Skocz do zawartości

HDBOX FS-7119 HD


maly1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oscam uruchomiony tylko co mam zrobić aby moduł CP nie blokował mi karty cyfry :/ ? Jest co prawda info w sieci ,ale nic nie działa ,albo ja coś zle robie :?

 

Trzeba ustawić priorytety dekodowania dla każdego z kanałów. Wtedy poprawna / nierozpoznana (też możliwe) odpowiedź modułu Polsatu mimo braku dekodowania nie namiesza w wyborze CAM/SofCAM. Napisałem ogólnie priorytety a chodzi o wybór CAID dla każdego z kanałów. W ten sposób na problematycznym kanale nie będzie CAM odpytywany. Twórcy firmware do modułów CAM zakładają niestety że tylko ich moduł CAM będzie w tunerze.

Np. w oscam czytnikom (readerom) przypisujesz też CAID - w ten sposób można uprościć ( a na pewno jednoznacznie określić) routowanie ECM'ów do właściwej karty.

To od strony SofCAM'ów co do modułów CAM to niestety jeśli firmware tunera pomimo linuxa ma własne GUI to będzie klapa. Sama E2 może nawet niewiele zadziałać jak na poziomie sterowników w kernelu pierwszeństwo w kierowaniu ECMów będzie miał CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy jest moduł do kernela dla portu phoenix-usb. Bo np. oscamowi - oczywiście odpowiedni kompilat z libusb! - to będzie wsio ryba wtedy jaki to tuner. Spróbuj komendami modprobe, insmod załadować moduł dla czytnika kart USB. Trzeba oczywiście wgrać najlepiej do odpowiednich katalogów systemowych pliki z dynamicznie Ładowanym modułem kernela. Oczywiście musi być zgodność wersji kernela dla "importowanego" modułu. Trochę "wprawy" i wiedzy nt syslogd przyda się podczas szukania przyczyn niepowodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...