Jump to content
studiolitek

Czy korzystasz z Telegazety ?

Czy używasz Telegazety ?  

55 members have voted

1. 1. Czy używasz Telegazety ?

• TAK
      33
    • NIE
      23

Recommended Posts

Korzystam nawet często, szczególnie gdy jest przerwa na reklamy (i tutaj treściowo bardziej odpowiada mi teletekst TVP). Pamiętam nawet czasy, gdy jako dzieciak wchodziłem na "Łączkę Telezajączka" w Telegazecie Dwójki :) Korzystam też z teletekstów w stacjach włoskich i niemieckich, tam przeglądam (szczególnie w Televideo RAI) program stacji oraz wyniki oglądalności, sprawdzam także wiadomości.

To nadawcy jeszcze nadają?U mnie od 10lat dvbs i dvbs2 teraz i zero użytku Telegazety.Jak był analogowy tv i tv analogowa to tg cieła nie była czytalna ze względu na sygnał słaby wiec był papier.

Telegazeta była, jest i będzie. Można od razu coś sprawdzić. Dziwię się, że nowe kanały w DVB-T nie mają jej. Tak łatwo pozbawiać się dodatkowej kasy od reklamodawców. To duży błąd z ich strony. 

Korzystam regularnie od kilku lat. 

Najczęściej z... 

TGCOM24

RAI

TVP1

ZDF

TVN, TVN7

Cinemax

Kolejność nieprzypadkowa

Edited by Project_ALF

Kiedyś korzystałam, obecnie już nie, bo teraz panuje Internet.

Telegazeta lub teletekst to podstawowe źródło szybkiej informacji. Po przełączeniu na dany kanał - odbiornik wczytuje praktycznie całą treść wraz z kolejnymi podstronami - wyszukanie programu na najbliższy tydzień, opisu programu, dowolnych wydarzeń sportowych - rozgrywek, tabeli wyników, klasyfikacji itd. jest znaczne szybsze i prostsze niż grzebanie w smartfonie czy na laptopie.

Ubolewam, że nadawcy zaprzestali nadawania informacji via Teletekst - Canal+ kiedyś nadawał odnośnie filmów i programów, podobnie HBO, CINEMAX. EPG nie zawsze działa tak sprytnie na TV z DVB-S, a teletekst super. 

Od początku powstania TELEGAZETY - wciąż fanatyk tego rozwiązania - ze względu na prostotę i szybkość działania. Fakt - przy analogu i ograniczonej pamięci TV oraz dołączanych na życzenie dekoderów teletekstu było z tym różnie.

Szczerze mówiąc, gdyby nie TG2 i kącik ROCK FAN, to bym nie poznała w 1994 roku mojego obecnego męża. Wszystko dzięki Queen... Od 11 lat jesteśmy razem, a id 10 małżeństwem. Tak więc do telegazety mam duży sentyment.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Zrobiłem sobie przypomnienie telegazety TVP1, sekcja sportowa taka jaką pamiętałem z dzieciństwa.

Dokładnie tak  MartinFC

Dziś włączyłem telegazetę TVP1 po kilkunastu latach przerwy i muszę przyznać że strony sportowe praktycznie się nie zmieniły i są takie same jak 20 lat.

I bardzo dobrze, że się nie zmieniły. Jeśli coś jest dobre to się tego trzyma. Szkoda, że tego nie wiedzą właściciele stron internetowych, tylko na siłę zmieniają je na te ohydne kafelki...