Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Panowie i Panie dzielić się tutaj opiniami, spostrzeżeniami i w ogóle wszystkim na temat funkcjonalności tego sprzętu jak już tylko będzie w obrocie. ;)

 

21542.jpg

21543.jpg

 

Specyfikacja techniczna dekodera ADB NCP-4740SF wifi Premiumbox+:

 

Dekoder satelitarny:

Zakres częstotliwości wejściowej: 950 do 2150 MHz

Poziom sygnału wejściowego: –65 do –25 dBm

Impedancja wejściowa: 75 Ohm

Zasilanie konwertera: 12,5/19 V, 350 mA max

Sterowanie wysokim pasmem: 22 kHz

Diseqc 1.1

Modulacja: QPSK (DVB-S), 8PSK (DVB-S2)

 

Bezprzewodowa karta sieciowa:

Standard: 802.11 b/g/n

Zakres: Dual band 2.4/5GHz

Antena: MIMO 2x2

 

Wideo:

MPEG2 MP@ML, MP@HL

MPEG4 MP@L4.1, HP@L4.1

Format obrazu: 4:3 i 16:9

Rozdzielczość: do 1080p (1920x1080)

 

Audio:

Zgodny z ISO/IEC 13818-3

MPEG-1, warstwa I i II

Dolby Digital (SPDIF i HDMI),

Dolby Digital+ (HDMI)

 

System:

Procesor: BCM7241

Pamięć RAM: 1024 MB, 1600 MHz,

Flash: 256MB (NAND)

 

Porty transmisji danych:

USB 2.0 (maks. prąd: 1A)

Ethernet 10/100 BaseT

 

Pilot:

Protokół transmisji - NEC 38kHz lub 56kHz

Zasilanie – 2 baterie CR2032

Klawiatura – silikonowa, 38 klawiszy

Obsługa telewizora – większość dostępnych na rynku modeli

Sygnalizacja trybu pracy – dioda LED

Funkcje dodatkowe – możliwość programowania, jednoczesne wysyłanie komend do STB i TV

 

Pozostałe parametry:

Temperatura pracy: +5 C do +40 C

Temperatura przechowywania: –25 C do +65 C

Zasilacz:

– napięcie wejściowe 220 - 240V AC 50Hz, 0.6A

– napięcie wyjściowe 12V 3A

Masa: 1.5kg

Wymiary: 250 x 61 x 250 mm

Pobór mocy:

– podczas pracy: 12.4W

– w trybie standby: 0.3W

Ściana przednia i boczna:

Klawisze: P+, P–, standby

Wyświetlacz: czterocyfrowy, wskaźnik LED siedmiosegmentowy

Odbiornik sygnałów pilota: czujnik podczerwieni

Czytnik kart: zgodny z ISO 7816

Złącze USB: typ A

Dioda LED

 

Ściana tylna:

Wejście anteny satelitarnej 1: typ F żeński

Wejście anteny satelitarnej 2: typ F żeński

Gniazdo Scart: TV

Wyjście HDMI

Wyjście S/PDIF: elektryczne

Gniazdo Ethernet: typ RJ45

Gniazdo zasilania

Złącze USB: typ A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder jest wynajmowany na takich samych zasadach jak mediaBox+

2. Oprogramowanie jak w meddiaBox+ ale dużo fajniej zrobione EPG z programem, mamy możliwość przeglądania programu jak do tej pory oraz w formie gazety TV (mnie na opcja najbardziej przypadła do gustu)

3. Karty Nagra

4. W zestawie jest płaski dysk, który kładzie się na czarnym kwadracie na górze dekodera (nie ma możliwości wynajęcia dekodera bez dysku)

5. W przypadku wymiany dekodera dysk zostaje u abonenta co powoduje, że nie tracimy nagrań (podczas rejestarcji umowy lub wymiany nr dysku przypisywany jest systemowo do danego dekodera)

6. Dekoder jest produkcji ADB a dysk produkcji Sagemcom

7. Wyjście AUDIO tylko cyfrowe Coaxial (cinch)

8. Wyjścia HDMI i Euro

9. Działa szybko i sprawnie bez lagów

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie ADB-owskie? Bardzo dobrze. Nagra? Bez różnicy. Wyświetlacz? Mógłby być alfanumeryczny.

 

Moim zdaniem nie trzeba było się bawić w nowe sprzęty. Wystarczyło wklepać do mediaBOX+'a moduł Wi-Fi i ewentualnie dysk do 1 TB i tyle. Do tego obok niego obecny mediaBOX+ i BOX+. To wszystko. Na co tyle dekoderów? Nie wiem.

 

Jako ciekawostkę dodam, że Sky (UK) planuje wprowadzić nowy dekoder, który będzie 4K Ready, a z nowinek technologicznych, to będzie także cloud recording. A obecnie ich najlepszy dekoder (Sky+HD Box) ma dysk o pojemności 2 TB. Starszy Sky+HD Box (chyba wciąż oferowany) tylko 250 GB, więc spory przeskok. Nigdy nie było 500 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zrobili dołożyli moduł wifi do media boxa i przy okazji zmienili pudełko na preferowane przez Julka tylko ten wyświetlacz....

Jedyna zaletą media boxa był wyświetlacz duży i czytelny teraz jest jak z przed potopowych telewizorów wyświetla tylko numer kanału a czy ja jestem książka telefoniczna żeby znać numery wszystkich kanałów

 

Teraz się przypatrzyłem zdjęciom tego premium boxa zauważyliście że na dekoderze jest nc+ a na dysku Canal+ czyżby dyski miały iść nie tylko do Polski ale i nad Sekwane

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści "najmądrzejsze" - to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. W przypadku wymiany dekodera dysk zostaje u abonenta co powoduje, że nie tracimy nagrań (podczas rejestarcji umowy lub wymiany nr dysku przypisywany jest systemowo do danego dekodera)

To jest dla mnie największa zaleta tego sprzętu :) Wadą jest brak dużego i wyraźnego wyświetlacza, ten z Mediaboksów to najbardziej estetyczny i czytelny wyświetlacz, jaki widziałem w dedykowanym dekoderze. No i Mediabox jest ogólnie ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego:

 

Audio:

Zgodny z ISO/IEC 13818-3

MPEG-1, warstwa I i II

Dolby Digital (SPDIF i HDMI),

Dolby Digital+ (HDMI)

 

Jakie programy w nc+ mają Dolby Digital+? I dlaczego tylko HDMI uzyskamy ten format a nie poprzez połączenie kablem optycznym?

 

u mnie kino domowe po podłączeniu HDMI nie wykrywa dźwięku 5.1. Musze z dekoder ciągnąc kabel optyczny do kina domowego i wtedy mam 5.1 inaczej da się uzyskać 5.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi Premiumbox moim zdaniem jest dekoderem niewiele odbiegającym od tych powszechnie udostępnianych. A to, że ma kilka dodatkowych aplikacji, to jakość go szczególnie nie wyróżnia. A z tą "super" nowoczesnością, to lekka przesada. Jak z każdym innym wcześniej dedykowanym dekoderem ze stajni nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przec cyfrowe wyjście caoxialne czyli cinch :D

 

Da się podłączyć kino domowe inaczej by uzyskać dźwięk 5.1 bez kabla optycznego?

 

Bo mam problem z podłączeniem dekodera/konsol.

Otóż gdy podłączam kablem optycznym dekoder nc+ końcówka mi się świeci na czerwono, ale lekko potrącę ręką i koniec. Z drugiej strony gdy na siłę wkładam ten kabel optyczny do kina domowego to nie pali się na czerwono końcówka.

I nie mogę uzyskać dźwięku 5.1. Dlatego pytam się, czy są inne kable? Bo te optyczne nie wchodzą normalnie ani do konsol, ani do TV, ani do 2 dekoderów które mam, ani do kina domowego.

 

Mogę innym kablem podłączyć to i uzyskać dźwięk 5.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...