Skocz do zawartości

WiWA hd55 - brak sygnału przez hdmi


forresty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem taki dekoder. Babka upierała się że jest sprawny. Podłaczam przez scart - działa - przez HDMI - nie działa na obu wejsciach. Nie wiem w czym rzecz. Telewizor ma złącza hdmi i jest HD-ready a nie full hd, ale co to za problem? Moze jakies sterowniki trzeba zaktualizowac albo co? Chyba ze padniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w tunerze jest opcja wyświetlaj przez hdmi, pisze o tym bo u ojca w domu podlaczylem jakiś tuner po N'ce poprzez HDMI i wyswietlalo mi w tv tylko przez AV, był także scart podlaczony, ale pogrzebałem w ustawieniach tunera i znalazłem tam cos w tym stylu już nie pamiętam, ale cos albo wyświetlaj 720 lub 1080 albo wyświetlaj poprzez hdmi.

Ps. przypominam sobie ze był opis jak zalaczyc wyzsza rozdzielczość w tunerze z pilota, był to jakiś kolorowy przycisk z 4-ech kolorow dostępnych w pilotach, w n był to chyba zielony przycisk gdzie wybieralo się rozdzielczość.

Także na tv hd ready,ale to nie ma zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... gapiostwo. 5 min po napisaniut ego posta z pytaiem oświeciło mnie że tryb video jeszcze trzeba ustawić. Akurat ustwione było 1080p - jedyny którego mój TV jak się okazuje nie chce wyświetlać. A swoja drogą to dziwię sie narzekaniom na pilota od tego dekodera. Fakt - włączenie nim dekodera to magia, ale wszystie inne przyciski działają normalnie i bezproblemowo. To ten starszy typ z dużymi białymi klawiszami. Mam opticuma hd55 i działa znaczne gorzej w moim przekonaniu. Nie miałęm czasu sprwdzić go jeszcze dokładnie , ale wydaje mi się ze jest ok. Zwykły dekoderek bez bajerów i fajerwerków.

Dodam jeszcze że znalazłem chyba rozwiązanie tajemnicy pilotów od wiwy. One sa po prostu zalepione czymś w srodku. Trzeba rozebrać, przeczyścić płytkę z zielonego kleistego nalotu i pilot działa ptem poprawnie. Niestety rozebranie tego pilota to już inna sprawa i jak ktoś ma sprzęt na gwarancji to nie polecam ;-) Typowy plastik jednorazowago użytku nestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...