Jump to content

WiWA hd55 - brak sygnału przez hdmi


Recommended Posts

Dostałem taki dekoder. Babka upierała się że jest sprawny. Podłaczam przez scart - działa - przez HDMI - nie działa na obu wejsciach. Nie wiem w czym rzecz. Telewizor ma złącza hdmi i jest HD-ready a nie full hd, ale co to za problem? Moze jakies sterowniki trzeba zaktualizowac albo co? Chyba ze padniety.

Link to post
Share on other sites

może w tunerze jest opcja wyświetlaj przez hdmi, pisze o tym bo u ojca w domu podlaczylem jakiś tuner po N'ce poprzez HDMI i wyswietlalo mi w tv tylko przez AV, był także scart podlaczony, ale pogrzebałem w ustawieniach tunera i znalazłem tam cos w tym stylu już nie pamiętam, ale cos albo wyświetlaj 720 lub 1080 albo wyświetlaj poprzez hdmi.

Ps. przypominam sobie ze był opis jak zalaczyc wyzsza rozdzielczość w tunerze z pilota, był to jakiś kolorowy przycisk z 4-ech kolorow dostępnych w pilotach, w n był to chyba zielony przycisk gdzie wybieralo się rozdzielczość.

Także na tv hd ready,ale to nie ma zadnego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Ehhh... gapiostwo. 5 min po napisaniut ego posta z pytaiem oświeciło mnie że tryb video jeszcze trzeba ustawić. Akurat ustwione było 1080p - jedyny którego mój TV jak się okazuje nie chce wyświetlać. A swoja drogą to dziwię sie narzekaniom na pilota od tego dekodera. Fakt - włączenie nim dekodera to magia, ale wszystie inne przyciski działają normalnie i bezproblemowo. To ten starszy typ z dużymi białymi klawiszami. Mam opticuma hd55 i działa znaczne gorzej w moim przekonaniu. Nie miałęm czasu sprwdzić go jeszcze dokładnie , ale wydaje mi się ze jest ok. Zwykły dekoderek bez bajerów i fajerwerków.

Dodam jeszcze że znalazłem chyba rozwiązanie tajemnicy pilotów od wiwy. One sa po prostu zalepione czymś w srodku. Trzeba rozebrać, przeczyścić płytkę z zielonego kleistego nalotu i pilot działa ptem poprawnie. Niestety rozebranie tego pilota to już inna sprawa i jak ktoś ma sprzęt na gwarancji to nie polecam ;-) Typowy plastik jednorazowago użytku nestety

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...