Jump to content
studiolitek

Czy korzystasz z Telegazety ?

Czy używasz Telegazety ?  

55 members have voted

1. 1. Czy używasz Telegazety ?

• TAK
      33
    • NIE
      23

Recommended Posts

Chciałbym się dowiedzieć od was, czy używacie jeszcze telegazety w czasach, gdy do informacji / wydarzeń a nawet lotto możemy skorzystać z internetu, a do sprawdzenia co aktualnie ( i co będzie wkrótce) w telewizorze mamy EPG. Głosy jak i komentarze oddajemy do 8 listopada.

Zaznaczyłem "tak", choć muszę przyznać, że dziś używam telegazety znacznie rzadziej niż jeszcze kilka lat temu (wtedy korzystałem z niej prawie codziennie). Czasami jednak czytam wiadomości z kraju i ze świata, sprawdzam pogodę albo program tv. W sumie nic szczególnego. I rzadko, raz w miesiącu albo nawet rzadziej.

Nie, ja już nie korzystam z telegazety. Tym bardziej obecnie, gdy telewizor mam połączony z moim tunerem satelitarnym za pomocą kabla HDMI. Wówczas zmuszony jestem korzystać z telegazety za pomocą tunera, a nie telewizora, co mnie trochę irytuje. Dzieje się tak, ponieważ kabel HDMI nie przepuszcza sygnału telegazety. Z telegazety (a właściwie teletekstu, gdyż nazwa "Telegazeta" jest zastrzeżona przez TVP) korzystałem dosyć często wiele lat temu, gdy nie miałem jeszcze stałego dostępu do Internetu.

Guest Anonymous

Nie używam odkąd mam dostęp do TV cyfrowej i internetu.

Tak, korzystam z telegazety praktycznie codziennie. Czytam głownie wiadomości krajowe i ze świata oraz sprawdzam wyniki sportowe.

Korzystam z telegazety, ale na chwilę obecną w bardzo małym wymiarze czasowym.

Niezmiennie od ponad 20 lat korzystam z teletekstu. Pojawienie się internetu i EPG niewiele tu zmieniło — z internetem to trzeba się łączyć, a w EPG jest tylko program telewizyjny. A teletekst jest zawsze pod ręką z jednego pilota i można tam znaleźć dużo więcej niż program tv, ale nie trzeba tyle się naszukać co w internecie. Czytam przede wszystkim wiadomości, w tym sportowe, głównie na TVP i dodatkowo na Polsacie, ARD, CT. Do wczoraj czytałem też wiadomości lokalne na TVP Wrocław, ale tak jakby wyłączyli tam teletekst — ktoś wie co się z tym dzieje?

Przyzwyczajenia są ogromne. I łącze HDMI zrobiło swoje. Mam również podłączenie poprzez EURO, to niemniej jednak jest już jakimś utrudnieniem. I trzeba przełączać format. Dlatego też już nie z taką intensywnością. Ale zaglądam od czasu do czasu.

Korzystam - i jest to mój jedyny kontakt z telewizorem, jeśli idzie o medium - reszty, tej fantastycznej oferty programowej, nie jestem w stanie wytrzymać dłużej niż 5 minut - potem już tylko ..... lecą.