekodera pojawia się komunikat że dysk został podpięty i tak w koło za każdym razem dekoder do wymiany czy dysk ?

Mam pytanie: czy wasze dekodery pobierają NC + go dekoder? Bo mój już od dawna nic nie pobrał. Stanęło na 4 odcinkach Kruka, które miały ważność do końca czerwca, potem zmuszona byłam przez dekoder do sformatowania dysku i od tego czasu nic. Dysk pracuje poory, słychać, że niby coś pobiera, ale nic nie ma w kolekcji nc+ go dysk. Instalacja podwójna.

U mnie NC+ GO działa normalnie tak samo na Wifipremium Boxie jak i na Wifi Boxie. Często z tej usługi korzystam i zero jakichkolwiek problemów.

No właśnie. Dekoder mam od półtora roku i nie było problemu, dopiero teraz od jakiś dwóch miesięcy. Niby coś zasysa, ale nic nie przybywa. VOD internet jest, a VOD dekoder nie ma.

Witam, mam pytanie. Czy u Was tez od wczoraj po włączeniu deka uruchamia się "NC+ Poleca"? Czy pamięta ktoś, jak to wyłączyć?

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Też mi się to włącza. Nie miałem jeszcze czasu tego wyłączyć, ale zaraz się pobawię i zobaczę, co da się zrobić :)

E: @down

Akurat jak napisałeś też to znalazłem :)

Edited by mingo

Czy komuś udało się w ogóle w tym gracie ustawić konwerter unicable by działał na jednym kablu? Bo za Chiny nic nie działa, a robię poprawnie wszystko. Konwerter Inverto unicable, ten od Polsatu.

Ale po co rozgałęznik skoro powinien bezpośrednio konwerter kabel dekoder. Chwytalem pomocy na infoflini zrób tak i tak i robię a tu nadal nic.

Wifipremiumbox jak i inne dekodery nc+ (oprócz ultraboxa 4K) zawsze muszą mieć podłączone dwa kable do SAT1 i SAT2 przy instalacji unicable i tak jak wyżej jest napisane trzeba to zrobić rozgałęźnikiem.

Pokazał by ktoś jak to macie u siebie zrobione foto? i jaki polecacie rozgałęźnik? Z góry dzięki. Tylko szkoda że ala technicy na infolinii nic  o tym nie wspominają.

Weź zarób 2 krótkie odcinki kabla ja mam tak z 30cm,podepnij od wifipremiumboxa jeden w sat1,drugi w sat2 a kabel od konwertera podepnij w rozgałęźnik... cała filozofia :wink:  Ja kupowałem konwerter w hollexie i rozgałęźnik miałem w pudełku rzazem z konwerterem.

No właśnie. Dekoder mam od półtora roku i nie było problemu, dopiero teraz od jakiś dwóch miesięcy. Niby coś zasysa, ale nic nie przybywa. VOD internet jest, a VOD dekoder nie ma.

U mnie dokładnie tak samo. VOD internet działa bezproblemowo, a VOD na dekoderze puste...

Bo ta usługa VOD  dekoder  została wyłączona przez operatora.

A skąd takie informacje? Moi rodzice mają wifipremiumboxa i VOD dekoder działa normalnie. Moim zdaniem masz jakiś problem z dyskiem (czy nagrywanie działa?) albo z odbiorem satelitarnym albo z dekoderem.

A skąd takie informacje? Moi rodzice mają wifipremiumboxa i VOD dekoder działa normalnie. Moim zdaniem masz jakiś problem z dyskiem (czy nagrywanie działa?) albo z odbiorem satelitarnym albo z dekoderem.

Mam ten sam problem, zresztą kolega mnie cytował. Miałam kłopot z dyskiem, ale po formacie dysku wszystko działa. Nagrywa, timeshift, itp. Dekoder podłączony dwoma kablami. Do tej pory było ok. Owszem, mało co przybywało. Ostatnio był tylko "Kruk", cztery odcinki ważne do końca czerwca, ale od tego czasu nic nowego nie ma. Sprawdzam codziennie.

Edit: Dzwoniłam dziś na infolinię. Wszystko po stronie dekodera ok. Zajętość dysku, nr karty, siła sygnału na obu przewodach, itp. Usługa działa nieprzerwanie. Nic+ jej nie wyłączyło. Zostały przesłane uprawnienia na VOD. W ciągu dwóch dni ma coś się pojawić. Jak nie to trzeba znowu zadzwonić. Niby tylko trzeba przełączać jak się idzie spać na kanał 11 - TVP 1, wtedy niby lepiej pobiera się VOD. Zobaczymy.

Edited by PWojciechowska