Skocz do zawartości
ircios

WiFi Premiumbox+ (ADB NCP-4740SF)

Rekomendowane odpowiedzi

...

(gdy odbierałem sprzęt na umowie miałem informację, że dysk jest moją własnością)

...

Koledze chyba się pomyliło z zestawem antena-konwerter o ile faktycznie był brany. NC+ ani żaden znany mi operator, nie daje dysków na własność ale dzięki temu możesz go bezpłatnie wymienić jak Ci padnie :)

Edytowane przez zetorson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki konwerter jest najlepszy pod ten dekoder ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czego oczekujesz od instalacji antenowej. Minimum to oczywiście konwerter single, jednak żeby móc nagrywać jeden kanał a drugi oglądać to konieczny jest twin. A co do marki to np. Inverto choć ja mam Megasat i jest ok.

Edytowane przez Ozzy666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Inverto to ewentualnie black premium twin. Dla przykładu black ultra single jest słaby. Tak zachwalana kiedyś seria balck ultra, dzisiaj jest co najwyżej przeciętna. Ogólnie polecam konwertery Televesa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanko do was jak działają u was dekodery do multiroom ale po WiFi jak z zasięgiem w domku jednorodzinnym piętrowym dają rade bo zastanawiam sie nad nimi czy jednak kabel to lepsze rozwiązanie do multiroom ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dekoder był używany z szarą kartą nc+  to czy zadziała na nim cameleon czy też został sparowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cameleon powinien zadziałać, nie zadziała karta "szara" w innym wifipremiumboxie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanko do was jak działają u was dekodery do multiroom ale po WiFi jak z zasięgiem w domku jednorodzinnym piętrowym dają rade bo zastanawiam sie nad nimi czy jednak kabel to lepsze rozwiązanie do multiroom ?

Jeśli chodzi o zasięg WiFi to w dekoderach jest napewno lepszy niż w moim telefonie. Router mam na piętrze, wifipremiumbox na parterze, wifibox na piętrze i nie ma żadnych problemów ani z multiroomem ani z dostępem do materiałów z internetu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z dyskiem dekoder nie wyczytuje w ogóle dysku dopiero po 30 minutach pracy dekodera pojawia się komunikat że dysk został podpięty i tak w koło za każdym razem dekoder do wymiany czy dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie: czy wasze dekodery pobierają NC + go dekoder? Bo mój już od dawna nic nie pobrał. Stanęło na 4 odcinkach Kruka, które miały ważność do końca czerwca, potem zmuszona byłam przez dekoder do sformatowania dysku i od tego czasu nic. Dysk pracuje poory, słychać, że niby coś pobiera, ale nic nie ma w kolekcji nc+ go dysk. Instalacja podwójna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie NC+ GO działa normalnie tak samo na Wifipremium Boxie jak i na Wifi Boxie. Często z tej usługi korzystam i zero jakichkolwiek problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Dekoder mam od półtora roku i nie było problemu, dopiero teraz od jakiś dwóch miesięcy. Niby coś zasysa, ale nic nie przybywa. VOD internet jest, a VOD dekoder nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Czy u Was tez od wczoraj po włączeniu deka uruchamia się "NC+ Poleca"? Czy pamięta ktoś, jak to wyłączyć?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się to włącza. Nie miałem jeszcze czasu tego wyłączyć, ale zaraz się pobawię i zobaczę, co da się zrobić :)

E: @down

Akurat jak napisałeś też to znalazłem :)

Edytowane przez mingo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam

Ustawienia->Ustawienia->Aplikacja start->automatyczne uruchomienie->nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy komuś udało się w ogóle w tym gracie ustawić konwerter unicable by działał na jednym kablu? Bo za Chiny nic nie działa, a robię poprawnie wszystko. Konwerter Inverto unicable, ten od Polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Inverto i działa fajnie, tylko musisz dać rozgałęźnik zaraz za dekoderem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co rozgałęznik skoro powinien bezpośrednio konwerter kabel dekoder. Chwytalem pomocy na infoflini zrób tak i tak i robię a tu nadal nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wifipremiumbox jak i inne dekodery nc+ (oprócz ultraboxa 4K) zawsze muszą mieć podłączone dwa kable do SAT1 i SAT2 przy instalacji unicable i tak jak wyżej jest napisane trzeba to zrobić rozgałęźnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokazał by ktoś jak to macie u siebie zrobione foto? i jaki polecacie rozgałęźnik? Z góry dzięki. Tylko szkoda że ala technicy na infolinii nic  o tym nie wspominają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź zarób 2 krótkie odcinki kabla ja mam tak z 30cm,podepnij od wifipremiumboxa jeden w sat1,drugi w sat2 a kabel od konwertera podepnij w rozgałęźnik... cała filozofia :wink:  Ja kupowałem konwerter w hollexie i rozgałęźnik miałem w pudełku rzazem z konwerterem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Dekoder mam od półtora roku i nie było problemu, dopiero teraz od jakiś dwóch miesięcy. Niby coś zasysa, ale nic nie przybywa. VOD internet jest, a VOD dekoder nie ma.

U mnie dokładnie tak samo. VOD internet działa bezproblemowo, a VOD na dekoderze puste...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi