Jump to content
 • 0
stas82

jeden przewód na dach a 6 dekoderów

Question

Mam pytanie czy to możliwe do zrealizowania

Jest jeden przewód sat i utp na dachu drugi koniec w garażu. z garażu do każdego z 6 gniazd jeden przewód (gwiazda).Chciałbym oglądać sat i naziemną. Dekodery będą nc+ niewiem jakie ale mogę się dowiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

 • 0

Z samą tv naziemną nie byłoby żadnego problemu, ale zasady podziału sygnału z anteny satelitarnej są niestety zupełnie inne. Było o tym nieraz na forum. W skrócie potrzebny będzie multiswitch 5/6 (zakładając, że wystarczy sygnał tylko z satelity HotBird), dodatkowo trzeba będzie wymienić konwerter na quatro i dociągnąć jeszcze cztery kable na dach (jeden potrzebny jest do anteny tv naziemnej, cztery do konwertera). W pokojach obowiązkowo gniazda RTV/SAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Jest jeszcze technologia Unicable poczytaj sobie o tym.Z tym jednym kablem do anteny sat spotkałem się już kilka razy.Tak to jest jak instalację wykonują elektrycy, którzy nie maja o tym pojęcia.Pół biedy jak położą same peszle,ale ostatnio nagminne jest zatynkowanie kabli marnej jakości i do tego gniazda z dużym tłumieniem.Aby prędzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Typowy konwerter Unicable obsługuje z tego co wiem do czterech dekoderów, taki z obsługą sześciu pewnie tani nie będzie (podejrzewam, że kosztować będzie powyżej 200zł), do tego jeszcze potrzebny jest odpowiedni rozgałęźnik (przenoszący pasmo do 2,5 GHz), najlepiej certyfikowany no i oczywiście wszystkie dekodery muszą obsługiwać ten standard. Pozostaje wówczas jeszcze kwestia zsumowania sygnału z anteny naziemnej. Myślę, że tradycyjny multiswitch 5/6 wraz z konwerterem quatro jak się poszuka to kupi się poniżej 200 zł, poza tym jest to rozwiązanie sprawdzone od lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Wiadomo, to sprawdzone rozwiązanie.Sam kiedyś zrobiłem na 4 gniazda HB+ ASTRA w cenie multiswitcha ,ale niech to będzie uwaga dla wszystkich budujących nowe domy aby instalacje tv traktować jak każdą inną instalację w domu.A często jest to instalacja nie brana pod uwagę, tylko potem jest zdziwienie,i kiedy wszystko wykończone a tu niema jak dociągnąć kabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Na marginesie dodam, że najgorsze co może być to elektryk nie znający tematu robiący przy okazji także instalację antenową. Oczywiście nie mówię, że tak było w tym konkretnym przypadku. Niestety nieraz widziałem kostki elektryczne robiące za rozgałęźniki sygnału tv schowane gdzieś pod listwą a potem człowiek szuka przyczyny złego odbioru bądź zakłóceń w kanale zwrotnym :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0

Dekodery NC+? A czy to multiroom? Bo jak multiroom, to nie wiem, czy czasem nie można przesłać sygnału z jednego do drugiego za pomocą kabla ethernetowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...