Skocz do zawartości

AB CRYPTOBOX 650HD PVR


zibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten najnowszy soft, ściągnięty ze strony producenta. Karta, to Cameleon z c+. Tuner rzeczywiście dotarł do mnie z softem "z witaminami", ale zmieniłem na fabryczny. Jak pisałem wyżej, wgrałem soft, reset do ustawień fabrycznych, następnie lista i nadal przełączanie 7-8 sek. Z zegarkiem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sobol

Jaką Ty masz siłe i jakość sygnału w CR ? Ostatni soft ma "małe" problemy z kartami seca NC+ ,może wgrasz starszy soft np. 650HD_V1.09.13835_23-04-2015_A . Ta wersja softu miała Fix dla kart seca .

Ty chyba jesteś jedynym ,który ma taki problem z przełączaniem kanałów (7-8 sek) . Inni raczej mają problemy,że po jakimś czasie ,czytnik przestaje czytać kartę NC- seca .

 

@irek6311

Nie wszystkie softy mcas są "pirackie" , tunery Ferguson Ariva ,wszystkie mają uniwersalny czytnik w softach fabrycznych ,wynika to z podpisanych umów i licencji przez producenta danego tunera ,bynajmniej tak "twierdzi firma Ferguson" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź.

Siła 90, jakość 64-74, zależnie od transpondera. Rzeczywiście, szału nie ma, ale Ariva 102 pokazuje jakość pow. 80.

Z tym softem, to może być dobry trop. Poszukam starszego i spróbuję. Możesz mi podpowiedzieć gdzie szukać starszych fabrycznych?

 

 

Dodam, że zanim kupiłem Cryptoboxa, musiałem wymienić uszkodzony konwerter. Teraz mam ten http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1392-konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h Antena ustawiona satfinderem. Wbrew temu co twierdzi sprzedawca, to typ „niemiecki” czyli DiSEqC port A na Astrę, ale to chyba nie ma nic wspólnego z moim problemem.:smile: Wydaje mi się jednak, że Ariva jakby też troszkę zwolniła, chociaż nie mogę ręczyć, że się nie mylę. :oops: Czy jakość konwertera może wpływać na szybkość przełączania kanałów? W obrębie tego samego satelity, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sobol

O monoblockach już tyle napisano,że nie będę za wiele dodawał ale dla mnie jest to "kiepskie rozwiązanie " . Sprawdź jak się przełączają kanały na tym samym transponderze z dobrym sygnałem . Może też być problem ,po tym jak "edytowałeś" listę kanałów ,w sumie są pewne zasady przy edycji listy . Dla testu daj ustawienia fabryczne i wyszukaj kanały z opcji Fast scan dla NC+ ,albo po FTP wgraj listę od JAKITAKI ,jak wpiszesz w google "listy JAKITAKI" ,to znajdziesz i starsze softy dla CR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki.

Tak, monoblock to kulawe rozwiązanie, ale trąbkę na Hotbirda mam ustawioną dobrze. Tak właśnie robiłem, jak radzisz. Próbowałem przełączać na transponderze, na którym jakość była najwyższa (74). Wyszukiwałem fast scanem C+. Moja edycja polegała na poprzestawianiu kanałów pilotem. Robiłem to na liście głównej, nie mam innych list.

Dzięki za wskazówkę gdzie szukać list i softów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Nie mogę znaleźć funkcji HDMI CEC. Kiedy miałem soft z patchem, znalazłem tę funkcję bez problemu. Choć, prawdę mówiąc, nie pamiętam jak tam dotarłem. :smile::oops: Teraz, na oryginalnym, nie widzę jej. Już kompletnie zbaraniałem. Czyżby soft fabryczny nie miał HDMI CEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem soft z łatką i okazało się, iż rzeczywiście jest tam funkcja HDMI+CEC, czego brak w oprogramowaniu producenta. Dziwne to, bo CEC nie jest żadną „witaminą” i AB-COM mógłby to umieścić w swoim sofcie.

A teraz, co do szybkości przełączania kanałów. Czy nie zaszło tu pewne nieporozumienie między nami? Ja liczyłem czas od momentu naciśnięcia przycisku pilota, do ukazania się wybranego kanału na ekranie telewizora. W pierwszej fazie, trwającej ok. 5 sek., utrzymuje się jeszcze program dotychczas oglądany, wraz ze znaczkiem wybranego kanału. Faza druga, w której obraz znika i pojawia się żądany kanał, to właśnie 1-2 sek. Sprawdziłem to także na moim drugim zestawie z Arivą 102e i wyszło tak samo.

Przedtem, kiedy Ariva była moim głównym odbiornikiem, nie zwracałem na to uwagi. Dopiero kiedy zacząłem szukać zamiennika dla tunera nc+ i moją uwagę przyciągnął Cryptobox, szeroko zachwalany m.in. za przełączanie kanałów w czasie 1-2 sek., powiedziałem: „sprawdzam”. Tu nastąpiło zdziwienie, bo zapewne w swojej naiwności sądziłem, że owe 2 sek. to czas biegnący od momentu wybrania nr. kanału. Jeżeli jest tak, że czas przełączenia kanału liczymy od momentu pojawienia się czarnego ekranu, to sprawy nie było, a ja wprowadziłem niepotrzebne zamieszanie w temacie. Jeśli jest inaczej, to może jednak Cameleony tak długo „kombinują”?

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić ten dekoder. Jak on działa w porównaniu do firmowego z TnK Technisat Digit S2-CD chodzi mi o szybkość działania. Technisat był niezawodny przez tyle lat i nadal jest. Jeszcze jedno pytanie. Czy da się na tym dekoderze nagrywać radio na USB? Czy w ogóle na jakimkolwiek się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatMEN

Jak długo czytam posty na wielu forach,to jeszcze nie trafiłem na taki w którym ktoś ,chce nagrywać kanały radiowe (z satelity/radio internetowe ? ) . Obecne tunery z procesorem ALI dość szybko przełączają kanały ,przełączenie 10 kanałów trwa około 33 sekund ,mniej więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatMEN radio internetowe jest w VU+ Solo SE v2 i tam nagrasz też kanały radiowe czy to na dysk czy pendrive, od AB CRYPTOBOX 650HD PVR nie oczekuj cudów bo to tani tuner, jednak zalet ma dużo i jeśli stawiasz na jakość obrazu i prostą obsługę to w tej cenie nie ma konkurencji, nie nagrywałem radiowych kanałów na nim ale powinno się dać, nowy soft z Czerwca jest dostępny i przełączanie kanałów na Smart HD+ około 2 sekund, epg też ładuje się szybciej http://www.abcomeu.com/download-software?category=33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...