Skocz do zawartości
  • 0

jeden przewód na dach a 6 dekoderów


stas82
 Udostępnij

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z samą tv naziemną nie byłoby żadnego problemu, ale zasady podziału sygnału z anteny satelitarnej są niestety zupełnie inne. Było o tym nieraz na forum. W skrócie potrzebny będzie multiswitch 5/6 (zakładając, że wystarczy sygnał tylko z satelity HotBird), dodatkowo trzeba będzie wymienić konwerter na quatro i dociągnąć jeszcze cztery kable na dach (jeden potrzebny jest do anteny tv naziemnej, cztery do konwertera). W pokojach obowiązkowo gniazda RTV/SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jeszcze technologia Unicable poczytaj sobie o tym.Z tym jednym kablem do anteny sat spotkałem się już kilka razy.Tak to jest jak instalację wykonują elektrycy, którzy nie maja o tym pojęcia.Pół biedy jak położą same peszle,ale ostatnio nagminne jest zatynkowanie kabli marnej jakości i do tego gniazda z dużym tłumieniem.Aby prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Typowy konwerter Unicable obsługuje z tego co wiem do czterech dekoderów, taki z obsługą sześciu pewnie tani nie będzie (podejrzewam, że kosztować będzie powyżej 200zł), do tego jeszcze potrzebny jest odpowiedni rozgałęźnik (przenoszący pasmo do 2,5 GHz), najlepiej certyfikowany no i oczywiście wszystkie dekodery muszą obsługiwać ten standard. Pozostaje wówczas jeszcze kwestia zsumowania sygnału z anteny naziemnej. Myślę, że tradycyjny multiswitch 5/6 wraz z konwerterem quatro jak się poszuka to kupi się poniżej 200 zł, poza tym jest to rozwiązanie sprawdzone od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiadomo, to sprawdzone rozwiązanie.Sam kiedyś zrobiłem na 4 gniazda HB+ ASTRA w cenie multiswitcha ,ale niech to będzie uwaga dla wszystkich budujących nowe domy aby instalacje tv traktować jak każdą inną instalację w domu.A często jest to instalacja nie brana pod uwagę, tylko potem jest zdziwienie,i kiedy wszystko wykończone a tu niema jak dociągnąć kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na marginesie dodam, że najgorsze co może być to elektryk nie znający tematu robiący przy okazji także instalację antenową. Oczywiście nie mówię, że tak było w tym konkretnym przypadku. Niestety nieraz widziałem kostki elektryczne robiące za rozgałęźniki sygnału tv schowane gdzieś pod listwą a potem człowiek szuka przyczyny złego odbioru bądź zakłóceń w kanale zwrotnym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...