Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 153 Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam soft który używam to ostatni soft producenta V28.B1. Poza w/w usterkami nie widzi również dysku zewnętrznego.Czy ktoś posiada jakiś stabilny soft do tego odbiornika ?Zależy mi tylko na nagrywaniu z timerów na kanałach sat jak i dvb-t.Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to jest strona Fergusona i tam można pobrać różne potrzebne programy i softy do różnych modeli.

Próbuj tym programem przez RS 232 reanimacji 153 Combo.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... grade.zip/ i najlepiej ładuj ten soft http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .28B1.zip/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy robiłeś już tak kiedyś aktualizację poprzez RS232 możliwe,że coś źle robisz a może jest błąd komunikacji między portem usb a odbiornikiem. Gdzieś tu na forum jest opisane mniej więcej co i jak, musisz poszukać. Jak się nie uda to pozostaje wysyłka do Serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenu2

 

Ty lepiej zadzwoń do Fergusona . Jak dotąd nie ma jasnego i precyzyjnego sposobu i programy do reanimacji Arivy 153 combo

 

Niby się "wyjaśniło" ,jak i czym reanimować Arive 153 combo

To cytat z e-maila od Fergusona

 

Dzis dostałem odpowiedz od serwisu fergusona w sprawie wgrania oprogramowania

Należy wgrać soft:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .27B9.zip/

tym programem:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... grade.zip/

za pomocą tego kabla:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... modem.html

 

...a jednak ali 3606

 

 

Jednak nie ali 3606

Jak ktoś śledził moje posty to wie jaki miałem problem. Dzisiaj dodzwoniłem się do serwisu Fergusona. Wszystko im wytłumaczyłem i okazało się ze to nie procesor 3606 tylko 3516. Program można pobrać od Arivy 103 albo 203.

Moja 153C już żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenu2

W jaki sposób "uszkodziłeś" plik z softem ? Ty jaki masz ten dysk HDD ile ma obrotów 5400 czy 7200 ? Ma zasilanie z USB tunera,czy zewnętrzne ?

.....kup pendraiva albo kartę pamięci z adapterem a nagrania magazynuj na dysku . Obecnie dostępne dyski HDD mogą szyfrować dane ,mają programy antywirusowe itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z softem uszkodziłem, przez nie prawidłowe wypięcie pendriva, z laptopa, dysk 500gb 5400 obrotów Samsung USB 3 na arivie 202e śmiga bez zarzutu, nagrywałem na niego przez 1 rok, po podpięciu do Combo 153 restart, timershift wyłączony , tuner się uruchomił , ale jak wchodzę na dysk to co jakiś czas reset, z pendrive 4gb też się czasem resetuje, po odłączeniu dysków pracuje bez zarzutu...... Chyba oddam 153 i podepnę 202e wydaje mi się, że w 202e obraz był bardziej ostry, tv46 cali Sharp zauważyłem, że w ustawieniach tv nie ma opcji YUV tylko CVBS a to gorsza jakość obrazu, może to wina procesora? w 202e jest 3606 a tutaj 3516 to chyba strszy model.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Combo 153, jak już przestanie się resetować z połączonym dyskiem, to okazuje się ,że nagrania rejestrowane Arivą 202E z kanałów kodowanych nie są odtwarzane przez Combo 153 , tuner 153 dla mnie to jedna wielka PORAŻKA, ODDAJĘ DO SKLEPU ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALi 3516 to nowszy procesor od 3606. Nagrań ze stacji szyfrowanych nie można przenosić - wszystkie nowe Arivy mają zabezpieczone pliki, nie można ich przenosić między modelami, w drugą stronę też, dotyczy to także innych tunerów na procesorach ALi - to nie pomysł Fergusona, tylko producenta procesorów. Restarty z dyskiem są niepokojące, nie ma innych zgłoszeń w tym wątku - gdyby były, to można by podejrzewać soft, ale że nie ma, to jest ryzyko, że to jakaś sprawa sprzętowa, chyba lepiej oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off-top dotyczy to modeli z wejsciem na moduł.

 

Kodowanie nagran będzie w przypadku korzystania z karty w czytniku dekodera.

 

Mając kartę z modułem CAM i włożone to w wejcie na moduł dekodera nagrania nie są kodowane.

 

Opisuje to nawet Ferguson na swoich stronach w instrukcjach obsługi dekoderow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyszedł nowy soft do 153 combo po zainstalowaniu okazuje się że błędy nie zostały naprawione!!!A wiec złożyłem oficjalną reklamacje do biura fergusona według nowych przepisów Towar nie zgodny z umową musi zostać naprawiony lub zwrot kasy.Zachęcam wszystkich do składania reklamacji może się wreszcie naucza szanować klienta jak dostaną masę zwrotów szrotu który produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off-top dotyczy to modeli z wejsciem na moduł.

 

Kodowanie nagran będzie w przypadku korzystania z karty w czytniku dekodera.

 

Mając kartę z modułem CAM i włożone to w wejcie na moduł dekodera nagrania nie są kodowane.

 

Opisuje to nawet Ferguson na swoich stronach w instrukcjach obsługi dekoderow.

 

W pełni się zgadza! Mój Ferguson Ariva 202E i znajdujący się w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu jest tego żywym przykładem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem moje Combo 153 , czekam na zwrot kasy, co do procesora ALi 3516 to może jest nowszy, ale obraz podawany przez hdmi jest dużo gorszy od Ariva 202E, podłączyłem z powrotem 202E i cieszę się z dobrej jakości obrazu, Combo 153 nie dla mnie, szkoda bo ma wbudowany tuner DVB-T i chciałem nagrywać z różnymi ścieżkami dźwięku z programów TVP Kultura Polsat, niestety z satelity na Kulturze oraz Polsacie dostępne tylko stereo.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

śledzę wątek i szukam po internecie sposobu na wgranie listy programów JakiTakiego przez program do aktualizacji Fergusona. Robiąc to zgodnie z instrukcją producenta oczywiście się nie udaje, a 153Combo pisze że plik jest nieodpowiedni. Czy komuś z Was się to udało? którą listę wgrywaliście i jak to robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po zainstalowaniu nowego softu v1.28B4 tuner widzi już dysk zewnętrzny 1tb i w miarę działają timery tzn. na niektóre nagrania są zakodowane i podczas odtwarzania ich widać tylko czarny ekran więc jest to do poprawy i po wyłączeniu tunera (tryb standby) nadal jest prąd na wyjściach usb czyli dysk zewnętrzny pracuje 24h na dobę a nie tylko gdy tuner pracuje to też trzeba by poprawić!Czy znaleźliście jeszcze jakieś usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...